Środa na US Open: Porażka Radwańskiej i zwycięstwo Janowicza!

Bardzo nieprzyjemną niespodziankę  sprawiła nam najlepsza polska tenisistka.  W trzecim dniu US Open 2014 Agnieszka Radwańska przegrała z Chinką Shuai Peng. Humory polskim kibicom poprawił Jerzy Janowicz. W poniedziałek gdy okazało się, że rywalką Agnieszki Radwańskiej jest Shuai Peng nikt […]

W poniedziałek gdy okazało się, że rywalką Agnieszki Radwańskiej jest Shuai Peng nikt nie spodziewał się łatwej przeprawy, wszak wszystkie dotychczasowe, bezpośrednie pojedynki tych zawodniczek były bardzo zacięte, a bilans tych spotkań był korzystniejszy dla polskiej tenisistki. Przebieg środowego meczu zaskoczył wszystkich. Polka grała bardzo bojaźliwie, i nie pokazała tego czym tak zachwycała publiczność na Rogers Cup 2014. Krakowianka dała sobie narzucić styl gry prezentowany przez doświadczoną, była liderkę rankingu deblistek. Mecz zakończył się wynikiem: 3:6, 4:6.

Środa to dzień, w którym pierwszy swój mecz rozgrywał najlepszy polski tenisista Jerzy Janowicz. Łodzianin miał szansę pierwszy awansować do drugiej rundy US Open. Na drodze do tego celu stał Serb Duszan Lajović. Były półfinalista Wimbledonu jest w coraz lepszej, mecz z rodakiem lidera światowego rankingu rozpoczął się dla Polaka bardzo dobrze. „Jeżyk” grał bardzo skutecznie a zdezorientowany Lajović popełniał wie niewymuszanych błędów. Rozpędzony Polak zarówno w pierwszym jak ii w drugim secie. W trzeciej odsłonie meczu do głosu doszedł Serb, który wygrał tę część spotkania. Czwarty set okazał się być tym ostatnim. Mecz zakończył się wynikiem: 6:3, 7:5, 5:7, 7:5. W drugiej rundzie Janowicz zmierzy się z reprezentantem Republiki Południowej Afryki Kevinem Andersonem.