Towarzyskie mecze Legii w TVP Sport

Po kilkunastodniowej przerwie piłkarze klubów PKO Ekstraklasy wrócili do pracy. Legia Warszawa do rundy wiosennej przygotowuje się na zgrupowaniu w Dubaju. Jej sparingi można śledzić w TVP Sport. Dzisiaj o 14:00 „Wojskowi” zmierzą się z Dynamem Kijów. Podopieczni Czesława Michniewicza […]

Po kilkunastodniowej przerwie piłkarze klubów PKO Ekstraklasy wrócili do pracy. Legia Warszawa do rundy wiosennej przygotowuje się na zgrupowaniu w Dubaju. Jej sparingi można śledzić w TVP Sport.

Dzisiaj o 14:00 „Wojskowi” zmierzą się z Dynamem Kijów. Podopieczni Czesława Michniewicza rozegrali jak na razie jedno spotkanie kontrolne, pokonując 8-0 Liwa FC –  zespół z  3. ligi Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teraz przed drużyną ze stolicy o wiele trudniejsze zadanie. Klub, w którym występuje Tomasz Kędziora jest liderem ligi ukraińskiej z dorobkiem 30. punktów po 13. meczach i z przewagą jednego „oczka” nad 2. Szachtarem. Zawodnicy Dynama wiosną będą występowali w Lidze Europy dzięki zajęciu 3. miejsca w grupie Ligi Mistrzów. Do ligowej rywalizacji ekipa prowadzona przez Mirceę Lucescu wraca już za 3. dni.

W czwartek Legioniści skonfrontują się z FK Krasnodar. Zespół ten zajmuje po 19. seriach gier rosyjskiej Priemjer Ligi 7. pozycję z dorobkiem 30. punktów. Ostatnie spotkanie w tych rozgrywkach podopieczni Murada Musayeva rozegrali 17. grudnia. Podobnie jak drużyna z Kijowa występowali oni jesienią w Lidze Mistrzów i też zajęli 3. lokatę w swojej grupie, co gwarantuje im występ w Lidze Europy wiosną. W obu sparingowych potyczkach faworytem będą rywale Legii, ale pamiętajmy, że mecze towarzyskie rządzą się swoimi prawami.

PONIEDZIAŁEK – 18 STYCZNIA 2021

13:55 Mecz Towarzyski: LEGIA WARSZAWA – DYNAMO KIJÓW na żywo
TVP Sport HD
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski

CZWARTEK – 21 STYCZNIA 2021

13:55 Mecz Towarzyski: LEGIA WARSZAWA – FK KRASNODAR na żywo
TVP Sport HD

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.