1/4 finału Pucharu CEV w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i TSG FM+

Dla polskich klubów siatkarskich ten tydzień będzie obfitował w wielkie emocje, zarówno w siatkówce kobiet, jak i mężczyzn, i to nie tylko za sprawą Ligi Mistrzów. W środę zostanie bowiem rozegrany mmecz 1/4 finału Pucharu CEV z udziałem Tauron Dąbrowy […]

Dla polskich klubów siatkarskich ten tydzień będzie obfitował w wielkie emocje, zarówno w siatkówce kobiet, jak i mężczyzn, i to nie tylko za sprawą Ligi Mistrzów. W środę zostanie bowiem rozegrany mmecz 1/4 finału Pucharu CEV z udziałem Tauron Dąbrowy Górniczej, natomiast dzień później w tej samej fazie powalczą siatkarze ZAKS-y Kędzierzyn Koźle. Zapraszamy do Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.

TAURON DĄBROWA GÓRNICZA – GALATASARAY DAIKIN ISTAMBUŁ
Przed nami ćwierćfinały siatkarskiego Pucharu CEV. W jednym ze spotkań oglądać będziemy polską drużynę – Tauron Dąbrowę Górnicza, która zmierzy się z Galatasaray Stambuł. Polskie siatkarki na poprzednim etapie rozgrywek z problemami, ale jednak poradziły sobie z Albą Blaj. Galatasaray to jednak zupełnie inny poziom. Turczynki od początku swojego udziału w Pucharze CEV gromią i i tym razem to one będą faworytkami. Mimo teoretycznej przewagi rywalek, liczymy na to, że nasze zawodniczki będą walczyć i pokuszą się o sprawienie niespodzianki. O tym jak poradzi sobie Tauron, przekonamy się już w środę.

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ARKAS IZMIR
W ćwierćfinale Pucharu CEV ZAKSA Kędzierzyn – Koźle będzie mierzyć się z Arkasem Izmir. To nie będzie łatwe zadanie dla czwartej ekipy poprzedniego sezonu w Plus Lidze. Do tej pory rywale nie byli najbardziej wymagający, więc i zwycięstwa były w miare pewnie. W ostatnim czasie jednak źle dzieje się w ekipie z Opolszczyzny. ZAKSA przegrała 6 z 7 ostatnich spototkań i nie bedzie faworytem tego dwumeczu. Odpadli oni z rozgrywek Pucharu Polski, w lidze są w środku tabeli. Natomisat rywale prezentują się bardzo dobrze. Wygrali oni 7 z 8 ostatnich meczów. W lidze tureckiej radzą sobie bardzo dobrze, ale w rozgrywkach pucharu CEV mieli małe problemy z francuskim Ajaccio. Na sześć spotkań w których się mierzyły oba teamy mamy remis 3-3. Choć ostatnie dwa mecze wygrali Kędzierzynianie, to w tym dwumeczu nie będą faworytami. A pierwszy mecz już w czwartek 15 stycznia o godzinie 18.00.

ŚRODA – 14 STYCZNIA 2015

18:00 Puchar CEV kobiet – 1/4 FINAŁU: TAURON DĄBROWA GÓRNICZA – GALATASARAY DAIKIN ISTAMBUŁ na żywo
Polsat Sport Extra HD

CZWARTEK – 15 STYCZNIA 2015

18:00 Puchar CEV mężczyzn – 1/4 FINAŁU: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ARKAS IZMIR na żywo
Polsat Sport HDTSG FM+
Komentarz w TSG FM+: Aleksander Brych (z Kędzierzyna-Koźla)

Przygotowali: Piotr Barwaśny, Dawid Brilowski i Tomasz Górski

About REDAKCJA