Trzecia runda Super League Triathlon w Viaplay

Trzeci weekend z rzędu fani triathlonu będą mogli śledzić rywalizację w Super League Triathlon. Zmagania w Jersey pokaże Viaplay. Zawody na normandzkiej wyspie należącej do Zjednoczonego Królestwa odbędą się w formacie Enduro – zawodniczki i zawodnicy będą musieli pokonać dystans […]

Trzeci weekend z rzędu fani triathlonu będą mogli śledzić rywalizację w Super League Triathlon. Zmagania w Jersey pokaże Viaplay.

Zawody na normandzkiej wyspie należącej do Zjednoczonego Królestwa odbędą się w formacie Enduro – zawodniczki i zawodnicy będą musieli pokonać dystans trzykrotnie bez przerwy, za każdym razem w kolejności pływanie (300 m) – jazda rowerem (4 km) – bieg (1,6 km). Do zdobycia są dwa skróty – pierwszy dla najszybszego po pierwszym przejściu z pływania na rower, drugi dla najszybszego po zejściu z roweru na pierwszy etap biegowy. Oba skróty będzie można wykorzystać podczas finałowej części biegu.

W Monachium oglądaliśmy popis Jessici Learmonth, która po objęciu prowadzenia na pierwszej części pływackiej nie oddała go już do mety. Brytyjka, która wygrała też w Londynie, ma w klasyfikacji generalnej dwa oczka przewagi nad swoją rodaczką, dwukrotnie drugą Georgią Taylor-Brown. Trzecie miejsce zajmuje Katie Zaferes, na której drodze do podium w Londynie stanęła Vicky Holland, a w Monachium Beth Potter. Czołową siódemkę, do której ósma Léonie Périault traci już siedem punktów, uzupełniają wspomniane Potter (22 pkt.), Holland oraz Taylor Spivey i Sophie Coldwell (wszystkie po 21 pkt.).

U panów natomiast na prowadzenie wysunął się Vincent Luis, który wygraną w zaciętej walce z Jonathanem Brownlee w Monachium zawdzięcza wykorzystaniu na ostatnich metrach wywalczonego prawa do skrótu. Brownlee plasuje się na miejscu drugim, z dwoma punktami straty do Francuza i takim samym dorobkiem co triumfator z Londynu, Hayden Wilde. Czwarty Alex Yee do podium traci trzy punkty, ma zaś przewagę oczka nad Vasco Vilaçą. Szósty Shachar Sagiv ma zaledwie 15 punktów – połowę możliwego do wywalczenia w dotychczasowych dwóch rundach dorobku.

W klasyfikacji drużynowej niezmiennie prowadzą Orły – jest to przede wszystkim zasługa Jessici Learmonth, ale też mocno wspieranej przez Spivey, Holland oraz Alexa Yee. Na drugim miejscu plasuje się drużyna lidera klasyfikacji mężczyzn – oprócz Luisa jednak Skorpiony mogą liczyć na Georgię Taylor-Brown. Tuż za nimi podium uzupełniają Rekiny, na czele z Potter, Wilde’m i Vilaçą, a poza podium sklasyfikowane są Gepardy (m.in. Coldwell i Brownlee) oraz Nosorożce (m.in. Zaferes czy rozczarowująco spisujący się Rachel Klamer i Marten Van Riel).

SOBOTA – 18 WRZEŚNIA 2021

12:30 Super League Triathlon, Jersey, Wielka Brytania: ZAWODY KOBIET I MĘŻCZYZN 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.