Słynny i stary tor, a na nim jeszcze mało znani i młodzi kierowcy. GP Włoch serii GP3 na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie 2!

Czas na trzynasty i czternasty wyścig w 2014 roku w serii wyścigów samochodowych GP3. Transmisję będzie można zobaczyć w Eurosporcie (HD) i Eurosporcie 2 (HD)! Do zakończenia rywalizacji, która towarzyszy większości wyścigom Formuły 1 zostały trzy rundy. Oprócz rozgrywanego w […]

Czas na trzynasty i czternasty wyścig w 2014 roku w serii wyścigów samochodowych GP3. Transmisję będzie można zobaczyć w Eurosporcie (HD) i Eurosporcie 2 (HD)!

Do zakończenia rywalizacji, która towarzyszy większości wyścigom Formuły 1 zostały trzy rundy. Oprócz rozgrywanego w ten weekend Grand Prix Włoch na torze, także Grand Prix Rosji i Grand Prix Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W klasyfikacji po sześciu z ośmiu rund na czele znajduje się Brytyjczyk Alex Lynn (Carlin Motorsport). Zawodnik ten spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. W dotychczas rozegranych wyścigach był tylko dwa razy po za czołową dziesiątką. Zajął miejsca 18. i 20. w wyścigach ze startu lotnego w Barcelonie i Spielbergu. Co może zaburzyć pewną regułę wygrał owy wyścig podczas zawodów na torze Spa w Belgii. Wyścig nazwijmy go „klasyczny” wygrał inny zawodnik ze Zjednoczonego Królestwa Dean Stoneman (Marussia Manor; ósmy w „generalce”).

Tor Monza, to najszybszy obiekt w kalendarzu każdej serii wyścigowej. Autodromo Nazionale Monza liczy 5.8 km i ma 11 zakrętów (cztery lewe i siedem prawych). Każdy znawca, czy nawet zwykły fan kojarzy słynne zakręty „Ascari”, „Lesmo”, czy ostatni zakręt i wyjście na prostą startową „Parabolica”.

Zawody, które odbędą się w weekend skomentuje dziennikarz różnych serii wyścigowych w polskim Eurosporcie, Sławomir Szymczak.