Startuje Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Transmisje w nc+ i Eleven

Czas rozpocząć kolejny sezon Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Na początku rozgrywek Vive zagra na wyjeździe z Mieszkowem Brześć, a Wisła zmierzy się u siebie z Vardarem Skopje.

Podobnie jak w poprzednim sezonie PGE Vive Kielce zagra swój pierwszy mecz w Brześciu. Ostatnio kielczanie wygrywali z Mieszkowem. Miejmy nadzieję, że mistrzowie Polski zaprezentują się w całych rozgrywkach lepiej niż w poprzednim sezonie. Vive wzmocnili Alex Dujszebajew, Marko Mamić i Blaz Janc. Skład mistrza Polski budowany jest z myślą o awansie do Final Four. Wszystko jednak rozpocznie się od starcia z Mieszkowem, który również przeszedł znaczne zmiany kadrowe.

Dużo trudniejszy początek sezonu będzie miała Wisła Płock. Na Małopolskę przyjadą zwycięzcy ubiegłej edycji zawodów czyli Vardar Skopje. Od ostatniego sezonu zespół z Macedonii doszło do zmiany na pozycji prawego rozgrywającego. Dainis Kristopanis zastąpi Alexa Dujszebajewa. Prawdopodobne, że Wisła rozpocznie rozgrywki od porażki, chociaż postara się o sprawienie niespodzianki. Do Płocka przyszli bramkarz Adam Borbely, skrzydłowy Przemysław Krajewski, rozgrywający Nemanja Obradović i obrotowy Igor Zabić.

Jednym z kandydatów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów jest Telekom Veszprem. Węgierski zespół stawia wszystko na Ligę Mistrzów kosztem rezygnacji z udziału w Lidze Seha. Węgrzy w swoim pierwszym spotkaniu zagrają z Celje. Zobaczymy jak w roli szkoleniowca nowego zespołu spisze się Ljubomir Vranjes. Dużo bramek powinny dać nowe nabytki Veszpremu: Kent Robin Tonnesen, Iman Jamali, Dejan Manaskow, William Accambray i Matyas Gyori. Zespół ten stracił jednak znaczące postacie w historii klubu. Kariery sportowe zakończyli Gergo Ivanscik i Peter Gulyas. Dużym osłabieniem Celje jest odejście do Kielc Blaza Janca. Celem Słoweńców będzie wyjście z grupy.

Dwa mecze II dywizji będzie można obejrzeć już w czwartek. Wyrównany powinien być mecz Motora Zaporoże z Czechowskimi Niedźwiedziami. W ukraińskim zespole prowadzonym przez Patryka Rombela gra Paweł Paczkowski, który został wypożyczony do Motoru z PGE Vive Kielce. W ramach rozgrywek grupy C w czwartek Kadetten Schaffhausen Michała Szyby zmierzy się z Elverum.

pasek2

CZWARTEK -14 WRZEŚNIA 2017

17:10 Liga Mistrzów Velux EHF  – grupa D: HC MOTOR ZAPOROŻE – CZECHOWSKIE NIEDŹWIEDZIE na żywo
  Ipla
Komentarz w nSport+ HD: Piotr Karpiński – Michał Matysik

20:10 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa C: KADETTEN SCHAFFHAUSEN – ELVERUM HANDBALL na żywo
 Ipla

SOBOTA – 16 WRZEŚNIA 2017

15:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: MIESZKÓW BRZEŚĆ – PGE VIVE KIELCE na żywo


17:25 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: RK CELJE PIVOVARNA CELJE – TELEKOM VESZPREM na żywo

NIEDZIELA – 17 WRZEŚNIA 2017

18:30 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

18:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: ORLEN WISŁA PŁOCK – RK VARDAR na żywo
CANAL+ Sport HD
pasek2