Tenis ziemny na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Tenis ziemny jest jedną z dyscyplin olimpijskich, które w ostatnich latach przynosiły nam wiele powodów do radości. Polscy kibice liczą, że tak będzie podczas tegorocznej olimpiady w Tokio. O medale powalczą między innymi Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Tenis ziemny […]

Tenis ziemny jest jedną z dyscyplin olimpijskich, które w ostatnich latach przynosiły nam wiele powodów do radości. Polscy kibice liczą, że tak będzie podczas tegorocznej olimpiady w Tokio. O medale powalczą między innymi Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Tenis ziemny stał się w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach dla kibiców znad Wisły ogromnym powodem do radości. Wszystko to za sprawą występów naszych zawodników. W zeszłym roku na kortach w Paryżu największy sukces w historii tej dyscypliny w naszym kraju odniosła Iga Świątek, która triumfowała we French Open. W tym roku natomiast nasz singlista – Hubert Hurkacz dotarł do półfinału Wimbledonu, pokonując między innymi po drodze króla kortów trawiastych – Rogera Federera.

Nic dziwnego, że apetyty kibiców przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio są bardzo duże. Nie można jednak zapominać, że Olimpiada rządzi się swoimi prawami i pomimo wysokiej formy prezentowanej przez naszych tenisistów w ostatnich miesiącach, o medal z jakiegokolwiek kruszcu będzie bardzo trudno.

Iga Świątek walkę o medal rozpocznie od starcia z Niemką – Moną Barthel. W drugiej rundzie jej rywalką zwyciężczyni rywalizacji w parze Kristina Mladenovic/Paula Badosa. Drabinka turnieju kobiecego wskazuje, że jeśli Świątek myśli strefie medalowej, będzie musiała najprawdopodobniej w 1/4 finału pokonać faworytkę gospodarzy – Naomi Osakę. Japonka jest twarzą tegorocznych Igrzysk i ma ogromną ochotę na olimpijski medal.

W turnieju kobiecym zobaczymy również Magdę Linettę. Poznanianka nie miała jednak szczęścia w losowaniu drabinki głównej i już w pierwszej rundzie zmierzy się z Białorusinką – Aryną Sabalenką.

W turnieju męskim wszystkie oczy polskich kibiców będą zwrócone na wyżej wymienionego Huberta Hurkacza. Polak również nie może uznać losowania drabinki głównej za udane. Jego pierwszym rywalem będzie nieprzewidywalny i  groźny Węgier – Marton Fucsovics. W ćwierćfinale Wrocławianina może czekać starcie z turniejową „czwórką” – Alexandrem Zverevem.

Faworyta męskiej gałęzi olimpijskiej imprezy nie trudno wskazać. Jest nim Serb Novak Djokovic, który walczy o Złotego Wielkiego Szlema, na którego składają się cztery wygrane turnieje wielkoszlemowe w roku oraz złoto olimpijskie.

Polscy tenisiści zagrają również w turniejach deblowych. U kobiet parę stworzą Magda Linette i Alicja Rosolska, u mężczyzn natomiast Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz. Wiele wskazuje, że w mikście zagrają wspólnie Iga Świątek i Łukasz Kubot.

Typy redakcji:
Singiel kobiet:
Iga Świątek (Polska)
Singiel mężczyzn:
Novak Djokovic (Serbia)
Debel kobiet:
Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková (Czechy)
Debel mężczyzn:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Chorwacja)
Mikst:

PIĄTEK – 30 LIPCA 2021

07:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: MECZE PÓŁFINAŁOWE SINGLA MĘŻCZYZN na żywo


08:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: MECZ PÓŁFINAŁOWY SINGLA MĘŻCZYZN na żywo


08:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: MECZE PÓŁFINAŁOWE GRY PODWÓJNEJ MĘŻCZYZN na żywo


09:30 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: MECZE PÓŁFINAŁOWE MIKSTA na żywo

SOBOTA – 31 LIPCA 2021

04:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – mecz o 3. miejsce miksta: ??? – ??? na żywo


05:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – mecz o 3. miejsce mężczyzn: ??? – ??? na żywo
*(od 05:20 również w Eurosport 1 HD)


07:30 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – mecz o 3. miejsce kobiet: ??? – ??? na żywo


10:30 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – finał kobiet: ??? – ??? na żywo

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

05:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – finał mężczyzn: ??? – ??? na żywo


07:10 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – finał debla kobiet: ??? – ??? na żywo


09:30 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia – finał miksta: ??? – ??? na żywo


About Piotr Dzierzgowski