Dwa spotkania 8. kolejki i mecz awansem z 9. serii spotkań PlusLigi w Polsacie Sport

Najbliższy tydzień będzie niezwykle pracowity dla PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla, które rozegrają po dwa spotkania ligowe. Pozostałe ekipy również nie będą się oszczędzać. Będą mogły jednak skupić się na pojedynczym celu, czyli zwycięstwie w weekend. W środku tygodnia […]

Najbliższy tydzień będzie niezwykle pracowity dla PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla, które rozegrają po dwa spotkania ligowe. Pozostałe ekipy również nie będą się oszczędzać. Będą mogły jednak skupić się na pojedynczym celu, czyli zwycięstwie w weekend.

W środku tygodnia Polsat Sport pokaże spotkanie rozgrywane awansem z 9. kolejki. Jastrzębski Węgiel przełamał serię dwóch porażek z rzędu i dość nieoczekiwanie pokonał Wicemistrzów Polski. Ekipa z Rzeszowa przez długi czas była tylko tłem dla graczy Marka Lebedewa. Gospodarze w tej chwili z 14. punktami zamykają grupkę sześciu ekip, które zaczynają powoli odskakiwać goniącemu peletonowi. Na Skrę Bełchatów bardzo pozytywnie podziałał kubeł zimnej wody, jakim był walkower za mecz z Espadonem Szczecin. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu w ostatnich trzech meczach nie stracili nawet seta i dogonili czołówkę. Z dwoma oczkami straty do lidera Bełchatowianie zajmują 3. pozycję. Apetyty rosną w miarę jedzenia i już w środę Skra z pewnością chce wskoczyć na 1. lokatę kosztem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Lotos Trefl Gdańsk obecny sezon ma znacznie słabszy od poprzednich. Dopiero 7. pozycja i 11 zdobytych punktów. Zawodnicy z Trójmiasta mają, co prawda trzy porażki, ale wszystkie odniesione w starcia z zeszłorocznymi medalistami. Mimo słabszego początku teraz klub prowadzony przez Andreę Anastasiego może piąć się w górę tabeli, gdyż najtrudniejsze – na pierwszy rzut oka – spotkania są już za nimi. Bardzo dobrze w rozgrywki wprowadziło się Cuprum Lubin. Zespół Gheorghe Cretu przegrał tylko dwa spotkania – z ZAKSĄ i Skrą, ale potrafił nadzwyczaj gładko pokonać Resovię. Dobre wyniki sprawiły, że po raz kolejny ekipa z Dolnego Śląska znajduje się w ścisłej czołówce. W minionym sezonie nie udało się ostatecznie walczyć o medale, ale w bieżących rozgrywkach może być znacznie lepiej.

Skra Bełchatów do sobotniego starcia z Cerradem Czarnymi Radom może przystąpić jako lider rozgrywek PlusLigi. Warunkiem jest oczywiście wygrana trzy dni wcześniej w Jastrzębiu. Z kolei goście spisują się w tegorocznej lidze zdecydowanie słabiej, aniżeli przed rokiem. Zawodnicy Roberta Prygla odnieśli zaledwie dwa ligowe zwycięstwa. W dodatku to ostatnie, z najsłabiej grającym na razie Espadonem Szczecin nie było wcale takie przekonujące, jak można było się spodziewać. Radomianie, jeżeli chcą powalczyć o powtórzenie zeszłorocznego rezultatu, muszą zabrać się do ciężkiej pracy.

ŚRODA – 9 LISTOPADA 2016

18:00 Plusliga – 9. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

PIĄTEK – 11 LISTOPADA 2016

14:45 Plusliga – 8. kolejka: LOTOS TREFL GDAŃSK – CUPRUM LUBIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 12 LISTOPADA 2016

14:45 Plusliga – 8. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla


About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)