Soudani Show, czyli Astra na łopatkach.

Fantastycznie zaczyna się przygoda Dinama Zagrzeb z Ligą Europy w tym sezonie. Chorwaci gładko i bezboleśnie rozbili rumuńską Astrę – duży wkład zaliczył snajper z Zagrzebia – Soudani. Przed tym spotkaniem wydawało się, że czeka nas spotkanie outsiderów, bo w […]

Przed tym spotkaniem wydawało się, że czeka nas spotkanie outsiderów, bo w końcu obok tych dwóch drużyn w grupie D są Celtic i Salzburg, które są wymieniane do awansu w pierwszej kolejność, jednak po tym spotkaniu percepcja postrzegania hierarchii w tej grupie może się zmienić – gospodarze dali fantastyczne show wygrywając z Astrą 5-1

Już w 17 minucie Algierczyk Soudani celnym strzałem głową po dośrodkowaniu Antolica skierował piłkę do siatki, niespełna 8 minut później ten sam zawodnik celnym strzałem głową podwyższył na 2-0, dominacja piłkarzy ze stolicy Chorwacji nie ustawała, czego efektem był klasyczny hattrick snajpera z Algierii – w 45 minucie celnym strzałem po ziemi pokonał Lunga Jr.

Druga połowa to wymiana ciosów w wykonaniu obu ekip, czego efektem był wynik 2-1 po dość niezłej grze (porównując do I połowy) Rumunów – 70 minuta przyniosła bramkę Henriqueza, który popisał się silnym strzałem mijającym 3 obrońców gości. W 82 minucie chwile „chwały” odczuli kibice gości – Chitu przymierzył celnie nie dając szans Eduardo. W ostatniej minucie meczu Coric wyznaczył wynik tego spotkania pewnie zachowując się w sytuacji sam na sam.

W następnym spotkaniu formę Dinamo sprawdzi Celtic Glasgow, natomiast Astra podejmie u siebie Salzburg.

Dinamo – Astra 5-1 (3-0) Soudani 17’, 25’, 45+1’, Henriquez 70’, Coric 90+2’   – Chitu 82’

Dinamo Zagrzeb : Eduardo – Pivaricć, Simunić, Sigali, Pinto – Ademi, Brożović – Eduardo, Soudani, Antolić – Ćop

Astra : Lung JR. – Pliatsikas, Ben Yousseff, Oroa, Maranho – Yahaya, Laban – Enache, Budescu, William – Fatai