Stal Mielec 2:1 Lechia Gdańsk – skrót meczu: Mielczanie opuszczają strefę spadkową! (WIDEO)

Pierwszy sobotni mecz 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, kończy się przypieczętowanym w samej końcówce, zwycięstwem Stali Mielec. Oznacza to, że Mielczanie mogą w tej chwili odetchnąć z ulgą, opuszczając strefę spadkową, po beznadziejnym starcie. Lechia natomiast znów musi walczyć o to, by wygrzebać się z trójki najsłabszych zespołów naszej ligi.

Pierwsza połowa okazała się być znacznie lepsza dla gości. Bliski otwarcia wyniku już w 3. minucie był Khlan, jednak podczas analizy VAR, dopatrzono się faulu. To, co nie udało się na samym początku, dopełniło się dokładnie trzydzieści pięć minut później. Tym razem Khlan, posyłając mocne zagranie w pole karne, wcielił się w rolę asystującego, a akcję skutecznie wykończył Dominik Piła.

W drugiej połowie jednak Stal kompletnie zdominowała drużynę z województwa pomorskiego. Myślę, że nie byłoby przesadą stwierdzić, że ta druga część meczu była jednym z najjaśniejszych momentów Stali w całym sezonie 2024/25. Tuż przed upływem pierwszej meczowej godziny, do remisu doprowadził Wlazło, natomiast w drugiej minucie doliczonego czasu, Wolsztyński zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Co ciekawe, 29-latek uczynił to zaledwie minutę po tym, jak pojawił się na boisku. Prawdziwe „wejście smoka”!