Szlagier w Manchesterze oraz pozostałe mecze 12. kolejki Premier League w Canal+Sport 2

Przerwa reprezentacyjna to deska ratunku dla klubów, którym przed nią zbyt dobrze się w lidze nie powodziło. I na odwrót – dla zespołów, które radziły sobie przyzwoicie wyrwanie z ligowego rytmu. Jednakże dla trenerów to możliwość złapania pewnego dystansu do […]

Przerwa reprezentacyjna to deska ratunku dla klubów, którym przed nią zbyt dobrze się w lidze nie powodziło. I na odwrót – dla zespołów, które radziły sobie przyzwoicie wyrwanie z ligowego rytmu. Jednakże dla trenerów to możliwość złapania pewnego dystansu do swojej pracy, czas na analizę dotychczasowego postępu. Premier League szykuje nam 12. kolejkę spotkań, którą polscy widzowie za pośrednictwem Canal+Sport 2 będą mogli śledzić na swoich telewizorach. Oto co tym razem sportowa redakcja platformy nc+ przygotowała dla swoich abonentów.

A rozpoczynamy w angielskim stylu. Hit na dzień dobry to znak rozpoznawczy angielskiej ligi. O 13:30 na Old Trafford mecz między Manchesterem United a Arsenalem Londyn. Gospodarze w ostatniej kolejce wreszcie dopisali do swojego konta 3 punkty, dzięki czemu plasują się tuż za TOP FIVE. Do Tottenhamu zajmującego 5. miejsce tracą 3 punkty. Najpierw jednak muszą pokonać Arsenal, zespół sklasyfikowany 2 lokaty wyżej, mający 6 punktów zapasu nad „Czerwonymi Diabłami”. Historia spotkań obu klubów mogłaby uspokoić Jose Mourinho. Na swoim podwórku miejscowi wygrali blisko 60% spotkań. Jednak ostatnie trzy spotkania miedzy tymi klubami na tym obiekcie już zbytnio optymizmem nie napawają. I bardzo dobrze. Gdybyśmy już przed meczem mogli w ”ciemno” obstawić wynik, to nikt by się tym nie pasjonował a zakłady bukmacherskie przestały by istnieć.

4 remisy z rzędu „zaowocowały” spadkiem Tottenhamu z najlepszej czwórki ligi. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie to, że remisy padały głównie z zespołami z drugiej połowy tabeli. Swoją szansę wietrzą więc kolejni rywale Londyńczyków. West Ham United chciałoby wykorzystać nadarzającą się okazję i „wyrwać kawałek mięsa” również i dla siebie. Czy na trudnym terenie rywala się to uda? A może przerwa reprezentacyjna pozwoliła zagoić rany i Tottenham wróci jeszcze silniejszy co pokaże w najbliższym pojedynku?

W niedzielę wicelider Chelsea wyjedzie do Middlesbrough. Oba kluby dzieli przepaść 14 punktów i 13 lokat. Londyńczycy notują świetną passę. Nie zaznali porażki od 5 spotkań, nie stracili w nich żadnej bramki. Czy gospodarze zatrzymają „The Blues”?

Na zakończenie kolejki West Bromwich Albion FC – Burnley FC. Oba kluby sąsiadują ze sobą w tabeli i dzieli ich dystans 1 punktu. Zwycięstwo gospodarzy pozwoli wyprzedzić rywala w ligowej statystyce.