Tydzień z włoską siatkówką na antenie SportKlubu

W najbliższych dniach SportKlub pokaże trzy bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania męskich drużyn siatkarskich we Włoszech. Rozpoczniemy transmisją z ćwierćfinału Pucharu Włoch, a później obejrzymy dwa spotkania 19. kolejki Serie A1. W czwartek w walce o awans do Final Four […]

W najbliższych dniach SportKlub pokaże trzy bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania męskich drużyn siatkarskich we Włoszech. Rozpoczniemy transmisją z ćwierćfinału Pucharu Włoch, a później obejrzymy dwa spotkania 19. kolejki Serie A1.

W czwartek w walce o awans do Final Four siatkarskiego Pucharu Włoch spotkają się Cucine Lube Civitanova oraz Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Będzie to starcie obecnego lidera ligowych rozgrywek z ekipą, która zajmuje 8. pozycję. Wydaje się, że faworyt jest znany. Gospodarze doznali tylko dwóch porażek w rozgrywkach Serie A1. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego są głównymi faworytami do końcowego triumfu w rozgrywkach, więc ewentualna porażka już w ćwierćfinale zostałaby przyjęta jako ogromne rozczarowanie. Z kolei zespół gości to beniaminek ligi, który radzi sobie całkiem przyzwoicie, czego dowodem jest także awans do 1/4 finału Pucharu Włoch. Udało się to po wyeliminowaniu w poprzedniej rundzie Pallavolo Padova.

W piątek 19. kolejkę Serie A1 rozpocznie starcie drużyn walczących o grę w fazie play-off. Obecnie obie ekipy są poza pierwszą ósemką, więc punkty są dla nich na wagę złota. Bunge Ravenna ma punkt przewagi nad Exprivia Molfetta, a więc obie drużyny po najbliższym spotkaniu mogą zamienić się miejscami. Gospodarze utrzymują swoją formę, którą zaprezentowali w minionym sezonie. Wówczas zabrakło ich w play-offach i skończyli sezon na 9. lokacie. Z kolei goście zawodzą w bieżących rozgrywkach. Siatkarze z Molfetty dziesięć miesięcy temu walczyli jak równy z równym w ćwierćfinale ligi z Trentino Volley, odpadając w decydującym, piątym meczu. Teraz, po 18. meczach kolejnego sezonu mają zaledwie 18 punktów i zajmują 10. pozycję.

W niedzielę w hicie 19. kolejki Serie A1 spotkają się Sir Safety Conad PerugiaDiatec Trentino. Są to odpowiednio trzecia i druga drużyna w tabeli ligowej. Obie ekipy – podobnie jak w przypadku piątkowego starcia – dzieli punkt, co tylko zwiększy emocje podczas tego starcia. Gospodarze są żądni rewanżu za porażkę z 6. kolejki. Wówczas siatkarze z Perugii wygrali tylko pierwszego seta, a kolejne trzy należały już do rywali z Trento. Sir Safety notuje bardzo dobrą serię. Po raz ostatni doznali porażki na początku listopada. Od tamtej pory tylko raz stracili punkt – trzy dni po przegranej. O połowę krótszą serią może pochwalić się wicelider. Siatkarze Trentino przegrali dość nieoczekiwanie z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Tylko punkt zdobyty w tamtym starciu sprawił, że ich strata do lidera wynosi 3 „oczka”. Goście słabo radzą sobie na wyjazdach, gdzie przegrali już trzy spotkania, co w uprzywilejowanej pozycji stawia ekipę Perugii.

pasek2

CZWARTEK – 12 STYCZNIA 2017

20:30 Puchar del Monte – 1/4 Finału: CUCINE LUBE CIVITANOVA – TONNO CALLIPO CALABRIA  VIBO VALENTIA na żywo
Sportklub
Komentarz: Robert Małolepszy – Witold Roman

PIĄTEK – 13 STYCZNIA 2017

20:30 Serie A1 – 19. kolejka: BUNGE RAVENNA – EXPRIVIA MOLFETTA na żywo
Sportklub
Komentarz: Robert Małolepszy – Witold Roman

NIEDZIELA – 15 STYCZNIA 2017

22:00 Serie A1 – 19. kolejka: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – DIATEC TRENTINO premiera.200
Sportklub
Komentarz: Robert Małolepszy – Witold Roman
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)