Szwajcaria 2:0 Włochy skrót meczu (29.06.2024)

W pierwszym meczu 1/8 finału Euro 2024 Szwajcaria pokonała Mistrzów Europy z 202o roku reprezentację Włoch 2:0 po bramkach zdobytych przez Remo Freulera i Rubena Vargasa.

Szwajcaria-Włochy: podsumowanie, informacje pomeczowe

Początek spotkania należał do podopiecznych Luciano Spallettiego. W 19′ minucie meczu blisko sam na sam z Yannem Sommerem był Giovanni Di Lorenzo. Jednak błąd techniczny oraz na końcu, że sam zawodnik znajdował się na pozycji spalonej spowodowały, że ta sytuacja finalnie zakończyła się niepowodzeniem. Pięć minut potem stuprocentową szansę zmarnował napastnik Szwajcarii – Breel Embolo, który w sytuacji sam na sam nie dał rady pokonać Gianluigi Donnarummy.

W 35′ minucie spotkania bramkę na 1:0 dla Szwajcarii zdobył pomocnik – Remo Freuler, który w lewy dolny nóg bramki pokonał Donnarummę dając radość kibicom Szwajcarii na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. Niewiele brakowało, a w końcowej pierwszej części meczu Helweci mogli schodzić do szatni przy wyniku 2:0. Czujny jednak po rzucie wolnym w wykonaniu Szwajcarii był Donnarumma, który zbił piłkę na słupek.

Na początku drugiej części spotkania Szwajcaria prowadziła już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ruben Vargas, który precyzyjnym strzałem w prawy róg pokonał bramkarza PSG. Dla Vargasa był to kapitalne spotkanie, ponieważ przy pierwszym golu dla Szwajcarii zanotował asystę. Włosi po stracie bramki próbowali odmienić losy tej batalii. W 73′ minucie Gianluca Scamacca mógł dać kontaktową bramkę dla Włochów, jednak piłka wylądowała na słupku bramki Sommera.

Ostatecznie do końca meczu wynik w Berlinie nie zmienił i to ostatecznie Szwajcaria znajdzie się w ćwierćfinale Euro 2024, eliminując jednocześnie Mistrzów Europy z 2020 roku.  Teraz „Czerwoni Krzyżowcy” w ćwierćfinale spotkają się z wygranym niedzielnej potyczki Anglia- Słowacja. Trzeba jednak powiedzieć, że obrońcy tytułu zagrali w sobotę tragiczne spotkanie oddając przez całe 90 minut zaledwie 1 celny strzał

Szwajcaria – Włochy: skrót meczu