Sport w TV: piątek – 20 maja 2022

Wykaz zawiera informacje o transmisjach na żywo i premierach w polskich telewizjach wraz z obsadami dziennikarzy.

HIT DNIA: LaLiga Santander – 38. kolejka: REAL MADRYT CF – REAL BETIS BALOMPIE


00:05 Copa Sudamericana – 5. kolejka, grupa H: UNION SANTA FE – FLUMINENSE FC

Komentarz: Piotr Przybysz – Piotr Kobierecki

13:25
Mistrzostwa Europy U17, Izrael – grupa D: DANIA – SZKOCJA


13:25
Mistrzostwa Europy U17, Izrael – grupa C: SERBIA – TURCJA


15:25
Mistrzostwa Europy U17, Izrael – grupa C: HISZPANIA – BELGIA


15:25
Mistrzostwa Europy U17, Izrael – grupa D: PORTUGALIA – SZWECJA


18:00
Magazyn LALIGA SHOW

Redakcja: Jakub Kręcidło

18:30
Magazyn LIGUE1 PREVIEW SHOW 

Redakcja: Paweł Grabowski

18:30 Magazyn INSIDE SERIE A 


20:20
2. Bundesliga – baraż o utrzymanie: DYNAMO DREZNO – 1. FC KAISERSLAUTERN na żywo

Komentarz: Marcin Pawłowski

20:40
Serie A – 38. kolejka: TORINO FC – AS ROMA

Komentarz w Eleven Sports: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak
Komentarz w Radio Gol:  Mateusz Stóf

20:55
LaLiga Santander – 38. kolejka: REAL MADRYT CF – REAL BETIS BALOMPIE na żywo

Komentarz w Eleven Sports: Mateusz Święcicki – Sebastian Chabiniak
Komentarz w Radio Gol: Adrian Kozioł – Kamil Aleksandrowicz

20:55 CAF TotalEnergies Champions League – finał: ORLANDO PIRATES – RS BERKANE na żywo

Komentarz: Kamil Kania

20:55 LaLiga Santander – 38. kolejka: RAYO VALLECANO – LEVANTE UD na żywo

Komentarz: Piotr Laboga – Tomasz Ćwiąkała


17:50 OBOS Damallsvenskan – 10. kolejka: ESKILSTUNA UNITED DFFFC ROSENGÅRD


09:55 Turniej finałowy Ligi Mistrzów, Kraków: WISŁA KRAKÓW – AFC TBILISI

Komentarz: Jan Sławiński – Wojciech Piela (z Krakowa)
Reporter: Maciej Barszczak

11:40 Turniej finałowy Ligi Mistrzów, Kraków: ETIMESGUT – MANCHESTER CITY

Komentarz: Jan Sławiński – Wojciech Piela (z Krakowa)
Reporter: Maciej Barszczak

12:25
Turniej finałowy Ligi Mistrzów, Kraków: SPORTING LIZBONA – OLYMPIC JOUY


13:25
Turniej finałowy Ligi Mistrzów, Kraków: WISŁA KRAKÓW – FLAMENCOS AMPUTADOS

Komentarz: Jan Sławiński – Wojciech Piela (z Krakowa)
Reporter: Maciej Barszczak

16:25 Turniej finałowy Ligi Mistrzów, Kraków: ETIMESGUT – OLYMPIC JOUY


17:55
Turniej finałowy Ligi Mistrzów, Kraków: SPORTING LIZBONA – MANCHESTER CITY


01:00 Major League Baseball: BOSTON RED SOX – SEATTLE MARINERS


20:00 Major League Baseball: MIAMI MARLINS – ATLANTA BRAVES


14:00 
Joshua Buatsi – Craig Richards, Londyn, Wielka Brytania: WAŻENIE 


17:00 Mistrzostwa Świata kobiet, Stambuł, Turcja: DZIEŃ 11 – SESJA WIECZORNA 
*(o 23:40  w TVP Sport)

Komentarz w Fightklub: Piotr Momot
Komentarz w TVP: Piotr Jagiełło – Janusz Pindera

18:00 
MB Boxing Night 12, Środa Wielkopolska: DAMIAN WRZESIŃSKI – ISMAIL GALIATANO 
*(o 20:00 w TVP Sport)

Komentarz: Janusz Pindera – Maciej Miszkiń (z Środy Wlkp.)

18:45
Kerman Lajarraga – James Metcalf, Bilbao, Hiszpania: BEFORE THE BELL 


19:55 MB Boxing Night 12, Środa Wielkopolska: STUDIO 

Studio: Anna Kozińska – Kacper Bartosiak (z Środy Wlkp.)
Reporter: Aleksandra Pika

20:00 Gala Boksu, Londyn, Wielka Brytania: BRAD FOSTER – IONUT BALUTA


20:00 Gala Boksu, Bilbao, Hiszpania: KERMAN LEJARRAGA – JAMES METCALF


20:00 PGA Championship, Tulsa, USA: II RUNDA na żywo
*(od 23:00 w Polsat Sport Extra)

Komentarz: Jacek Person



01:05 NHL – play-off, 1/4 finału: FLORIDA PANTHERS – TAMPA BAY LIGHTNING


03:35 NHL – play-off, 1/4 finału: COLORADO AVALANCHE – ST. LOUIS BLUES


12:00 Magazyn NHL TONIGHT


15:15 
Mistrzostwa świata elity, Helsinki, Finlandia – grupa B: WIELKA BRYTANIA – FINLANDIA

Komentarz: Patryk Rokicki – Marcin Iwankiewicz


13:10 Giro d’Italia, Włochy: ETAP 13 na żywo

Komentarz: Adam Probosz – Dariusz Baranowski

14:30 Vuelta a Burgos kobiet, Hiszpania: ETAP 2 na żywo


02:30 NBA – play-off, 1/2 finału: MIAMI HEAT – BOSTON CELTICS

Komentarz: Michał Łopaciński, Wojciech Michałowicz


17:30 Magazyn BASKET+ 


20:30 Liga BBL – play-off, 1/4 finału: NINERS CHEMNITZ – FC BAYERN MONACHIUM na żywo

Komentarz: Radosław Spiak


17:45 Mityng skoku o tyczce, Duszniki-Zdrój: LISEK W DOMU

Studio: Aleksander Dzięciołowski – Marek Plawgo (z Dusznik)
Komentarz: Jarosław Idzi (z Dusznik)
Reporter: Michał Chmielewski


20:40 
Premiership – 25. kolejka: WASPS – SAFE SHARKS


16:00
Magazyn 7. STREFA

Studio: Marek Magiera


17:30 
PlusLiga – mecz barażowy: MKS BĘDZIN – PSG STAL NYSA na żywo

Komentarz w Polsacie Sport: Robert Małolepszy – Wojciech Drzyzga
Komentarz w Radio Gol: Szymon Miszczak


10:30 One Championship, Kallang, Singapur: PETCHMORAKOT PETCHYINDEE – JIMMY VIENOT na żywo
*(od 14:30 również na sport.tvp.pl, o 01:35  na TVP Sport)

Komentarz w Fighklub: Krzysztof Sendecki, Michał Stanisławski
Komentarz w TVP: Patryk Prokulski, Maciej Turski


14:00 Grand Chess Tour – Rapid & Blitz Poland, Warszawa: DZIEŃ 2 na żywo


09:55 Roland Garros, Paryż, Francja: KWALIFIKACJE na żywo
*(wszystkie korty)


13:00 WTA Tour 250, Rabat, Monako – 1/2 finału: CLAIRE LIU – ANNA BONDAR na żywo


14:00 
ATP World Tour 250, Genewa, Szwajcaria – 1/2 finału: REILLY OPELKA – CASPER RUUD na żywo


15:00 
WTA Tour 250, Rabat, Monako – 1/2 finału: MARTINA TREVISAN – LUCIA BRONZETTI na żywo


15:30 WTA Tour 250, Strasburg, Francja – 1/2 finału: KAROLINA PLISKOVA – KAJA JUVAN na żywo

Komentarz: Bartosz Ignacik – Adam Molenda

16:30 ATP World Tour 250, Genewa, Szwajcaria – 1/2 finału: RICHARD GASQUET – JOAO SOUSA na żywo


17:30 
WTA Tour 250, Strasburg, Francja – 1/2 finału: OCEANE DODIN – ANGELIQUE KERBER na żywo

Komentarz: Piotr Karpiński – Joanna Sakowicz-Kostecka


11:20 Mistrzostwa Świata Superbike, Estoril, Portugalia: I SESJA TRENINGOWA 


15:50 Mistrzostwa Świata Superbike, Estoril, Portugalia: II SESJA TRENINGOWA 


13:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO
*(również o 15:10)

Studio: Aldona Marciniak – Mikołaj Sokół (z Barcelony)

13:55
Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: I SESJA TRENINGOWA

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

15:30
Formuła 3 – Grand Prix Hiszpanii: KWALIFIKACJE

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

16:30
Formuła 1, GP Hiszpanii: STUDIO
*(również o 18:10)

Studio: Aldona Marciniak – Mikołaj Sokół (z Barcelony)

16:55
Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: II SESJA TRENINGOWA

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

18:30
Formuła 2 – Grand Prix Hiszpanii: KWALIFIKACJE

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

19:25
W Series, Barcelona, Hiszpania: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo


20:00 Magazyn EUROPEAN LE MANS SERIES


23:00
Magazyn #ELEVENF1



17:30 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz – Tobiasz Musielak (z Ostrowa Wlkp.)
Reporter: Tomasz Lorek

17:30
PGE Ekstraliga – 6. kolejka: ARGED MALESA OSTRÓW WLKP. – MOTOR LUBLIN

Komentarz w Eleven Sports: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Ostrowa Wlkp.)
Komentarz w Radio Gol: Kacper Piskorski

20:15
PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO

Studio: Anita Mazur – Kamil Cieślar (z Częstochowy)
Reporter: Joanna Cedrych

20:30
PGE Ekstraliga – 6. kolejka: ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ

Komentarz w Eleven Sports: Marcin Musiał, Maciej Markowski (z Częstochowy)
Komentarz w Radio Gol: Wojciech Nowakowski – Hubert Grabowski


09:10 Magazyn POLSKIE RADIO RDC na żywo


17:45 Magazyn WIADOMOŚCI EUROSPORTU 
*(również o 19:55)

19:25 Magazyn SPORT na żywo


19:30 Magazyn SPORT na żywo


19:45 Magazyn SPORT na żywo


23:00 Magazyn SPORTOWY WIECZÓR


23:00 Magazyn NEWS+ na żywo


*Rozpiska jest cały czas aktualizowana! Obsady dziennikarzy mogą ulec zmianie