Tydzień z piłką nożną na sportowych antenach Polsatu

Tuż po środkotygodniowych emocjach z Ligą Mistrzów Polsat pokaże mecz MLS i w weekend tradycyjnie mecze wielkiej holenderskiej trójki. Dużo emocji i występy Polaków przed nami.

W nocy z środy na czwartek obejrzymy mecz Philadelphii Union, w której znakomite występy notuje Kacper Przybyłko, z Chicago Fire Przemysława Frankowskiego. Philadelphia zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Chicago natomiast zajmuje jedenaste miejsce i walczy o pozycje gwarantujące grę w play-offach. Czy strażakom uda się zatrzymać zespół, którego pierwszym trenerem w MLS był Piotr Nowak?

W sobotę Fortuna Sittard przyjedzie do Amsterdamu i na tym pewnie przyjemne odczucia drużyny Jarosława Jacha się skończą, ponieważ później wpadną pod rozpędzony walec – Ajax Amsterdam. To będzie pojedynek małego palca u stopy Dawida z jedenastoma Goliatami. Ajax wygrał ostatni mecz ligowy z Venlo aż 13-0. Popis swoich umiejętności dał dziewiętnastoletni Burkińczyk Lassina Traore, który strzelił pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Zapowiada się kolejny szybki przystanek w drodze po mistrza, ale proszę pamiętać, że to jest futbol.

W niedzielę Feyenoord zawita do Emmen. Gracze z Rotterdamu z dwunastoma punktami plasują się na piątej pozycji w tabeli. Czołówka powoli odjeżdża i nie mogą oni pozwolić sobie na stratę punktów. Emmen jest słabeuszem holenderskiej ekstraklasy i bardzo trudno będzie im zatrzymać drużyną Feyenoordu. W drugim niedzielnym spotkaniu PSV Eindhoven podejmie na swoim boisku drużynę Den Haag, która plasuje się pod koniec stawki. Rolnicy z Eindhoven po ostatnich porażkach z Granadą w Lidze Europy i Vitesse w lidze holenderskiej będą zacięcie walczyć o zwycięstwo. Moc emocji czeka nas w tym tygodniu, a oto plan transmisji:

CZWARTEK – 29 PAŹDZIERNIKA 2020

00:30 Major League Soccer: PHILADELPHIA UNION – PHILADELPHIA UNION 

SOBOTA – 31 PAŹDZIERNIKA 2020

16:25 Eredivisie – 7. kolejka: AFC AJAX – FORTUNA SITTARD na żywo

NIEDZIELA – 1 LISTOPADA 2020

14:30 Eredivisie – 7. kolejka: FC EMMEN – FEYENOORD na żywo
16:45 Eredivisie – 7. kolejka: PSV EINDHOVEN – ADO DEN HAAG na żywo