Tydzień z europejską piłką ręczną w Eurosporcie

Po przerwie wracają międzynarodowe rozgrywki klubowe w piłce ręcznej. Transmisje ze spotkań szczypiornistów i szczypiornistek na Starym Kontynencie pokaże Eurosport. We wtorek rozegrana zostanie trzecia kolejka Ligi Europejskiej mężczyzn. Drużynę Orlen Wisłę Płock gościć będą Czechowskije Miedwiedi. Dla obu zespołów […]

Po przerwie wracają międzynarodowe rozgrywki klubowe w piłce ręcznej. Transmisje ze spotkań szczypiornistów i szczypiornistek na Starym Kontynencie pokaże Eurosport.

We wtorek rozegrana zostanie trzecia kolejka Ligi Europejskiej mężczyzn. Drużynę Orlen Wisłę Płock gościć będą Czechowskije Miedwiedi. Dla obu zespołów będzie to dopiero drugi mecz w tym sezonie rozgrywek – w pierwszej kolejce odwołano spotkanie w Czechowie z Ademar León, natomiast w drugiej nie odbyło się starcie Wisły z Metalurgiem w Skopje. Komplet spotkań w grupie A mają na koncie natomiast Fivers Margareten i Fenix Toulouse, które staną we wtorek naprzeciw siebie w stolicy Austrii. Kibice w Polsce za pomocą platformy Eurosport Player będą mogli obejrzeć też mecze pozostałych dwóch francuskich drużyn, grający w Lidze Europejskiej – w grupie B USAM Nîmes Gard podejmować będzie szwedzki IFK Kristianstad, natomiast w grupie C Montpellier Handball zagra na wyjeździe z chorwackim RK Nexe Našice.

Środa i czwartek upłyną pod znakiem Ligi Mistrzów. Łomża Vive Kielce o utrzymanie prowadzenia w grupie A zagra w Skopje z Vardarem w czwartek. Po październikowym remisie w Porto mistrz Polski ma sześć rozegranych spotkań i tylko punkt przewagi nad SG Flensburg-Handewitt, którego mecz z MOL-Pickiem Szeged w poprzedniej kolejce nie doszedł do skutku. Tym razem wicemistrzów Niemiec czeka spotkanie na własnym terenie z Mieszkowem Brześć. Na środę zaplanowane jest także starcie FC Porto Sofarma z Paris Saint-Germain. Nie odbędzie się natomiast mecz Elverum Håndball z MOL-Pickiem – rygorystyczne obostrzenia epidemiologiczne w Norwegii doprowadziły nie tylko do odwołania tego pojedynku, ale też konieczności przeniesienia części zbliżających się mistrzostw Europy kobiet.

Grupa B w tym sezonie ma więcej szczęścia do utrzymywania terminarza w ryzach, choć i tam tlko dwie drużyny mają wszystkie sześć spotkań rozegranych – Aalborg Håndbold, które w środę podejmować będzie wicelidera, Telekom Veszprém, a także Celje Pivovarna Laško, które czeka wyjazd do Nantes. Ciekawie zapowiada się też starcie THW Kiel z FC Barceloną – ewentualna wygrana mistrzów Niemiec mocno spłaszczyłaby górną połowę tabeli przed odrobieniem zaległości z poprzednich kolejek. Z kolei o pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów zagra PPD Zagrzeb, który w stolicy Chorwacji zmierzy się z Motorem Zaporoże.

Tydzień z europejską piłką ręczną zakończą mecze Ligi Mistrzyń. W niedzielę w Eurosport Playerze transmitowane będą oba starcia francusko-duńskie – spotkanie Metz Handball w Esbjerg oraz Odense Håndbold w Brest.

WTOREK – 17 LISTOPADA 2020

18:35 Liga Europejska EHF – 3. kolejka, grupa A: FIVERS MARGARETEN – FENIX TOULOUSE 
Eurosport Player

18:35
Liga Europejska EHF – 3. kolejka, grupa C: RK NEXE NAŠICE – MONTPELLIER HANDBALL
Eurosport Player

18:40
Liga Europejska EHF – 3. kolejka, grupa A: CZECHOWSKIJE MIEDWIEDI – ORLEN WISŁA PŁOCK
Eurosport Player

20:35 Liga Europejska EHF – 3. kolejka, grupa B: USAM NÎMES GARD – IFK KRISTIANSTAD
Eurosport Player

ŚRODA – 18 LISTOPADA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa A: SG FLENSBURG-HANDEWITT – MIESZKÓW BRZEŚĆ
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa A: FC PORTO SOFARMA – PARIS SAINT-GERMAIN
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa B: AALBORG HÅNDBOLD – TELEKOM VESZPRÉM
Eurosport Player

20:35 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa B: HBC NANTES – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO
Eurosport Player

20:35 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa B: HC PDD ZAGRZEB – HC MOTOR ZAPOROŻE
Eurosport Player

CZWARTEK – 19 LISTOPADA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa B: THW KIEL – FC BARCELONA
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 7. kolejka, grupa A: VARDAR 1961 SKOPJE – ŁOMŻA VIVE KIELCE
Eurosport Player

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

13:50 Liga Mistrzyń EHF – 7. kolejka, grupa B: TEAM ESBJERG – METZ HANDBALL
Eurosport Player

15:50 Liga Mistrzyń EHF – 7. kolejka, grupa B: BREST BRETAGNE HANDBALL – ODENSE HÅNDBOLD
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski