Valencia ePrix na antenach Eurosportu

Za nami ściganie po ulicach Rzymu, a przed nami rywalizacja na obiekcie Ricardo Tormo. W sobotę i niedzielę nasz wzrok skierowany będzie na Walencję.  To tam rozegrana zostanie następna runda mistrzostw Formuły E. Będzie to kolejna podwójna runda. Kierowcy o […]

Za nami ściganie po ulicach Rzymu, a przed nami rywalizacja na obiekcie Ricardo Tormo. W sobotę i niedzielę nasz wzrok skierowany będzie na Walencję. 

To tam rozegrana zostanie następna runda mistrzostw Formuły E. Będzie to kolejna podwójna runda. Kierowcy o zwycięstwo rywalizować będą w sobotę i niedzielę. Po dwóch pierwszych przystankach trwającego sezonu na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Sam Bird. Brytyjczyk reprezentujący barwy zespołu Jaguar Racing zgromadził 43. punkty. Nieco mniejszym dorobkiem punktowym może pochwalić się kolega zespołowy lidera – Mitch Evans. Nowozelandczyk na swoim koncie ma 39. punktów. Żaden z tych zawodników nie stał jednak na najwyższym stopniu podium w Rzymie. Sam Bird sobotni wyścig ukończył na trzecim miejscu, a podczas niedzielnej rywalizacji nie dojechał do mety. Z kolei Mitch Evans zanotował 3. i 6. lokatę.

W pierwszej odsłonie zmagań na ulicach Rzymu najlepiej spisał się Jean-Eric Vergne. Francuz jeżdzący w barwach DS Techeetah znajduje się jednak daleko w ogólnym zestawieniu, ponieważ wszystkie pozostałe wyścigi kończył poza pierwszą dziesiątką. Na czwartym miejscu w tabeli widnieje nazwisko kierowcy Mercedesa – Stoffela Vandoorne, który triumfował w ostatnich rozegranych zmaganiach. Tuż przed Belgiem znajduje się Robin Frijns.

Teraz kierowcy udają się do Cheste, gminy w Hiszpanii oddalonej 20 kilometrów od Walencji. Tam mieści się  Circuit Ricardo Tormo. To obiekt dobrze znany fanom MotoGP, jednak teraz dojdzie tutaj do kilku zmian. Dla kierowców Formuły E rywalizacja na torze drogowym to z pewnością niecodzienna sytuacja, gdyż większość wyścigów odbywa się na obiektach ulicznych. Spoglądając na prognozy pogody możemy spodziewać się deszczowej rywalizacji. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę spodziewane są opady deszczu. Przygotujmy się więc na nieprzewidywalny przebieg wyścigów.

SOBOTA – 24 KWIETNIA 2021

07:15 Formuła E – DHL Valencia ePrix: I SESJA TRENINGOWA na żywo


09:10 Formuła E – DHL Valencia ePrix: II SESJA TRENINGOWA na żywo


10:45 Formuła E – DHL Valencia ePrix: KWALIFIKACJE na żywo
*(o 14:00  w Eurosport 1 HD)

Komentarz: Grzegorz Gac

14:30 Formuła E – DHL Valencia ePrix: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Grzegorz GacNIEDZIELA – 25 KWIETNIA 2021

07:55 Formuła E – DHL Valencia ePrix: III SESJA TRENINGOWA na żywo


09:45 Formuła E – DHL Valencia ePrix: KWALIFIKACJE na żywo
*(o 13:00  w Eurosport 2 HD)

Komentarz: Grzegorz Gac

13:30 Formuła E – DHL Valencia ePrix: WYŚCIG 2 na żywo

Komentarz: Grzegorz Gac

About Michał Winiarczyk