Startuje nowy sezon Formuły E. Transmisje w Eurosporcie

Rusza nowy sezon Formuły E. Już od piątku emocjonować się będziemy wyścigami elektrycznych samochodów. Pierwsza odsłona rywalizacji odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. 

Pierwsze dwa wyścigi sezonu odbędą się na torze Riyadh Street Circuit. W roli aktualnego mistrza świata nowe zmagania rozpocznie Nyck de Vries. Holenderski kierowca reprezentujący barwy zespołu Mercedes-EQ Formula E Team będzie starał się obronić wywalczony w zeszłym roku tytuł. W czołowej trójce sezonu znaleźli się także Edoardo Mortara i Jake Dennis. Wszystkich tych zawodników będziemy oglądać także w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach.

Do walki o mistrzostwo świata staje dwudziestu dwóch kierowców. Jakie zmiany nastąpiły w porównaniu do ubiegłorocznych zmagań? Ze stawki wycofały się Audi i BMW. Zespół Andretti Autosport, który do tej pory był związany z BMW, w tym sezonie będzie jednak korzystał z jednostek napędowych niemieckiego producenta.

Zmiany nastąpiły także w stawce kierowców. Do zmagań elektrycznych samochodów dołącza Antonio Giovinazzi, który w ubiegłym sezonie startował w Formule 1 w barwach ekipy Alfa Romeo Racing Orlen. Włoski zawodnik podpisał umowę z zespołem Dragon/Penske Autosport. Tym samym zastąpił Joela Erikssona. W stawce nie zobaczymy już także Rene Rasta, który powrócił do serii DTM. Oprócz Niemca na torach Formuły E zabraknie Toma Blomqwista, który z kolei postanowił przenieść się do amerykańskiej serii wyścigowej. Jego miejsce w zespole NIO 333 FE Team zajmie Dan Ticktum, znamy nam dobrze z wyścigów Formuły 2.

W kalendarzu zbliżającego się sezonu znajduje się szesnaście wyścigów. Kierowcy rywalizować będą m.in. w Kanadzie. Formuła E zawita tam po raz pierwszy od sezonu 2016/2017. Miejscem zmagań będzie Vancouver, a konkretnie tor położony w dzielnicy False Creek. Zawodnicy zawitają także do Dżakarty i Seulu. Wyścigi w tych miejscach miały odbyć się już wcześniej, ale plany pokrzyżowała pandemia. Sezon zakończy się 14 sierpnia we wspomnianej Korei Południowej.

PIĄTEK – 28 STYCZNIA 2022

13:25 Formuła E, Diriyah, Arabia Saudyjska: KWALIFIKACJE na żywo

17:25 Formuła E, Diriyah, Arabia Saudyjska: WYŚCIG 1 na żywo

*(w Eurosporcie 2 o 19:45)

SOBOTA – 29 STYCZNIA 2022

17:50 Formuła E, Diriyah, Arabia Saudyjska: WYŚCIG 2na żywo