Sport w TV: piątek – 19 maja 2023

Wykaz zawiera informacje o transmisjach na żywo i premierach w polskich telewizjach wraz z obsadami dziennikarzy.

HIT DNIA:  PKO BP Ekstraklasa – 33. kolejka: KORONA KIELCE – LECH POZNAŃ


16:30 Slovenian Football – 2.SHL, 2.kolejka: NK KRSKO – NK ROGASKA 

Komentarz: Tomasz Górski 

16:55 Magazyn LIGUE 1 PREVIEW SHOW

Redakcja:  Szymon Przedpełski, Maciej Jędryvh

17:40 PKO BP Ekstraklasa – 33. kolejka: WSTĘP DO MECZU 

Studio: Jan Kałucki -Piotr Burlikowski (z Lubina)
Reporter: Filip Surma

17:50 Fortuna 1.Liga – 32. kolejka: CHOJNICZANKA CHOJNICE – ARKA GDYNIA 

Komentarz: Tomasz Lach – Marcin Kaczmarek 

17:55 PKO BP Ekstraklasa – 33. kolejka: ZAGŁĘBIE LUBIN – PGE FKS STAL MIELEC

Komentarz:  Robert Skrzyński – Rafał Nahorny (z Lubina)

18:25 2.Bundesliga – 33. kolejka: SV DARMSTADT 98 – SC MAGDEBURG

Komentarz: Dawid Król

18:25 2.Bundesliga – 33. kolejka: HOLSTEIN KIEL – 1.FC ST.PAUI


20:00 Magazyn SUPER PIĄTEK 
*(również o 22:30)

Studio: Daria Kabała-Malarz – Adam Szała, Konrad Forenc (z Kielc)
Reporterzy: Bartosz Ignacik, Szymon Przedpełski


20:20 Bundesliga – 33. kolejka: SC FREIBURG – VFL WOLFSBURG 

Komentarz: Marcin Borzęcki – Radosław Gilewicz 

20:20 Fortuna 1.Liga – 32. kolejka: RUCH CHORZÓW – ODRA OPOLE

Komentarz w  Polsacie: Marcin Feddek – Artur Derbin (z Chorzowa)
Reporter: Tomasz Włodarczyk
Komentarz w Radio Gol 2: Tomasz Stawski


20:25 PKO BP Ekstraklasa – 33. kolejka: KORONA KIELCE – LECH POZNAŃ

Komentarz w Canal+: Rafał Dębiński – Michał Trela (z Kielc)
Komentarz w Radio Gol 1: Dominik Stachowiak

20:40 Serie A TIM – 36. kolejka: US SASSUOLO CALCIO – AC MONZA 

Komentarz: Piotr Dumanowski – Marcin Nowomiejski 

20:55 Liga Mistrzów CAF – 1/2 finału: AL AHLY SC – ES TUNIS 


20:55 LaLiga Santander – 35. kolejka: CADIZ CF – REAL VALLADOLID CF 

Komentarz: Piotr Laboga – Leszek Orłowski 

20:55 League One – playoffy,1/2 finału: BARNSLEY FC – BOLTON WANDERERS  

Komentarz: Tomasz Górski  

20:55 Ligue 1 Uber Eats -36. kolejka: OLYMPIQUE LYON – AS MONACO 

Komentarz w Canal+: Artur Kwiatkowski – Michał Bojanowski
Komentarz  w Eleven: Marcin Grzywacz – Mateusz Majak


17:50 OBOS Dalmasvensskan – 9. kolejka: KRISTIANSTAD – DJURGARDEN


17:55 OBOS Dalmasvensskan – 9. kolejka: HACKEN – LINKOPING


19:00 Liga F – 30. kolejka: REAL SOCIEDAD – REAL MADRYT 


19:10 Frauen-Bundesliga – 21. kolejka: HOFFENHEIM – WERDER  BREMA 


01:30 MLB: ST.LOUIS CARDINALS – LOS ANGELES DODGERS 


18:45 Bilardowa Ekstraklasa- Kielce: 1 MECZ 2.RUNDY


14:00 Taylor vs Cameroon: WAŻENIE


20:00 Gala Bosku Zawodowego MB Boxing Night, Złotów: TOMASZ NOWICKI – JOHAN PEREZ 

Studio: Sylwia Dekiert – Maciej Miszkiń (ze Złotowa)
Reporterka: Aleksandra Pika
Komentarz: Piotr Jagiełło – Janusz Pindera (ze Złotowa)


19:00 PGA Championship- Pittsford, USA: DZIEŃ 2 – SESJA WIECZORNA

Komentarz: Jacek Person – Andrzej Person


02:05 NHL – Puchar Stanleya, finał: CAROLINA HURRICANES – FLORIDA PANTHERS 

Komentarz: Patryk Rokicki – Marcin Iwankiewicz  

12:00 Magazyn NHL TONIGHT 


22:30 Triple Cown -Preakness Black Eyed Susan, Baltimore, Maryland: ZAWODY 


10:45 UCL World Tour – Giro d,Italia, Włochy: ETAP 13 – BORGOFRANCO D’IVREA – CRANS-MONTANA 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski 


02:30 NBA – playoffy, 1/2 finału: DENVER NUGGETS – LOS ANGELES LAKERS

Komentarz: Michał Łopaciński – Szymon Szewczyk

17:00 Euroliga – 1/2 finału: OLYMPIAKOS PIREUS – AS MONACO

Komentarz: Adam Romański – Marek Popiołek 

17:25 Magazyn BASKET+ 

Redakcja:  Szymon Przedpełski


19:50 Energa Basket Liga – 1/2 finału: WKS ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA  

Komentarz: Tomasz Jankowski – Łukasz Wiśniewski (z Wrocławia)

Reporter: Marcin Muras

20:30 Liga BBL – 1/4 finału: TELEKOM BASKETS BONN – NINERS CHEMNITZ 


20:30 Euroliga – 1/2 finału: BARCA BASKET – REAL MADRYT

Komentarz: Adam Romański – Marek Popiołek 


17:25 PGNING Superliga – 26. kolejka: STUDIO 

Studio: Sylwia Michałowska – Jerzy Szafraniec, Dariusz Mogielnicki (z Lubina)

17:40 PGNING Superliga – 26. kolejka: MKS ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE

Komentarz: Jakub Kazula – Michał Matysik (z Lubina)


18:30 FIA Rajdowe Mistrzostwa Europy -Rajd Polski, Mikołajki: OS1 MIKOŁAJKI ARENA 1 
Studio: Krzysztof Woźniak – Kajetan Kajetanowicz (z Mikołajek)
Komentarz: Grzegorz Gac – Mikołaj Sokół


20:55 Challenge Cup – finał: GLASGOW WARRIORS – TC TOULON 

Komentarz: Robert Małolepszy -Andrzej Kopyt


16:00 Magazyn 7.STREFA 

Studio: Krzysztof Wanio, Jakub Bednaruk – Joanna Mirek, Aleksandra Gryka,  Tomasz Piotrowski,  Joanna Kaczor-Bednarska, Wojciech Czayka


14:45 World Series, Montpellier, Francja: PÓŁFINAŁY STREETU MĘŻCZYZN 

Komentarz: Edward Durda


14:30 One Championship – One Friday Fight, Bangkok: POMPETCH PK SAENCHAI – DUANGSOMPOMG JITMUANGNON


19:00 King Promotion Boxing Night – KPBN 3, Przecław: DAWID ROMAŃSKI – YAROSLAV CHOKOBOK
*(od 20:00 również w Super Polsacie)

Studio: Igor Marczak – Edward Król (z Przecławia)
Komentarz: Paweł Wyrobek – Artur „Kornik” Sowiński (z Przecławia)


13:00 ATP Tour  1000- Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 1/2 finału gry podwójnej: NYS/ZIELINSKI– GRANOLLERS/ZEBALLOS

Komentarz: Dawid Olejniczak

15:30 WTA Tour  1000- Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 1/2 finału: WERONIKA KUDIERMIETOWA – ANHELINA KALININA 

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Joanna Sakowicz-Kostecka (z Rzymu)

19:00 WTA Tour  1000- Internazionali BNL d’Italia, Rzym, Włochy, 1/2 finału: ELENA RYBAKINA – JELENA OSTAPENKO 

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Joanna Sakowicz-Kostecka (z Rzymu)


15:15 Hankook 24h Series – Spa-Francorchamps: PODSUMOWANIE 

Redakcja: Michał Olszak

17:25  Nürburgring 24 Hours: ADAC Total Energies 24h Nürburgring: KWALIFIKACJE 
*(do 19:55)


17:30 PGE Ekstraliga , 6. kolejka: STUDIO 

Studio: Anita Mazur – Tobias Musielak (z Leszna)
Reporter: Tomasz Lorek 


17:55 PGE Ekstraliga , 6. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Komentarz:  Michał Korościel – Maciej Markowski (z Leszna) 

20:15 PGE Ekstraliga , 6. kolejka: STUDIO

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz –  Rafał Dobrucki (z  Grudziądza)
Reporterki: Joanna Cedrych, Kinga Sylwestrzak 

20:25 PGE Ekstraliga , 6. kolejka: ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ – BETARD SPARTA WROCŁAW

Komentarz:  Marcin Musiał – Marcin Kużbicki (z Grudziądza) 


09:10 Magazyn sportowy RADIO RDC 

Studio: Arkadiusz Błaszczyk, Tomsz Sokołowski – Jan Mucha, Adam Wiśniewski 

19:35 Magazyn SPORT 


19:45 Magazyn SPORT


20:15 Magazyn SPORT 


21:45 Magazyn SPORTOWY WIECZÓR 


*Rozpiska jest cały czas aktualizowana! Obsady dziennikarzy mogą ulec zmianom