Verstappen czy Hamilton? Ostatni rozdział walki o tytuł mistrzowski na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu

Przed ostatnim wyścigiem sezonu nie wiemy nic. Lewis Hamilton i Max Verstappen zgromadzili taką samą liczbę punktów. O losach tytułu mistrzowskiego zdecyduje Grand Prix Abu Zabi. Zaczynamy ostateczne odliczanie.  21 wyścigów nie było w stanie wyłonić tegorocznego Mistrza Świata Formuły […]

Przed ostatnim wyścigiem sezonu nie wiemy nic. Lewis Hamilton i Max Verstappen zgromadzili taką samą liczbę punktów. O losach tytułu mistrzowskiego zdecyduje Grand Prix Abu Zabi. Zaczynamy ostateczne odliczanie. 

21 wyścigów nie było w stanie wyłonić tegorocznego Mistrza Świata Formuły 1. Był czas, że bliżej tytułu stawialiśmy Maxa Verstappena, a innym razem w rolę faworyta wchodził Lewis Hamilton. Teraz obaj kierowcy startują do ostatniego etapu walki o tytuł mistrzowski z tej samej pozycji. Jednakowa liczba punktów sprawia, że o wszystkim zdecyduje lepsza dyspozycja podczas tego jednego, kończącego sezon weekendu. To niewątpliwie sytuacja bez precedensu, której nie oglądaliśmy od wielu lat. Minione sezony przyzwyczaiły nas do tego, że tylko czekaliśmy na moment sezonu, w którym mogliśmy być już pewni kolejnego sukcesu Lewisa Hamiltona. Teraz wszystko zmieniło się diametralnie i ostateczne rozstrzygnięcie poznamy w ostatnim możliwym momencie. W niedzielę około godziny 16.00 czasu polskiego wszystko będzie już jasne.

Lewis Hamilton czy Max Verstapen? To pytanie zadawaliśmy sobie przez cały kończący się sezon. Od początku zmagań było jasne, że tylko ci dwaj kierowcy mają szansę na odniesienie końcowego sukcesu. Ich relacje zmieniały się z każdym kolejnym wyścigiem. Wraz z postępującą walką o mistrzostwo, napięcie pomiędzy dwoma świetnymi kierowcami narastało. W pewnym momencie stało się jasne, że dobre stosunki, które pamiętamy sprzed kilku miesięcy, muszą się kiedyś skończyć. Twarda walka na torze, niebezpieczne manewry, nierzadko na granicy regulaminu albo już za nią musiały zmienić nastawienie dwóch konkurentów. Teraz, przed ostatnią rundą sezonu wiemy już na pewno, że Lewis Hamilton i Max Verstappen nie są kolegami i na torze są w stanie posunąć się do wszystkiego, co tylko może dać im upragniony triumf. Czy będzie to ósmy tytuł Brytyjczyka, dzięki któremu wyprzedzi Michaela Schumachera w liczbie wygranych? A może pierwszy tytuł dla Verstappena i jednocześnie pierwszy dla Holandii?

Przed nami ostatnie spotkanie z kierowcami Formuły 1 w tym roku. Od piątku śledzić będziemy zmagania na torze Yas Marina w Abu Zabi. Niedzielny wyścig transmitowany będzie na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu.

PIĄTEK – 10 GRUDNIA 2021

10:00 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 11:40)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół (z Abu Zabi)

10:25 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: I SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

13
:30 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 15:10)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół (z Abu Zabi)

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: II SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

SOBOTA – 11 GRUDNIA 2021

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 12:10)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół (z Abu Zabi)

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: III SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

13
:00 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 15:20)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół (z Abu Zabi)

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

NIEDZIELA – 12 GRUDNIA 2021

12:00 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: PARADA KIEROWCÓW 


13:00 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO 
*(również o 15:55)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół (z Abu Zabi)

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: WYŚCIG 

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski – Filip Kapica

Komentarz w Polsacie: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk