Tydzień z europejskimi pucharami szczypiornistów w Eurosporcie

Zainaugurowane w ubiegłym tygodniu rozgrywki Ligi Europejskiej szczypiornistów będą miały swoją kontynuację w tym tygodniu, podobnie jak trwające już od dłuższego czasu zmagania w Lidze Mistrzów. Spotkania europejskich pucharów w piłce ręcznej pokaże Eurosport. Wobec odwołania meczu Orlen Wisły Płock […]

Zainaugurowane w ubiegłym tygodniu rozgrywki Ligi Europejskiej szczypiornistów będą miały swoją kontynuację w tym tygodniu, podobnie jak trwające już od dłuższego czasu zmagania w Lidze Mistrzów. Spotkania europejskich pucharów w piłce ręcznej pokaże Eurosport.

Wobec odwołania meczu Orlen Wisły Płock w stolicy Macedonii z Metalurgiem „telewizyjnym” meczem w głównym kanale stacji będzie starcie grupowych rywali Nafciarzy – we wtorek Abanca Ademar León podejmować będzie Fenix Toulouse. Drużyna Mateusza Piechowskiego w ubiegłym tygodniu miała grać w Czechowie, jednak mecz został przełożony. Rosjanie zainaugurują sezon Ligi Europejskiej meczem z Fivers Margareten.

W środę i czwartek odbędą się mecze Ligi Mistrzów. Łomża Vive Kielce swój mecz szóstej kolejki rozegra drugiego dnia w Porto. Jako lider tabeli mistrzowie Polski są faworytem, jednak na ich potknięcie liczy mający jedynie gorszy bilans bramek SG Flensburg-Handewitt, który również w czwartek zagra na wyjeździe – z MOL-Pickiem Szeged. W środę rozegrany zostanie mecz rozczarowująco słabo spisującego się Paris Saint-Germain z Vardarem 1961 Skopje. Kolejkę w grupie A miało uzupełnić starcie Elverum Håndball z Mieszkowem Brześć, jednak zostało ono przełożone.

W grupie B szóstą serię spotkań rozpoczną mecze THW Kiel z Telekomem Veszprém oraz Celje Pivovarny Laško z Motorem Zaporoże. Z kolei w czwartek w meczu na szczycie tabeli Barcelona podejmować będzie Aalborg Håndbold, za to w meczu drużyn z dolnej połowy tabeli HBC Nantes zmierzy się z PPD Zagrzeb. Przerwę w tym tygodniu mają natomiast rozgrywane w weekend rozgrywki Ligi Mistrzyń.

WTOREK – 27 PAŹDZIERNIKA 2020

18:40 Liga Europejska EHF – 2. kolejka, grupa A: ABANCA ADEMAR LEON – FENIX TOULOUSE
Eurosport Player
Komentarz: Piotr Karpiński

ŚRODA – 28 PAŹDZIERNIKA 2020

18:35 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – MOTOR ZAPOROŻE
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa A: PARIS SAINT-GERMAIN – VARDAR 1961 SKOPJE
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa B: THW KIEL – TELEKOM VESZPRÉM
Eurosport Player
Komentarz: Szymon Ratajczak

CZWARTEK – 29 PAŹDZIERNIKA 2020

18:40 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa A: MOL-PICK SZEGED – SG FLENSBURG-HANDEWITT
Eurosport Player
Komentarz: Piotr Bugajny

20:35 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa B: FC BARCELONA – AALBORG HÅNDBOLD
Eurosport Player
Komentarz: Kacper Merk

20:35 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa B: HBC NANTES – HC PDD ZAGRZEB
Eurosport Player

20:40 Liga Mistrzów – 6. kolejka, grupa A: FC PORTO SOFARMA – ŁOMŻA VIVE KIELCE
Eurosport Player
Komentarz: Krzysztof Bandych, Iwona Niedźwiedź

About Wojciech Nowakowski