Tydzień z europejskimi pucharami szczypiornistów w Eurosporcie

Podczas gdy szczypiornistki przygotowują się do stojących pod znakiem zapytania mistrzostw Europy w Danii, panowie kontynuują sezon klubowy. Kolejne mecze europejskich pucharów pokaże Eurosport. Na wtorek zaplanowana była transmisja z meczu Ligi Europejskiej pomiędzy Orlen Wisłą Płock a CB Ademar […]

Podczas gdy szczypiornistki przygotowują się do stojących pod znakiem zapytania mistrzostw Europy w Danii, panowie kontynuują sezon klubowy. Kolejne mecze europejskich pucharów pokaże Eurosport.

Na wtorek zaplanowana była transmisja z meczu Ligi Europejskiej pomiędzy Orlen Wisłą Płock a CB Ademar León, jednak spotkanie to, podobnie jak pozostałe w grupie A, zostało przełożone. Mimo to hiszpańska drużyna pojawi się na żywo na antenie Eurosportu 1 – zespół Mateusza Piechowskiego awansem rozegra wyjazdowe spotkanie ósmej kolejki z Fenix Toulouse. Z kolei w Eurosport Playerze dostępne będą mecze pozostałych francuskich drużyn – wyjazdowy USAM Nîmes Gard w Bukareszcie z CSM oraz starcie w Montpellier, do którego przyjedzie Beşiktaş Stambuł.

Środa i czwartek upłyną pod znakiem Ligi Mistrzów. W środowy wieczór zawodnicy Łomży Vive Kielce podejmą Vardar 1961 Skopje. Macedończycy rozegrali na razie jedynie cztery spotkania, zbierając w nich trzy punkty, z kolei mistrzowie Polski prowadzą w tabeli grupy A i to oni są faworytami nadchodzącego starcia. Przystąpią do niego znając już wynik meczu pomiędzy Mieszkowem Brześć a SG Flensburg-Handewitt – odpowiednio trzeciej i drugiej drużyny w tabeli, które mają rozegrany jeden mecz mniej od kielczan, ale tracą do nich odpowiednio cztery i dwa punkty. Pozostałe dwa spotkania – MOL-Picku Szeged z Elverum Håndball i Paris Saint-Germain z FC Porto – rozegrane zostaną w czwartek.

W grupie B najciekawiej zapowiadają się mecze w pierwszej i ostatniej godzinie kolejki – w środę o 18:45 Telekom Veszprém podejmować będzie Aalborg Håndbold, natomiast w czwartek o 20:45 FC Barcelona zmierzy się u siebie z THW Kiel. Z kolei w dolnej połowie tabeli dojdzie do meczów Celje Pivovarny Laško z HBC Nantes oraz Motora Zaporoże z outsiderem grupy, wciąż czekającym na pierwszy punkt HC PPD Zagrzeb.

WTOREK – 24 LISTOPADA 2020

18:35 Liga Europejska EHF – 4. kolejka, grupa B: CSM BUKARESZT – USAM NÎMES GARD 
Eurosport Player

20:35 Liga Europejska EHF – 4. kolejka, grupa C: MONTPELLIER HANDBALL – BEŞIKTAŞ STAMBUŁ
Eurosport Player

20:40 Liga Europejska EHF – 8. kolejka, grupa A: FENIX TOULOUSE HANDBALL – CB ADEMAR LEÓN 
Eurosport Player

ŚRODA – 25 LISTOPADA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: MIESZKÓW BRZEŚĆ – SG FLENSBURG-HANDEWITT
Eurosport Player


18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: TELEKOM VESZPRÉM – AALBORG HÅNDBOLD
Eurosport Player


20:30 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: STUDIO
*(również o 22:30)
Eurosport Player


20:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – HBC NANTES
Eurosport Player


20:45 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: ŁOMŻA VIVE KIELCE – VARDAR 1961 SKOPJE
Eurosport Player

CZWARTEK – 26 LISTOPADA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: MOL-PICK SZEGED – ELVERUM HÅNDBALL
Eurosport Player


18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: MOTOR ZAPOROŻE – HC PPD ZAGRZEB
Eurosport Player


18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: PARIS SAINT-GERMAIN – FC PORTO SOFARMA
Eurosport Player


20:40 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: FC BARCELONA – THW KIEL
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski