Startuje PlusLiga! Dwie transmisje inauguracyjnej kolejki w Polsacie Sport

Po pięciomiesięcznej przerwie do gry wracają siatkarze w lidze Mistrzów Świata. Kibice siatkówki nie mogą doczekać się pierwszy spotkań po rozszerzeniu PlusLigi do 16. zespołów. Na starcie sezonu uznane marki sprawdzą formę beniaminków. Espadon Szczecin tylko z nazwy jest beniaminkiem. […]

Po pięciomiesięcznej przerwie do gry wracają siatkarze w lidze Mistrzów Świata. Kibice siatkówki nie mogą doczekać się pierwszy spotkań po rozszerzeniu PlusLigi do 16. zespołów. Na starcie sezonu uznane marki sprawdzą formę beniaminków.

Espadon Szczecin tylko z nazwy jest beniaminkiem. W zespole prowadzonym przez Milana Simoljovicia roi się od gwiazd nie tylko polskiego, ale także światowego formatu. Tacy zawodnicy jak Georgi Bratoev czy Michał Ruciak nie tylko mają ogromne doświadczenie w meczach na poziomie klubowym, ale równie reprezentacyjnym na najważniejszych imprezach na świecie. To może zwiastować, że Espadon przynajmniej zakręci się w okolicach środka tabeli. Pierwszą weryfikację na co stać nowy klub w PlusLidze przeprowadzi Mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Ekipa Ferdinando de Giorgi nie przeszła rewolucji kadrowej jak ich piątkowi rywale. Włoski szkoleniowiec dokonał jedynie minimalnych roszad w składzie zespołu, który ponownie ma walczyć o najwyższe cele nie tylko na krajowym podwórku, ale również w Lidze Mistrzów, do której wraca po 2-letniej przerwie.

W poniedziałek 4. zespół poprzedniego sezonu zmierzy się z 14. ekipą minionych rozgrywek. Lotos Trefl Gdańsk wyraźnie uległ w walce o brąz Skrze Bełchatów. Różnicę między zespołem Andrei Anastasiego a czołową trójką widać było już po fazie zasadniczej. Teraz włoski szkoleniowiec ma wrócić z zespołem z Trójmiasta na podium PlusLigi. Z Gdańska odeszli bardzo ważni zawodnicy, przede wszystkim Falashi, Troy i Schwarz, ale nowe nabytki mają duży potencjał, aby zastąpić ich w pierwszej szóstce. Również z Effectora Kielce ubyło kilku pierwszoplanowych zawodników, przede wszystkim reprezentant Polski Mateusz Bieniek. W barwach zespołu Dariusza Daszkiewicza w tym sezonie będziemy mogli obejrzeć bardzo dobrze zapowiadających się młodych polskich siatkarzy, ale także bardziej ogranych zawodników, którzy mają pomóc w zajęciu lepszej pozycji niż przed rokiem.

PIĄTEK – 30 WRZEŚNIA 2016

19:30 Plusliga: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Studio: Marcin Lepa – Łukasz Kadziewicz, Sebastian Świderski (ze Szczecina)

20:15
Plusliga – 1. kolejka: ESPADON SZCZECIN – ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Ireneusz Mazur (ze Szczecina)

22:00
Plusliga: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Studio: Marcin Lepa – Łukasz Kadziewicz, Sebastian Świderski (ze Szczecina)

PONIEDZIAŁEK – 3 PAŹDZIERNIKA 2016

18:00 Plusliga – 1. kolejka: LOTOS TREFL GDAŃSK – EFFECTOR KIELCE na żywo
Polsat Sport HD Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)