Tydzień z europejskimi pucharami w piłce ręcznej w Eurosporcie

Kolejne międzynarodowe rozgrywki klubowe w piłce ręcznej rozpoczynają fazę grupową w tym tygodniu. Do Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń dołącza męska Liga Europejska. Transmisje ze spotkań pokazuje Eurosport. Mecze Ligi Europejskiej odbywać się będą we wtorki. W najbliższy Eurosport pokaże […]

Kolejne międzynarodowe rozgrywki klubowe w piłce ręcznej rozpoczynają fazę grupową w tym tygodniu. Do Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń dołącza męska Liga Europejska. Transmisje ze spotkań pokazuje Eurosport.

Mecze Ligi Europejskiej odbywać się będą we wtorki. W najbliższy Eurosport pokaże mecz Orlen Wisły Płock z Fivers Margareten. Zespół z Wiednia właśnie w tych rozgrywkach odniósł swój największy międzynarodowy sukces – w 1985 roku dotarł do półfinału ówczesnego Pucharu EHF. W grupie A oprócz spotkania w Płocku rozegrany zostanie też mecz Fenix Toulouse Handball – HC Metalurg Skopje. Na razie nie jest znany termin starcia Czechowskich Miedwiedi z Abanca Ademar Léon, w którego barwach gra Mateusz Piechowski. W Eurosport Playerze dostępny będzie natomiast mecz Tatrana Preszów z USAM Nîmes Gard.

W środę i czwartek rozegrana zostanie piąta kolejka Ligi Mistrzów. Polskich kibiców najbardziej będzie interesować mecz Łomży Vive Kielce z Paris Saint-Germain. Drużyna Kamila Syprzaka radzi sobie słabo w tej edycji rozgrywek – do tej pory wygrała tylko jedno spotkanie – z Elverum Håndball. Zespół z Kielc po zwycięstwie w z Mieszkowem Brześć, którego barw broni Paweł Paczkowski, objął prowadzenie w tabeli grupy A, dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzając SC Flensburg-Handewitt. Wicemistrzowie Niemiec, którzy w ubiegłym tygodniu przegrali w Skopje swój pierwszy mecz, podejmować będą Elverum. Kolejkę w grupie A uzupełnią mecze Mieszkowa z MOL-Pickiem Szeged oraz Vardaru (z Patrykiem Walczakiem w składzie) z FC Porto.

W grupie B pierwsze punkty straci lider lub wicelider – Telekom Veszprém i FC Barcelona zmierzą się na Węgrzech. Również pozostałe dwie drużyny z górnej połowy staną naprzeciw siebie – do Aalborga przyjedzie THW Kiel. Lider dolnej połówki – HBC Nantes – swój piąty mecz rozegra na Zaporożu z Motorem, natomiast w pojedynku dwóch zespołów z byłej Jugosławii PPD Zagrzeb podejmować będzie Celje Pivovarnę Laško.

W weekend rozegrana zostanie szósta kolejka Ligi Mistrzyń. Po jednym meczu w sobotę i niedzielę obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze. W sobotę na platformie dostępne będzie spotkanie Metz Handball z Team Esbjerg, natomiast w niedzielę kibice w Polsce zobaczą spotkanie Brest Bretagne Handball – drużyna Moniki Kobylińskiej, która jednak zmaga się z kontuzją, uda się na wyjazdowy mecz z wiceliderem do Odense.

WTOREK – 20 PAŹDZIERNIKA 2020

18:35 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa A: FENIX TOULOUSE HANDBALL HC METALURG SKOPJE
Eurosport Player

18:35 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa B: HT TATRAN PRESZÓW USAM NÎMES GARD
Eurosport Player

20:40 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa A: ORLEN WISŁA PŁOCK FIVERS MARGARETEN
Eurosport Player

ŚRODA – 21 PAŹDZIERNIKA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: HC MOTOR ZAPOROŻE HBC NANTES
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: AALBORG HÅNDBOLD THW KIEL
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: TELEKOM VESZPRÉM FC BARCELONA
Eurosport Player

20
:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: HC PDD ZAGZEB NK CELJE PIVOVARNA LAŠKO
Eurosport Player

CZWARTEK – 22 PAŹDZIERNIKA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: MIESZKÓW BRZEŚĆ MOL-PICK SZEGED
Eurosport Player

20:30 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: STUDIO 
*(również o 22:30)
Eurosport Player

20:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: SG FLENSBURG-HANDEWITT – ELVERUM HÅNDBALL
Eurosport Player

20:45 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: ŁOMŻA VIVE KIELCE – PARIS SAINT-GERMAIN
Eurosport Player

SOBOTA – 24 PAŹDZIERNIKA 2020

17:50 Liga Mistrzów EHF – 6. kolejka, grupa A: METZ HANDBALL – TEAM ESBJERG
Eurosport Player

NIEDZIELA – 25 PAŹDZIERNIKA 2020

15:50 Liga Mistrzów EHF – 6. kolejka, grupa A: ODENSE HÅNDBOLD – BREST BRETAGNE HANDBALL
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski