Snooker Tour Championship w TVP Sport

W sobotę rozpoczął się snookerowy turniej Tour Championship. Transmisje z Milton Keynes przekazuje TVP Sport. W pierwszych dwóch ćwierćfinałach Judd Trump pokonał Johna Higginsa 9:4, a Stephen Maguire wygrał z Neilem Robertsonem 9:5. Zwycięzcy tych meczów zagrają ze sobą w […]

W sobotę rozpoczął się snookerowy turniej Tour Championship. Transmisje z Milton Keynes przekazuje TVP Sport.

W pierwszych dwóch ćwierćfinałach Judd Trump pokonał Johna Higginsa 9:4, a Stephen Maguire wygrał z Neilem Robertsonem 9:5. Zwycięzcy tych meczów zagrają ze sobą w pierwszym półfinale. Do rozegrania w tej fazie pozostały zatem tylko mecze Marka Selby’ego z Yanem Bingtao oraz Shauna Murphy’ego z Markiem Allenem.

Jest to dopiero druga edycja tego turnieju. Rok wcześniej trofeum zdobył Ronnie O’Sullivan, pokonując w finale Robertsona 13:11. Wraz z World Grand Prix i Players Championship turniej ten składa się na cykl Coral Cup, którego klasyfikacja układana jest według wysokości nagród otrzymanych przez zawodników. Na chwilę obecną w cyklu prowadzi Judd Trump, który wygrywając Players Championship zarobił 125 tysięcy funtów.

PONIEDZIAŁEK – 22 CZERWCA 2020

14:35 Tour Championship, Milton Keynes, Wielka Brytania – 1/4 finału: MARK SELBY – YAN BINGTAO na żywo
*(do 18:00 od 20:00 na sport.tvp.pl)
sport.tvp.pl

WTOREK – 23 CZERWCA 2020

14:35 Tour Championship, Milton Keynes, Wielka Brytania – 1/4 finału: SHAUN MURPHY – MARK ALLEN na żywo
*(do 18:00 od 20:05 i 22:00)

ŚRODA – 24 CZERWCA 2020

14:35 Tour Championship, Milton Keynes, Wielka Brytania – 1/2 finału: JUDD TRUMP – STEPHEN MAGUIREna żywo
*(do 18:00, od 20:30 do 22:25 i  od 23:20, całość na sport.tvp.pl)

CZWARTEK – 25 CZERWCA 2020

14:35 Tour Championship, Milton Keynes, Wielka Brytania – 1/2 finału: ??? – ??? na żywo

PIĄTEK – 26 CZERWCA 2020

14:35 Tour Championship, Milton Keynes, Wielka Brytania – finał: ??? – ??? na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.