Sport w TV: piątek 12 – stycznia 2024

Wykaz zawiera informacje o transmisjach na żywo i premierach w polskich telewizjach wraz z obsadami dziennikarzy.

HIT DNIA: Bundesliga – 17. kolejka: FC BAYERN – TSG HOFFENHEIM


07:25 A-League – 27. kolejka: MACARTHUR FC – WESTERN UNITED 


10:10 A-League – 27. kolejka: MELBOURNE CITY – WS WANDERERS 


16:55 Puchar Azji  – 1. kolejka,faza grupowa, grupa A: KATAR  –  LIBAN 


18:15 Magazyn LIGUE1 PREVIEV SHOW 

Redakcja: Szymon Przedpełski 

19:45 Bundesliga – 17. kolejka: STUDIO

Studio: Justyna Kostyra – Tomasz Urban, Marcin Borzęcki

20:25 Bundesliga – 17. kolejka: FC BAYERN – TSG HOFFENHEIM 

Komentarz: Rafał Wolski – Radosław Gilewicz

20:55 Premier League – 21. kolejka: BURNLEY FC – LUTON TOWN 

Komentarz: Mariusz Hawryszczuk – Paweł Grabowski 

20:55 LaLiga EA Sports – 20. kolejka: SEVILLA FC – CD ALAVES 

Komentarz: Michał Mitrut – Leszek Orłowski 

20:55 Ligue 1 Uber  Eats – 18. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – RC STRASBOURG 

Komentarz w Canal+: Krzysztof Marciniak – Filip Kapica
Komentarz w Eleven: Mateusz Majak – Adrian Gątarek 

20:55 Sky Bet Championship – 27. kolejka: HULL CITY – NORWICH CITY 

Komentarz: Tomasz Górski


02:00 Petronas Malaysia Open – Malezja, 1/4 finału: DZIEŃ 4


14:25 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy:  SPRINT KOBIET

Komentarz: Piotr Sobczyński – Weronika Nowakowska


01:00 PGA Tour – Sony Open in Hawaii, Honolulu, USA: I RUNDA
*(również o 03:00)

Komentarz: Jacek Person

08:30 DPD World Tour – Dubai Invitational, Dubaj, ZEA: II RUNDA 
*(od 10:00 również w Polsacie Sport Fight, całość w Polsacie Sport Premium 1)


Komentarz: Andrzej Person – Krzysztof Rawa 


12:30 Mistrzostwa  Świata U-18 – Dywizja IA – faza grupowa: AUSTRIA – DANIA 


16:00 Mistrzostwa  Świata U-18 – Dywizja IA – faza grupowa: FRANCJA – WĘGRY 


19:30 Mistrzostwa  Świata U-18 – Dywizja IA – faza grupowa: JAPONIA – WĘGRY 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: BUFFALO SABRES – OTTAWA SENATORS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: CAROLINA HURRICANES – ANAHEIM DUCKS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: DETROIT RED WINGS – EDMONTON OILERS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: FLORIDA PANTHERS – LOS ANGELES KINGS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: MONTREAL CANADIENS – SAN JOSE SHARKS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: NEW YORK ISLANDERS – TORONTO MAPLE LEAFS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: PITTSBURGH PENGUINS – VANCOUVER CANUCKS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: TAMPA BAY LAIGHTINING – NEW YERSEY DEVILS 


01:05 NHL – sezon zasadniczy: WASHINGTON CAPITALS– SEATTLE KRAKEN 


02:05 NHL – sezon zasadniczy: ST. LOUIS BLUES – NEW YORK RANGERS 


02:05 NHL – sezon zasadniczy: WINNIPEG JETS – CHICAGO BLACKHAWKS 


03:05 NHL – sezon zasadniczy: ARIZONA COYOTES – CALGARY FLAMES 


04:05 NHL – sezon zasadniczy: VEGAS GOLDEN KNIGHTS – BOSTON BRUINS 


01:30 Tour Down Under: ETAP 1 


18:25 Mistrzostwa Europy, Apeldoorn, Holandia: DZIEŃ 3. (SPRINT KOBIET, 1/4 FINAŁU SPRINTU MĘŻCZYZN, OMNIUM KOBIET, SCRATCH MĘŻCZYZN, WYŚCIG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN) 
(od 19:40 również w TVP Sport)

Komentarz w Eurosporcie: Adam Probosz – Krzysztof Maksel
Komentarz w TVP: Sławomir Kwiatkowski – Grzegorz Drejgier


09:30 WNBL: SOUTHSIDE FLYERS – SYDNEY FLAMES 


04:00 NBA – sezon zasadniczy: LOS ANGELES LA KERS – PHOENIX SUNS 

Komentarz: Michał Łopaciński – Hubert Radke 

17:20 Orlen Basket Liga – 16. kolejka: GRUPA SIERLECCY CZARNI SŁUPSK – ARGED BM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 

Komentarz: Adam Romański – Robert Witka

17:45 Magazyn BASKET+ 

Redakcja: Szymon Przedpełski

18:00 Bank Pekao 1. Liga – 18. kolejka: WEEGREE AZS POLITECHNIKA OPOLSKA – SKS FULIMPEX STAROGARD GDAŃSKI 
Ruszyła aplikacja Emocje.TV
Komentarz: Dominik Hołda

18:25 Euroliga – 21.kolejka: ANADOLU EFES STAMBUŁ – WIRTUS SEGAFREDO BOLONIA 

Komentarz: Radosław Spiak – Tomasz Jankowski 

19:30 Orlen Basket Liga – 16. kolejka: TAURON GTK GLIWICE – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 
Ruszyła aplikacja Emocje.TV
Komentarz: Marcin Muras

20:25 Euroliga – 21.kolejka: PARTIZAN BELGRAD – MACCABI TEL AWIV 

Komentarz: Adam Romański – Marcin Dutkiewicz

20:25 British Basketball League – BBL Trophy: BRISTOL FLYERS – NEWCASTLE EAGLES 


20:30 British Basketball League – BBL Trophy: MANCHESTER GIANTS – LONDON LIONS 


11:00 Mistrzostwa Europy Kowno 2024 – Kowno, Litwa: TANIEC RYTMICZNY 

Komentarz w Eurosporcie: Aleksandra Kauc-Żelichowska
Komentarz w Polsacie: Aleksandra Szutenberg – Jacek Tascher 


17:00 Mistrzostwa Europy Kowno 2024 – Kowno, Litwa: PROGRAM DOWOLNY SOLISTÓW 

Komentarz w Polsacie: Agnieszka Iwańska

20:55 Mistrzostwa Europy Kowno 2024 – Kowno, Litwa: CEREMONIA DEKORACJI 

Komentarz w Polsacie: Agnieszka Iwańska


10:30 Puchar Świata, Altenmarkt-Zauchensee, Austria: SUPERGIGANT KOBIET 

Komentarz: Michał Okniański

12:15 Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN 

Komentarz: Marcin Szafrański – Rafał Głowacki


17:50 Mistrzostwa Europy, Niemcy, faza grupowa, grupa B, 1. kolejka: AUSTRIA – RUMUNIA 


17:50 Mistrzostwa Europy, Niemcy, faza grupowa, grupa C, 1. kolejka: ISLANDIA – SERBIA 

Komentarz: Piotr Szczepanik

20:15 Mistrzostwa Europy, Niemcy, faza grupowa, grupa B, 1. kolejka: HISZPANIA – CHORWACJA 

Komentarz w Eurosporcie: Krzysztof Bandych
Komentarz w Radio Gol 1 Youtube: Marcel Kowalczuk

20:15 Mistrzostwa Europy, Niemcy, faza grupowa, grupa C, 1. kolejka: WĘGRY – CZARNOGÓRA 

Komentarz w Radio Gol 2 Youtube: Mateusz Orłowski


20:00 Magazyn RADIO DAKAR na żywo

Prowadzący: Jakub Kwiatkowski, Artur Różański


20:55 Champions Cup – 3. kolejka, faza grupowa, grupa 3: NORTHAMPTON SAINTS – BAYONNE 

Komentarz: Robert Małolepszy – Andrzej Kopyt


10:00 Mistrzostwa Europy – Gdańsk: DZIEŃ 1 – ELIMINACJE NA 1500M, 1000M, 500M MĘŻCZYZN I KOBIET, ĆWIERĆFINAŁY SZTAFET KOBIET, MĘŻCZYZN I MIESZANE 

Komentarz: Grzegorz Michalewski – Jakub Jaworski (z Gdańska)
Reporterzy: Marcin Lepa, Tomasz Lach


16:00 Magazyn 7. STREFA

Studio: Marek Magiera, Jakub Bednaruk –  Robert Szczerbaniuk, Maciej Jarosz, Wojciech Drzyzga


17:30 PlusLiga – 16. kolejka: ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – EXACT SYSTEM HEMARPOL CZĘSTOCHOWA 

Komentarz: Damian Dacewicz – Maciej Jarosz

20:30 PlusLiga – 16. kolejka: ENEA CZARNI RADOM – BOGDANKA LUK LUBLIN 

Komentarz: Adrian Brzozowski – Ireneusz Mazur (z Radomia)


09:00 Puchar Świata – Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. PRZEJAZD KOBIET 

Komentarz: Paweł Ślęzak – Grzegorz Pajda

11:00 Puchar Świata – Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. PRZEJAZD KOBIET

Komentarz: Paweł Ślęzak – Grzegorz Pajda

12:30 Puchar Świata – Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. PRZEJAZD MĘŻCZYZN 

Komentarz: Paweł Ślęzak – Grzegorz Pajda

14:30 Puchar Świata – Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. PRZEJAZD MĘŻCZYZN 

Komentarz: Paweł Ślęzak – Grzegorz Pajda

16:00 Puchar Świata – Sankt Moritz, Szwajcaria: ZAWODY DRUŻYN MIESZANYCH 

Komentarz: Paweł Ślęzak – Grzegorz Pajda 


16:05 Puchar Świata – Polski Turniej, Wisła: STUDIO 

Studio: Maciej Kurzajewski – Mateusz Leleń, Wiktor Pękala (z Wisły)
Reporterzy: Michał Chmielewski, Filip Czyszanowski , Patryk Pancewicz 

16:25 Puchar Świata – Polski Turniej, Wisła: TRENING 

Komentarz: Mateusz Leleń – Stanisław Snopek (z Wisły)

17:15 Puchar Świata – Polski Turniej, Wisła: STUDIO 
*(również o 19:00)

Studio: Michał Korościel – Magdalena Pałasz, Jakub Kot (z Wisły)
Reporter: Kacper Merk


17:55 Puchar Świata – Polski Turniej, Wisła: KWALIFIKACJE 

Komentarz w Eurosporcie: Igor Błachut – Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz – Stanisław Snopek (z Wisły)
Komentarz w Radio Gol 1 Youtube: Mateusz Stóf


13:45 MRQ Masters, Londyn, Wielka Brytania, 1/4 finału: JUDD TRUMP – ALI CARTER 

Komentarz: Michał Ebert – Rafał Jewtuch 

19:40 MRQ Masters, Londyn, Wielka Brytania, 1/4 finału: MARK SELBY – MARK ALLEN 

Komentarz:  Grzegorz Biernadski – Przemysław Kruk


13:30 One Championship – One Friday Fights 47: GALA 

Komentarz: Michał Stanisławski


04:45 Mistrzostwa Azji: KARABIN 3 POSTAWY 50 M MĘŻCZYZN 


00:00 Australian Open – Melbourne, Australia,  finał kwalifikacji: DZIEŃ 4


01:10 ATP Tour 250 – Auckland Open, Auckland, Nowa Zelandia, 1/2 finału: BEN SHELTON – TARO DANIEL

Komentarz: Dawid Olejniczak 

03:30 ATP Tour 250 – Auckland Open, Auckland, Nowa Zelandia, 1/2 finału: ARTHUR FILS – ALEJANDRO TABILO 

Komentarz: Dawid Olejniczak 

04:45 ATP Tour 250 – Adelaide International, Adelajda, Australia, 1/2 finału: SEBASTIAN KORDA – JIRI LEHECKA 

Komentarz: Tomasz Lorek

04:50 WTA Tour 250 – Hobart International, Hobart, Australia 1/2 finału: ELISE MERTENS – DARIA SAVILLE na żywo


06:40 WTA Tour 500 – Adelaide International, Adelajda, Australia, 1/2 finału: JEKATIERINA ALEKSANDROWA – JELENA OSTAPENKO na żywo

Komentarz: Maciej Zaręba – Joanna Sakowicz-Kostecka 

08:05 WTA Tour 250 – Hobart International, Hobart, Australia 1/2 finału: YUE YUAN – EMMA NAVARRO na żywo


09:10 ATP Tour 250 – Adelaide International, Adelajda, Australia, 1/2 finału: JACK DRAPER – ALEXANDER BUBLIK 

Komentarz: Tomasz Tomaszewski


23:20 Formuła E – Grand Prix Meksyku: I SESJA TRENINGOWA  na żywo