Sony Open in Hawaii na antenie Golf Channel Polska

Po rozpoczynającym rok 2021 w cyklu PGA Tour Sentry Tournament of Champions, golfiści już w szerszej stawce pozostają na Hawajach. Relacje z Sony Open in Hawaii zapowiada Golf Channel Polska. Rywalizacja na polu Waialae Country Club w Honolulu, choć w […]

Po rozpoczynającym rok 2021 w cyklu PGA Tour Sentry Tournament of Champions, golfiści już w szerszej stawce pozostają na Hawajach. Relacje z Sony Open in Hawaii zapowiada Golf Channel Polska.

Rywalizacja na polu Waialae Country Club w Honolulu, choć w przeciwieństwie do zeszłotygodniowej rywalizacji mistrzów, jest turniejem otwartym, a nie przeznaczonym jedynie dla wąskiego grona zawodników, nie odbędzie się w najsilniejszej obsadzie. Zabraknie nie tylko nieobecnych również przed tygodniem Rory’ego McIlroya i Tyrrella Hattona, ale także Dustina Johnsona, Justina Thomasa czy Brysona DeChambeau.

Mimo to na tee ustawią się zawodnicy, którzy już mocno zaznaczyli swoją obecność w PGA Tourze – ubiegłoroczny szlemista Collin Morikawa, który w rankingu światowym jest najwyżej sklasyfikowanym z uczestników turnieju w hawajskiej stolicy, najlepsi obecnie golfiści z Azji, Sungjae Im i Hideki Matsuyama, czy Harris English i Joaquin Niemann, którzy w ubiegłym tygodniu rozstrzygnęli w dogrywce między sobą kwestię zwycięstwa. Do obrony tytułu sprzed roku przystąpi Cameron Smith. Na zwycięzcę czeka 1,188 mln dolarów, co jest jedną z niższych kwot w cyklu, poza zawodami alternatywnymi, rozgrywanymi w trakcie imprez wielkoszlemowych czy zawodów World Golf Championships.

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2021

20:00 PGA Tour – Sony Open in Hawaii, Honolulu, Hawaje: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

20:00 PGA Tour – Sony Open in Hawaii, Honolulu, Hawaje: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

20:00 PGA Tour – Sony Open in Hawaii, Honolulu, Hawaje: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PONIEDZIAŁEK – 18 STYCZNIA 2021

19:00 PGA Tour – Sony Open in Hawaii, Honolulu, Hawaje: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski