T-Mobile Ekstraklasa: Korona pokonała Wisłę!

W Kielcach zobaczyliśmy znakomite spotkanie. Gospodarze po pasjonującej walce zwyciężyli 3:2. Pierwsza bramka dla Korony padła w 33.minucie.  Na strzał z 30. metrów zdecydował się Kyryło Petrow, piłka odbiła się jeszcze od Arkadiusza Głowackiego i zaskoczyła bramkarza Białej Gwiazdy. Przed przerwą […]

W Kielcach zobaczyliśmy znakomite spotkanie. Gospodarze po pasjonującej walce zwyciężyli 3:2.

Pierwsza bramka dla Korony padła w 33.minucie.  Na strzał z 30. metrów zdecydował się Kyryło Petrow, piłka odbiła się jeszcze od Arkadiusza Głowackiego i zaskoczyła bramkarza Białej Gwiazdy. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 55. minucie goście wyrównali . Z rzutu rożnego dośrodkował Semir Stilic, a do siatki trafił Łukasz Burliga. Stan remisowy trwał jednak krótko.  Niebawem w pole karne wbiegł Aankour, strzelił, ale lot piłki zmienił Richard Guzmics i skierował ją do własnej bramki.

To jednak nie był koniec emocji. W 73.minucie czerwoną kartkę otrzymał Burliga, ale nawet to nie podłamało zespołu Franciszka Smudy.        W 77. minucie kolejny raz zobaczyliśmy samobójczego gola – tym razem do własnej siatki trafił Dejmek.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 2:2, ale kielczanie nie dali za wygraną. W 85. minucie Aankour idealnie dograł do Oliviera Kapo, a ten z bliska pokonał Buchalika.

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (1:0)

Bramki: Petrow (33.), Guzmics (61. samobójcza), Kapo (85.) – Burliga (55.), Dejmek (77. samobójcza)

Korona: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak – Sobolewski (84. Pilipchuk), Jovanović, Petrow, Aankour – Kapo Ż, Trytko (46. Janota)

Wisła: Buchalik – Burliga Cz, Dudka, Głowacki, Sadlok Ż – Guerrier Ż (65. Sarki), Uryga, Guzmics, Stilić, Boguski (74. Brożek) – Stępiński (67. Garguła Ż)