Sport w TV: sobota – 27 maja 2023

Wykaz zawiera informacje o transmisjach na żywo i premierach w polskich telewizjach wraz z obsadami dziennikarzy.

HIT DNIA: LaLiga Santander – 37. kolejka: SEVILLA FC – REAL MADRYT

13:25 Scottish Premiership -grupa mistrzowska, 38. kolejka: CELTIC GLASGOW – ABERDEEN  

Komentarz: Paweł Ślęzak- Przemysław Łagożny 


14:05 Mistrzostwa Europy U-17, Węgry, 1/4 finału: STUDIO  
*(również o 15:50 i 16:55)

Studio: Rafał Patyra
Reporter: Hubert Bugaj 

14:30
 Bundesliga – 34. kolejka: STUDIO 

Studio: Rafał Kędzior – Marcin Borzęcki, Radosław Gilewicz
Reporterzy: Justyna Kostyra, Artur Wichniarek (z Dortmundu)

14:45 Mistrzostwa Europy U-17, Węgry, 1/4 finału: NIEMCY – SZWAJCARIA 


14:50 Fortuna 1.Liga – 33. kolejka: APKLAN RESOVIA RZESZOW – BRUK BET TERMALICA NIECIECZA

Komentarz: Piotr Przybysz – Tomasz Łapiński 

14:55 Mistrzostwa Europy U-17, Węgry, 1/4 finału: POLSKA – SERBIA

Komentarz: Aleksander Roj – Rafał Ulatowski 

14:55 Serie A TIM – 37. kolejka: US SALERNITANA 1919 – UDINESE CALCIO 

Komentarz: Michał Grzyb – Tomasz Zieliński

14:55 Serie A TIM – 37. kolejka: SPEZIA CALCIO – TORINO FC

Komentarz: Sebastian Chabiniak – Marcin Nowomiejski

15:20
 Bundesliga – 34. kolejka: VFL BOCHUM – BAYER 04 LEVERKUSEN

Komentarz: Wojciech Piela

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: BORUSSIA DORTMUND – FSV MAINZ 05

Komentarz:  Mateusz Borek – Marcin Borzęcki (z Dortmundu)

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: EINTRACHT FRANKFURT – SC FREIBURG

Komentarz: Marcin Pawłowski 

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: FC KOLN – BAYERN MONACHIUM

Komentarz: Rafał Wolski – Wojciech Górski 

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: RB LIPSK – FC SCHALKE 04

Komentarz: Dawid Król 

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: BORUSSIA MONCHENGLADBACH – FC AUGSBURG

Komentarz: Piotr Chłystek

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: VFB STUTTGART – TSG 1899 HOFFENHEIM

Komentarz: Przemysław Pozowski 

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: FC UNION BERLIN – WERDER BREMA

Komentarz: Tomasz Górski 

15:20 Bundesliga – 34. kolejka: VFL WOLFSBURG – HERTHA BERLIN

Komentarz: Kamil Kania – Mateusz Skwierawski 

15:30 Bundesliga – 34. kolejka: MULTILIGA

Moderator: Szymon Ratajczak

15:55 Fortuna:Liga – grupa mistrzowska, 5. kolejka: AC SPARTA PRAGA – VIKTORIA PILZNO 

Komentarz: Grzegorz Michalewski – Marcin Kalita

16:00 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: STUDIO 

Studio: Krzysztof Marciniak, Bartosz Gleń – Marek Jóźwiak, Michał Żewłakow, Adam Szała, Igor Lewczuk
Reporterzy: Jakub Polkowski (Kraków),  Bartosz Ignacik (Warszawa), Tomasz Lipiński (Łódź), Gabriel Rogaczewski (Mielec), Maja Strzelczyk (Częstochowa), Daria Kabała-Malarz (Poznań), Filip Surma (Szczecin), Remigiusz Kula (Gliwice), Cezary Olbrycht (Legnica)

17:10 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: STUDIO 
*(również o 18:20 i 19:25)

Studio: Patryk Ganiek -Jarosław Bieniuk, Jakub Wawrzyniak
Reporterzy: Maciej Barszczak (z Warszawy), Kacper Tomczyk (z Częstochowy) 

17:20 Fortuna 1.Liga – 33. kolejka: GKS KATOWICE – RUCH CHORZÓW
 
Komentarz:  Marcin Feddek – Artur Derbin (z Katowic)
Reporter: Tomasz Krochmal

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: LEGIA WARSZAWA -ŚLĄSK WROCŁAW

Komentarz w TVP: Maciej Iwański – Robert Podoliński (z Warszawy)
Komentarz w Canal+: Michał Mitrut -Kamil Kosowski (z Warszawy)

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: RAKÓW CZĘSTOCHOWA -KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

Komentarz: Robert Skrzyński – Marcin Baszczyński (z Częstochowy) 

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: POGOŃ SZCZECIN -RADOMIAK RADOM

Komentarz: Piotr Laboga -Wojciech Jagoda (ze Szczecina) 

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: LECH POZNAŃ -JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Komentarz: Adam Marchliński – Tomasz Wieszczycki (z Poznania) 

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: WIDZEW ŁÓDŹ -KORONA KIELCE

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Mateusz Rokuszewski (z Łodzi)

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: CRACOVIA -WISŁA PŁOCK
*(28 maja o 12:15  w Canal+Sport 2 oraz Canal+Sport 3)

Komentarz: Rafał Nahorny – Artur Kwiatkowski (z Krakowa)
Reporter Canal+:  Jakub Polkowski

Reporter TVP: Maciej Piotrowski  

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: PIAST GLIWICE -LECHIA GDAŃSK


17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE
*(28 maja o 10:00 w Canal+Sport 2 i Canal+Sport 3)

Komentarz: Edward Durda – Michał Trela (z Legnicy)

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: PGE FKS STAL MIELEC – WARTA POZNAŃ
*(28 maja o 16:45 w Canal+Sport 2 i Canal+Sport 3)
 

Komentarz: Szymon Przedpełski – Dominik Woźniak (z Mielca)

17:25 PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka: MULTILIGA

Moderatorzy: Rafał Dębiński, Łukasz Wiśniowski, Tomasz Ćwiąkała, Michał Trela, Marcin Rosłoń,  Edward Durda, Michał Kornacki,  Rafał Nahorny, Piotr Glamowski 

17:30 Serie A TIM – 37. kolejka: STUDIO

Studio: Mateusz Majak 

17:35 Sky Bet Championship – finał: STUDIO 


17:40 Sky Bet Championship – finał: COVENTRY CITY – LUTON TOWN

Komentarz: Piotr Domagała – Adam Targowski  (z Londynu)

17:55 Serie A TIM – 37. kolejka: ACF FIORENTINA – AS ROMA

Komentarz: Patryk Mirosławski – Piotr Czachowski 

18:55 LaLiga Santander – 37. kolejka: SEVILLA FC – REAL MADRYT 

Komentarz: Mateusz Święcicki – Michał Swierzyński

18:55 Liga Portugal Bwin – 34. kolejka: FC PORTO – VITORIA SC

Komentarz: Eryk Szpruch 

18:55 Liga Portugal Bwin – 34. kolejka: SL BENFICA – SANTA CLARA

Komentarz:  Michał Grzyb – Marcin Gazda 

19:45 Mistrzostwa Europy U-17, Węgry, 1/4 finału: ANGLIA – FRANCJA


19:45 Mistrzostwa Europy U-17, Węgry, 1/2 finału: HISZPANIA – IRLANDIA


19:50 Fortuna 1.Liga – 33. kolejka: CHROBRY GŁOGÓW – GÓRNIK ŁĘCZNA 

Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Adrian Stawski  

19:55 Saudi Arabia League – 29. kolejka: AL ETTIFAQ – AL NASSR 

Komentarz: Krzysztof Lenarczyk – Bartosz Jakubowski 

19:55 Saudi Arabia League – 29. kolejka: AL FEYHA – AL ITTIHAD FC


20:00 Serie A TIM – 37. kolejka: STUDIO
*(również 0 22:40)

Studio: Mikołaj Kruk – Piotr Czachowski 

20:25 Ewinner 2 Liga – 33. kolejka: ZNICZ PRUSZKÓW – WISŁA PUŁAWY 

Komentarz: Dominik Pasternak – Maciej Szcześniewski (z Pruszkowa)  

20:40 Serie A TIM – 37. kolejka: INTER MEDIOLAN – ATALANTA BERGAMO 

Komentarz:  Piotr Dumanowski – Tomasz Zieliński

20:55 Ligue 1 Uber Eats -37. kolejka: RC STRASBOURG ALSACE – PARIS SAINT GERMAIN 

Komentarz w Canal+: Artur Kwiatkowski -Filip Kapica
Komentarz w Eleven: Kuba Ostrowski – Adrian Gątarek


20:55 Ligue 1 Uber Eats -37. kolejka: MULTIFOOT

Moderatorzy: Rafał Dębiński – Tomasz Smokowski

20:55 Ligue 1 Uber Eats -37. kolejka: STADE RENNES FC – AS MONACO

Komentarz: Julian Kowalski 

20:55 Ligue 1 Uber Eats -37. kolejka: RC LENS – AC AJACCIO


20:55 Ligue 1 Uber Eats -37. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – STADE BREST 29


20:55 Brassileao Serie A – 8. kolejka: ATHLETICO PARANAENSE – GREMIO PORTO ALEGRE 

Komentarz: Bartłomiej Rabij – Przemysław Łagożny 

20:55 Ligue 1 Uber Eats -37. kolejka: MULTIFEED

Moderatorzy:  Dominik Guziak – Mateusz Majak 


23:00 Magazyn ELEVEN GOL LIVE 

Studio: Mikołaj Kruk – Dominik Guziak, Michał Swierzyński, Piotr Dumanowski


14:25 
Serie A Femmimile – grupa mistrzowska, 10. kolejka: INTER -MILAN 


14:25 Serie A Femmimile – grupa mistrzowska, 10. kolejka: JUVENTUS – ROMA


14:55 Gjensidige Kvindeliga – 8. kolejka: THY THISTEDQ – BRONDBY


15:25 FA Women’s Super League – 22. kolejka: LIVERPOOL – MANCHESTER UNITED  


15:25 FA Women’s Super League – 22. kolejka: READING – CHELSEA 


02:00 MLB: MINNESOTA TWINS – TORONTO BLUE JAYS


19:00 MLB: NEW YORK YANKEES – SAN DIEGO PADRES


18:15 Lara vs Wood 2:  PRZED GONGIEM


19:00 Armand Boxing Promotion, Malmo, Szwecja: GALA 


20:00 Gala boksu zawodowego: LEIGH WOOD – MAURICIO LARA


20:00 WBO World Cruiserweight Championship,Bournemouth, Anglia: LAWRENCE OKOLIE – CHRIS BILLAM-SMITH 


13:00 European Tour – European Darts Grand Prix , 2. kolejka: DZIEŃ 2 – SESJA POPOŁUDNIOWA

Komentarz: Kuba Łokietek 

19:00 European Tour – European Darts Grand Prix , 2. kolejka: DZIEŃ 2 – SESJA WIECZORNA

Komentarz: Kuba Łokietek


11:30 CCT online finals: DZIEŃ 5


12:30 DP World Tour -KLM Open, Cromvoirt, Holandia: RUNDA 3

Komentarz: Jacek Person – Mateusz Kniaginin

19:30 LPGA – Bank of Hope Match Play, Las Vegas, Nevada: RUNDA 3

Komentarz: Dionizy Konieczny – Wojciech Nowakowski

19:00 PGA Tour – Charles Schwab Challenge, Teksas, USA: RUNDA 3

Komentarz: Jacek Person 


12:00 Magazyn NHL TONIGHT 


13:15 Mistrzostwa Świata Elity, 1/2 finału: KANADA – ŁOTWA 
*(28 maja 2023 o 06:40 w TVP Sport)

Komentarz: Jacek Laskowski – Mariusz Czerkawski  

17:15 Mistrzostwa Świata Elity, 1/2 finału: USA – NIEMCY
*(o 23:35 w TVP Sport)

Komentarz: Stanisław Snopek – Patryk Rokicki


10:00 Puchar Świata, Poznań, finał: DZIEŃ 1 
*(28 maja 2023 o 08:55  w TVP Sport)

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski – Beata Sokołowska (z Poznania)
Reporterka: Beata Oryl-Stroińska


10:00 Orlen Wyścig Narodów, Polska: STUDIO
*(również o 12:55)


10:10 Orlen Wyścig Narodów, Polska: ETAP 4  – BUKOWINA – NOWY SĄCZ

Komentarz: Piotr Sobczyński – Bartosz Huzarski

11:15 World Tour – Giro d’Italia,Włochy: ETAP 20 


18:05 Turniej City Tour Silesa Basket , Chorzów, mecz o 3.miejsce.: ZAWODY 

Komentarz: Ryszard Łabędź – Przemysław Lewandowski (z Chorzowa)


18:05 Turniej City Tour Silesa Basket , Chorzów, 1/2 finału : LOTTO 3X3 LUBLIN  – BM STAL

Komentarz: Ryszard Łabędź – Przemysław Lewandowski (z Chorzowa)  

18:25 Turniej City Tour Silesa Basket , Chorzów, 1/2 finału : ISETIA  – MKS LOTTO 3X3 DĄBROWA GÓRNICZA

Komentarz: Ryszard Łabędź – Przemysław Lewandowski (z Chorzowa)   

19:05 Turniej City Tour Silesa Basket , Chorzów, mecz o  3.miejsce : BM STAL  – MKS LOTTO 3X3 DĄBROWA GÓRNICZA

Komentarz: Ryszard Łabędź – Przemysław Lewandowski (z Chorzowa)  

19:25 Turniej City Tour Silesa Basket , Chorzów, finał : ISETIA  – LOTTO 3X3 LUBLIN GÓRNICZA

Komentarz: Ryszard Łabędź – Przemysław Lewandowski (z Chorzowa)  


19:30 Liga BSL – 1/4 finału: FENERBAHÇE BEKO – TOFAŞ 


19:50 Energa Basket Liga – 1/2 finału: LEGIA WARSZAWA – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 

Komentarz:  Adam Romański – Tomasz Jankowski (z Warszawy)
Reporterka: Paulina Czarnota-Bojarska  


22:00 World Athletics Continental Tour -USATF Los Angeles Invitational Drake Stadium Gold,Los Angeles, USA:  ZAWODY

Komentarz: Artur Partyka – Jacek Wszoła 


15:55 Premiership Rugby – finał: SARACENS RUGBY – SALE SHARKS 


18:25 United Rugby Championship – finał: STORMERS – MUNSTER RUGBY 


18:50 Europejska Złota Liga – Łódź, Grupa B, 1. kolejka: UKRAINA – MACEDONIA PÓŁNOCNA 

Komentarz: Robert Malolepszy


14:00 Nations Cup – finał: POLSKA – SZWECJA 

Komentarz: Bartosz Heller

15:00 Nations Cup – finał: POLSKA – SZWECJA 

Komentarz: Bartosz Heller


16:00 National Fightning Championship – NFC 14, Niemcy: GALA 


19:00 Fight Exlusive Night – Fen 46, Piła: PIOTR KUBERSKI – KAMIL WOJCIECHOWSKI na żywo
*(od 20:00 również w Super Polsacie)

Studio: Igor Marczak – Jakub Borowicz (z Piły)
Komentarz: Andrzej Janisz – Marcin Tybura (z Piły)

20:00 Glory -Glory 86, Essen, Niemcy: PETCHPANOMRUNG – AHMAD CHIKS MOUSA na żywo

Komentarz: Daniel Dziubicki 


13:00 WTA Tour 250 – Morocco Open, Rabat,Maroko,  finał: JULIA GRABHER – LUCIA BRONZETTI na żywo


14:30 ATP Tour 250 -Lyon Open, finał: FRANCISCO CERUNDOLO – ARTHUR FLIS na żywo

Komentarz: Dawid Olejniczak 

16:30 WTA Tour 250, Strasburg, Francja –  finał: ANNA BLINKOVA – ELINA SVITOLINA na żywo

Komentarz: Maciej Zareba – Klaudia Jans-Ignacik


13:00 Mistrzostwa Świata, Durban, finały: DZIEŃ 8 – SESJA 1


17:00 Mistrzostwa Świata, Durban, finały: DZIEŃ 8 – SESJA 2


10:50 World Triathlon Championship Series, Cagliari, Włochy: WYŚCIG KOBIET 

Komentarz: Marcin Wiciński – Jakub Bielecki

15:05 World Triathlon Championship Series, Cagliari, Włochy: WYŚCIG MĘŻCZYZN

Komentarz: Marcin Wiciński – Jakub Bielecki


13:15 Mistrzostwa Europy, Bled, Słowenia, finały:  DZIEŃ 1 

Komentarz: Jarosław Marendziak – Marek Kolbowicz 


12:00 Formuła 1 H2O UIM World Championship 2023, Grand Prix Zhenzhou, Chiny: PODSUMOWANIE 2.RUNDY


09:00 DTM – Oschersleben, Niemcy:  KWALIFIKACJE 

Komentarz: Michał Fiałkowski  

10:55 Formuła 3 – Grand Prix Monako: SPRINT

Komentarz: Jasiek Olejniczak – Paweł Baran  

11:25 ADAC GT4 Niemcy, Oscherschleben: WYŚCIG 1 


12:10 Formuła 1 – Grand Prix Monako: STUDIO PRZED III SESJĄ TRENINGOWĄ


12:25 Formuła 1 – Grand Prix Monako:  III. SESJA TRENINGOWA

Komentarz: Mikołaj Sokół – Michał Gąsiorowski (z Monako)
Reporterka: Aldona Marciniak 

12:30 Formuła 1 – Grand Prix Monako: ONBOARD


12:30 Formuła 1 – Grand Prix Monako: PITLANE


12:30 Formuła 1 – Grand Prix Monako: TIMING


12:30 Formuła 1 – Grand Prix Monako: TRACK POSITIONING


13:15 DTM – Oschersleben, Niemcy:  WYŚCIG 1

Komentarz: Michał Fiałkowski 

14:10 Formuła 2 – Grand Prix Monako: SPRINT

Komentarz: Bartosz Budnik – Robert Smoczyński

14:25 Formuła 4 Italian Championship – Spa-Francorchamps, Belgia: WYŚCIG 1  

Komentarz: Jasiek Olejniczak – Paweł Baran 

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Monako: STUDIO PRZED KWALIFIKACJAMI

Studio: Maciej Jermakow -Marcin Budkowski, Bartosz Pokrzywiński, Patryk Sokołowski 

15:55 Formuła 1 – Grand Prix Monako: KWALIFIKACJE 

Komentarz w Viaplay:: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół (z Monako)
Reporterka: Aldona Marciniak
Komentarz w Radio Gol 2: Kamil Niewiński – Grzegorz Piotrowiczc

16:00 Formuła 1 – Grand Prix Monako: ONBOARD


16:00 Formuła 1 – Grand Prix Monako: PITLANE


16:00 Formuła 1 – Grand Prix Monako: TIMING


16:00 Formuła 1 – Grand Prix Monako: TRACK POSITIONING


12:30 Polska Liga Żeglarska, Sopot: STUDIO 


16:00 Polska Liga Żeglarska, Sopot: STUDIO 


13:50 2 LIga Żużlowa – 5. kolejka: START GNIEZNO – TEXOM STAL RZESZÓW 

Komentarz: w Canal+: Mateusz Dziopa, – Mirosław Jabłoński (z Gniezna)
Reporterzy: Piotr Kaczorek, Natalia Pietrucha
Komentarz w Radio Gol 1: Kacper Piskorski 


19:35 Magazyn SPORT 


19:45 Magazyn SPORT 


20:15 Magazyn SPORT 


22:30 Magazyn SPORTOWY WIECZÓR 


*Rozpiska jest cały czas aktualizowana! Obsady dziennikarzy mogą ulec zmianom