Świetny mecz na Etihad Stadium! Pewne zwycięstwo „The Citizens”!

Pierwsza wielka bitwa w batalii o Premier League sezonu 2014/2015 za nami. W Manchesterze miejscowe City pewnie zwyciężyło Liverpool FC 3:1.Dwie bramki dla podopiecznych Manuela Pellegriniego zdobył Stevan Jovetic, jedno trafienie dołożył Sergio Aguero. Honorowe trafienie dla gości padło po […]

Pierwsza wielka bitwa w batalii o Premier League sezonu 2014/2015 za nami. W Manchesterze miejscowe City pewnie zwyciężyło Liverpool FC 3:1.Dwie bramki dla podopiecznych Manuela Pellegriniego zdobył Stevan Jovetic, jedno trafienie dołożył Sergio Aguero. Honorowe trafienie dla gości padło po wepchnięciu piłki do własnej bramki przez Pablo Zabaletę.

Pierwsza połowa to bardzo szybkie tempo z jednej strony, a rozpoznanie rywala i dyscyplina defensywna z drugiej. Można było oglądać bardzo ciekawe spotkanie. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym piłki nie zdołał wybić Alberto Moreno, a dopadł do niej Stevan Jovetic i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Simona Mignoleta.

Jedenaście minut po przerwie było już 2:0. Świetną akcję Manchesteru City znakomitym strzałem pod poprzeczkę wykończył ponownie Jovetic i „The Citizens” byli już w bardzo dobrej sytuacji.

70 minuta spotkania – wejście na boisko zalicza Sergio Aguero – kilkanaście sekund później dostaje prostopadłą piłkę od Jesusa Navasa i pokonuje płaskim strzałem źle ustawionego Simona Mignoleta. To było istne wejście smoka!

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Liverpool zdobył bramkę. Sturridge zagrał wzdłuż bramki, Joe Hart odbił piłkę, ale tą niefortunnie do siatki skierował Pablo Zabaleta. Chwilę później goście mieli znakomitą szansę, ale zamiast uderzać Ricky Lambert odgrywał piłkę w czystej sytuacji, a ta została wybita.

W tabeli po dwóch kolejkach Manchester City zajmuje trzecie miejsce z dwoma zwycięstwami i trzema punktami, The Reds ma na koncie trzy punkty i zajmuje 9. lokatę.

Manchester City – FC Liverpool 3:1 (42′ Jovetic, 56′ Jovetic, 70′ Aguero – 84′ Zabaleta (sam.))