Sport w TV: czwartek 9 – maja 2024

Wykaz zawiera informacje o transmisjach na żywo i premierach w polskich telewizjach wraz z obsadami dziennikarzy.

HIT DNIA: Liga Europy, 1/2 finału: BAYER LEVERKUSEN – AS ROMA

01:55 Copa Libertadores – faza grupowa, grupa D, 4. kolejka: BOTAFOGO FR – LDU QUITO 

Komentarz: Bartłomiej Rabij – Przemysław Łagożny 

15:25 Puchar Belgii – finał: ROYAL UNION SG – ROYAL ANTWERP 

Komentarz: Sebastian Chabiniak – Rafał Wyrzykowski 

19:55 Saudi Pro League – 31. kolejka: AL AKHDOUD – AL NASSR 
*(po meczu Draper vs Corić w PSP 2) 

Komentarz: Damian Domitrz – Roman Kołtoń 

19:55 Liga Europy/Liga Konferencji Europy, 1/2 finału: STUDIO 

Studio: Rafał Kędzior – Michał Zachodny, Marek Wasiluk
Reporter: Piotr Domagała (Leverkusen) 


20:55 Liga Europy/Liga Konferencji Europy, 1/2 finału: MULTILIGA

Moderator: Mateusz Juza

20:55 Liga Konferencji Europy, 1/2 finału: OLYMPIAKOS SFP – ASTON VILLA 

Komentarz: Przemysław Pełka – Paweł Grabowski 

20:55 Liga Europy, 1/2 finału: ATALANTA BC – OLYMPIQUE MARSYLIA 

Komentarz w Viaplay: Mariusz Hawryszczuk – Michał Borkowski
Komentarz w Flash Score: Sebastian Kaniewski 

20:55 Liga Europy/Liga Konferencji Europy, 1/2 finału: INSTANT HIGHLIGHTS 


20:55 Liga Europy, 1/2 finału: BAYER LEVERKUSEN – AS ROMA 

Komentarz w Viaplay: Rafał Wolski – Marcin Borzęcki (z Leverkusen)
Komentarz w Radio Gol 1 Youtube: Filip Wilkiewicz
Komentarz w Flash Score: Tomasz Brzozowski


12:45 Euro U-17, faza grupowa, grupa B, 2. kolejka: BELGIA – PORTUGALIA


14:50 OBOS Dalmasvensskan – 5. kolejka: BROMMAPOJKARNA – PITEA 


14:50 OBOS Dalmasvensskan – 5. kolejka: KIF ÖREBRO – KRISTIANSTAD 


14:50 OBOS Dalmasvensskan – 5. kolejka: TRELLEBORG – AIK 


14:50 OBOS Dalmasvensskan – 5. kolejka: VITTSJÖ – LINKÖPING 


15:20 Euro U-17, faza grupowa, grupa B, 2. kolejka: HISZPANIA – POLSKA

Komentarz: Michał Zawacki – Joanna Tokarska

15:55 DFB-Pokal Frauen – finał: FC BAYERN – VFL WOLFSBURG 

Komentarz w Viaplay: Piotr Chłystek
Komentarz w Radio Gol 1 Youtube: Wojciech Nowakowski (z Kolonii)


01:00 MLB – sezon zasadniczy: NEW YORK YANKEES – HOUSTON ASTROS


19:00 MLB – sezon zasadniczy: CINCINNATI REDS – ARIZONA DIAMONDBACKS


11:00 Pool – UK Open,  Telford, Wielka Brytania: DZIEŃ 3


22:05 Magazyn RING TVP SPORT 

Prowadzący: Piotr Jagiełło – Janusz Pindera, Przemysław Osiak, Kacper Bartosiak


20:00 PDC Dart – Premier League Darts, Leeds, Anglia: DZIEŃ 15

Komentarz: Kuba Łokietek – Arkadiusz Salomon


20:00 PGA Tour – Wells Fargo Championships, Charlotte, USA: RUNDA 1 


01:05 NHL – Puchar Stanleya, playoffy, 2. kolejka:: FLORIDA PANTHERS – BOSTON BRUINS


04:05 NHL – Puchar Stanleya, playoffy, 2. kolejka:: VANCOUVER CANUCKS – EDMONTON OILERS


12:00 Magazyn NHL TONIGHT 


12:45 UCL World Tour – Giro d’Italia, Włochy: ETAP 6


17:45 Magazyn BASKET+ 


18:00 Magazyn NBA ACTION


19:50 Orlen Basket Liga – 1/4 finału: LEGIA WARSZAWA – KING SZCZECIN 
Polsat Sport 3
Komentarz: Adam Romański – Tomasz Jankowski (z Warszawy)
Reporterka: Agnieszka Łapacz 

19:55 Liga ACB – 33. kolejka: BAXI MANRESA – SURNE BILBAO BASKET 

Komentarz w Canal+: Michał Łopaciński – Szymon Szewczyk


17:30 Eliminacje Mistrzostw Świata 2025,  Gdańsk, 2, runda: STUDIO 

Studio: Sylwia Michałowska – Patryk Rombel, Mariusz Jurkiewicz (z Gdańska)
Reporter: Damian Pechman 


17:55 Eliminacje Mistrzostw Świata 2025,  Gdańsk, 2, runda: POLSKA – SŁOWACJA

Komentarz: Maciej Iwański – Maciej Wojs (z Gdańska)


09:00 FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Wysp Kanaryjskich: SHAKEDOWN BALTAR 

Komentarz:  Grzegorz Gac – Krzysztof Woźniak

18:00 FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Wysp Kanaryjskich: CEREMONIA STARTU 

Komentarz:  Grzegorz Gac – Sławomir Szymczak 

20:00 FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Wysp Kanaryjskich: OS1 SSS FIGUEIRA DA FOZ 

Komentarz:  Grzegorz Gac – Sławomir Szymczak


17:30 Mecz Towarzyski – Bielsko-Biała: STUDIO 
*(również o 20:30)

Studio: Bożena Pieczko – Aleksandra Jagiełło, Joanna Mirek (z Bielsko-Białęj)
Reporter: Tomasz Krochmal

18:30 Mecz Towarzyski – Bielsko-Biała: POLSKA – HOLANDIA

Komentarz: Marek Magiera – Joanna Kaczor-Bednarska (z Bielsko-Białej) 


20:00 Magazyn KOLOSEUM 

Prowadzący: Paweł Wyrobek, Łukasz Jurkowski – Przemysław Saleta, Bartłomiej Stachura, Tomasz Marciniak, Łukasz Olech,  Jakub Borowicz, Cezary Oleksiejczuk


13:00 Superbet Rapid&Blitz Poland 2024,  Warszawa: DZIEŃ 2

Komentarz: Aleksander Roj – Mateusz Bartel (z Warszawy)

13:00 Superbet Rapid&Blitz Poland 2024,  Warszawa, runda 4: JAN -KRZYSZTOF DUDA – ARJUN ERIGAISI

Komentarz: Aleksander Roj – Mateusz Bartel (z Warszawy)

14:30 Superbet Rapid&Blitz Poland 2024,  Warszawa, runda 5: WEI YI – JAN -KRZYSZTOF DUDA

Komentarz: Aleksander Roj – Mateusz Bartel (z Warszawy)

16:00 Superbet Rapid&Blitz Poland 2024,  Warszawa, runda 6: ANISH GIRI – JAN -KRZYSZTOF DUDA

Komentarz: Aleksander Roj – Mateusz Bartel (z Warszawy) 


18:45 Breaking, World Series, Montpellier, Francja: ZAWODY

Komentarz: Edward Durda


11:00 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort główny: DOMINIK KOEPFER – ANDREA VAVASSORI

Komentarz: Filip Gawęcki

11:00 WTA Tour Masters 1000 – Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 1.runda: LINDA NOSKOVA – LUCREZIA STEFANINI

Komentarz: Klaudia Jans-Ignacik

11:00 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort boczny: THIAGO SEYBOTH WILD – GREGOIRE BARRERE 

Komentarz: Tomasz Lorek

12:55 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort boczny: DOKOŃCZENIE MECZU ARTHUR RINDERKNECH – FRANCESCO PASSARO 

Komentarz: Tomasz Lorek

13:00 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort główny: ZIZOU BERGS – RAFAEL NADAL

Komentarz: Filip Gawęcki

14:05 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort główny: STEFANO NAPOLITANO – JEFFREY JOHN WOLF
*(po meczu Bergs vs Nadal)
Polsat Sport 2
Komentarz: Dawid Olejniczak

14:30 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort boczny Petrangelli: MATTEO GIGANTE – GULLIO ZEPPIERI 

Komentarz: Tomasz Lorek


15:30 WTA Tour Masters 1000 – Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 2.runda: NAOMI OSAKA – MARTA KOSTYUK

Komentarz: Bartosz Ignacik

17:50 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort główny: HAROLD MAYOT – MATTEO ARNALDI
Polsat Sport 2
Komentarz: Dawid Olejniczak 

18:25 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort boczny Petrangelli: JACK DRAPER –BORNA CORIĆ 

Komentarz: Michał Krogulec 


18:35 WTA Tour Masters 1000 – Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 2.runda: COCO GAUFF – MAGDALENA FRĘCH

Komentarz:  Żelisław Żyżyński

19:45 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, 12: JAN LENNARD STRUFF – PEDRO CACHIN
*(po meczu  Mayot vs Arnaldi)

Komentarz: Michał Krogulec 

20:25 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort Grandstand Arena: DANIEL EVANS – FABIO FOGNINI
*(po meczu Struff vs Cachin)

Komentarz: Tomasz Tomaszewski

21:05 WTA Tour Masters 1000 – Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 2.runda: IGA ŚWIĄTEK – BERNARDA PERA

Komentarz:  Żelisław Żyżyński – Dawid Celt

22:40 ATP Tour Masters 1000 –  Internazionali BNL d’Italia 2024, Rzym, Włochy, 1. runda, kort główny: DUSAN LAJOVIĆ – LORENZO SONEGO
*(po meczu Evans vs Fognini)

Komentarz: Tomasz Tomaszewski


19:35 Magazyn SPORT 


19:45 Magazyn SPORT na żywo


20:10 Magazyn SPORT na żywo


23:00 Magazyn SPORTOWY WIECZÓR na żywo


*Rozpiska jest cały czas aktualizowana! Obsady dziennikarzy mogą ulec zmianom