Szok w Monachium! Jedenaście goli! Bayern 9:2 Dinamo Zagrzeb – skrót meczu (WIDEO)

blank

Kompletna demolka! Bayern Monachium miażdży aż 9:2 Dinamo Zagrzeb, zdobywając najwięcej bramek w swoim meczu Ligi Mistrzów, od…edycji 1972/73, kiedy to Bawarczycy pokonali 9:0 Omonię Nikozja.

Już pierwsza połowa przyniosła masę akcji bramkowych, choć najciekawsze dopiero przed nami. Jako pierwszy piłkę w siatce umieścił Gnabry, jednak po analizie VAR, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Potem jednak na listę strzelców wpisali się: Kane, po rzucie karnym, Guerreiro i Olise. Na półmetku mamy 3:0.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania, Monachijczycy jakby przysnęli. Niespodziewanie od 49., do 50. minuty Dinamo zdobyło aż dwa gole (strzelali Petković i Ogiwara), jednak jeśli ktoś myślał, że taki obrót spraw zapowiada jakiś sensacyjny atak na punkty przeprowadzony przez Chorwatów, to…oj, bardzo boleśnie się pomylił.

W kolejnych minutach piłkarze Bayernu grali jak w transie.  Na dwa trafienia ekipy z Zagrzebu szybko odpowiedział Kane, który po chwili znów cieszył się z gola, jednak tym razem radość ta została przerwana przez sędziego, który ponownie zasygnalizował pozycję spaloną. Minutę później jednak prowadzenie podniósł Olise, a w 73. i 78. minucie – rzuty karne wykorzystał nie kto inny jak Kane. Na sam koniec swoje trzy grosze dorzucili Sane i Goretzka, ustalając wynik na 9:2.