Slalomowy Puchar Świata w Eurosporcie 1

Zagrzeb będzie pierwszą areną zmagań w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim w roku 2020. Transmisje ze stolicy Chorwacji przeprowadzi Eurosport. W sobotnim slalomie kobiet przewidywana jest kolejna odsłona rywalizacji Mikaeli Shiffrin z resztą świata. O trzecie podium w tej konkurencji […]

Zagrzeb będzie pierwszą areną zmagań w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim w roku 2020. Transmisje ze stolicy Chorwacji przeprowadzi Eurosport.

W sobotnim slalomie kobiet przewidywana jest kolejna odsłona rywalizacji Mikaeli Shiffrin z resztą świata. O trzecie podium w tej konkurencji w bieżącym sezonie powalczy Petra Vlhová, która stanie przed szansą awansu na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej – do zajmującej obecnie tę pozycję Federici Brignone Słowaczka traci tylko 38 punktów.

Wśród mężczyzn Alexis Pinturault i Henrik Kristoffersen staną przed szansą objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Norweg stracił żółty plastron na rzecz swojego rodaka, Aleksandra Aamodta Kilde, po tym jak odpuścił skupione wokół konkurencji szybkościowych zawody w Bormio. Oprócz Kilde Kristoffersena wyprzedzili też zwycięzcy zmagań na stoku Stelvio – Dominik Paris oraz wspomniany Pinturault.

Weekendowa rywalizacja w Zagrzebiu będzie transmitowana na kanale Eurosport 1.

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2020

13:00 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:30 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


17:15 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2020

14:15 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

18:20 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.