Towarzyskie turnieje siatkówki kobiet i mężczyzn na antenach Polsatu Sport

W tym tygodniu rozegrane zostaną dwa towarzyskie turnieje siatkówki, które pokaże Polsat Sport. We wtorek rozpocznie się Memoriał Grzegorza Morawskiego, a w weekend odbędzie się zaś Memoriał Józefa Gajewskiego. Memoriał Grzegorza Morawskiego organizowany jest przez Miasto Mława, Polską Ligę Siatkówki […]

W tym tygodniu rozegrane zostaną dwa towarzyskie turnieje siatkówki, które pokaże Polsat Sport. We wtorek rozpocznie się Memoriał Grzegorza Morawskiego, a w weekend odbędzie się zaś Memoriał Józefa Gajewskiego.

Memoriał Grzegorza Morawskiego organizowany jest przez Miasto Mława, Polską Ligę Siatkówki i Klub Sportowy Zawkrze Mława. Impreza rozegrana będzie w formule pucharowej i odbędzie się we wtorek i środę w Mławskiej Hali Sportowej. Turniej poświęcony jest pamięci Grzegorza Morawskiego – zmarłego w 2020 r. Prezesa Klubu Sportowego Zawkrze Mława, zasłużonego działacza sportowego i społecznego, kibica i pasjonata siatkówki. W 2017 roku został odznaczony medalem „Zasłużony dla Miasta Mława”. Rok wcześniej Burmistrz Miasta Mława nadał mu tytuł „Pasjonat Sportu”. W premierowej odsłonie memoriału wystąpią żeńskie drużyny siatkarskie grające w Tauron Lidze – IŁ Capital Legionovia Legionowo, ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź oraz zespół LOS Nowy Dwór Mazowiecki – I Liga Kobiet.

Więcej o wydarzeniu: bityl.pl/pwKsP

W piątek i sobotę rozegrany zostanie natomiast XII Memoriał Józefa Gajewskiego. Wystąpią w nim kluby PlusLigi: Indykpol AZS OlsztynTrefl GdańskŚlepsk Malow Suwałki oraz Barkom-Każany Lwów – mistrz Ukrainy. Wszystko po to aby kultywować pamięć o Józefie Gajewskim, byłym wieloletnim prezydencie Suwałk. W 2009 roku, dzięki Jego staraniom, augustowski Ślepsk zmienił swoją siedzibę i rozpoczął grę w Suwałkach. Rozpoczęło to nowy rozdział w historii klubu. Od tamtej pory zespół systematycznie rozwijał swoje struktury i w sezonie 2018/2019 awansował do PlusLigi.

Więcej o wydarzeniu: bityl.pl/97FiA

WTOREK – 14 WRZEŚNIA 2021

18:00 Memoriał Grzegorza Morawskiego, Mława: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – IŁ CAPITAL LEGIONOVIA LEGIONOWO na żywo

Komentarz: Adrian Brzozowski – Joanna Kaczor-Bednarska

20:30 Memoriał Grzegorza Morawskiego, Mława: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – LOS NOWY DWÓR MAZOWIECKI na żywo

Komentarz: Adrian Brzozowski – Joanna Kaczor-Bednarska

ŚRODA – 15 WRZEŚNIA 2021

18:00 Memoriał Grzegorza Morawskiego, Mława – mecz o 3. miejsce:  IŁ CAPITAL LEGIONOVIA – LOS NOWY DWÓR MAZOWIECKI na żywo

Komentarz: Adrian Brzozowski – Joanna Kaczor-Bednarska

20:30 Memoriał Grzegorza Morawskiego, Mława – finał: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo

Komentarz: Adrian Brzozowski – Joanna Kaczor-Bednarska

PIĄTEK – 17 WRZEŚNIA 2021

17:30 Memoriał Józefa Gajewskiego, Suwałki: MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – BARKOM-KAŻANY LWÓW  na żywo


20:30 Memoriał Józefa Gajewskiego, Suwałki: TREFL GDAŃSK – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo

SOBOTA – 18 WRZEŚNIA 2021

13:00 Memoriał Józefa Gajewskiego, Suwałki – mecz o 3. miejsce: BARKOM-KAŻANY LWÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo


15:30 Memoriał Józefa Gajewskiego, Suwałki – finał: MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – TREFL GDAŃSK  na żywo

About Arkadiusz Kogut