Viaplay przejmuje Formułę 1

Wyścigi Formuły 1 to elita wśród sportów motorowych. Najszybsze auta, legendarne tory, a w tle gigantyczne pieniądze. Jeszcze do niedawna królowa motorsportu gościła na ekranach telewizji komercyjnych, ostatnio jednak względem transmisji zaszła bardzo duża zmiana i Formułę 1, na wyłączność, […]

Wyścigi Formuły 1 to elita wśród sportów motorowych. Najszybsze auta, legendarne tory, a w tle gigantyczne pieniądze. Jeszcze do niedawna królowa motorsportu gościła na ekranach telewizji komercyjnych, ostatnio jednak względem transmisji zaszła bardzo duża zmiana i Formułę 1, na wyłączność, będzie transmitować Viaplay.

Viaplay, czyli o co chodzi?

Viaplay jest serwisem VOD, który powstał w 2007 roku. Za jego pośrednictwem użytkownicy mają dostęp do filmów, seriali oraz transmisji sportowych. Zapaleni kibice znają skandynawską platformę bardzo dobrze, ponieważ od jakiegoś czasu transmituje ona na polskim rynku Bundeligę, Premiere League, Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Ligę Konferencji, MMA oraz ligę NHL. Co ważne wszystkie zawody sportowe, są komentowane i oceniane przez polskich ekspertów i komentatorów. Obecny kontrakt gwarantuje transmisję F1w 2023, 2024 oraz 2025 roku. Oprócz zawodów zobaczymy kwalifikacje oraz sesje treningowe.

Viaplay od momentu swojego debiutu na polskim rynku bardzo agresywnie stawia na popularne zawody sportowe. Prestiżowe turnieje i ligi w piłkę nożną, a teraz zawody Formuły 1. Każdy fan piłki nożnej oraz królowej motorsportu, w ramach jednej miesięcznej opłaty, otrzymuje dostęp do wszystkim tych zawodów. Wydaje się, że dla kibica ciężko znaleźć lepszą ofertę.

Formuła 1 w Viaplay

Zawody Formuły 1 w Polsce są jednymi z najchętniej oglądanych transmisji sportowych. Gigantyczny wzrost popularności w naszym kraju, miał miejsce w czasie startów Roberta Kubicy. Po telewizji Polsat, prawa do transmisji zostały wykupione przez Eleven Sports, gdzie transmisje w dalszym ciągu cieszyły się dużą popularnością. Nie ma się co dziwić, że dokładne tą samą drogą poszedł Viaplay, który wykupując prawa na wyłączność, nie tylko w Polsce, zapewnił sobie wielu nowych abonentów.

Tym co ma zachęcić do zakupu subskrypcji, oprócz bogatej ofert sportowej, jest możliwość obejrzenia na platformie czterech wyścigów na żywo oraz skrótów, bez dodatkowych opłat.

Viaplay rośnie w siłę

Wydaje się, że strategia obrana przez skandynawski serwis jest niezwykle ryzykowna. Wszystkie transmisje są dostępne w internecie, a Viaplay nie posiada swojego kanału w telewizji. Czy agresywna polityka serwisu, dotycząca zakupu praw do najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych ma szansę powodzenia? Wydaje się, że tak. Oczywiście najwięcej dobroci w serwisie spotkają fani piłki nożnej, jednak, jak widać, skandynawski serwis VOD jest zainteresowany nie tylko futbolem. Oprócz zawodów Formuły 1 oraz najlepszych lig europy w piłce nożnej, Viaplay ma w swojej ofercie również coś dla fanów MMA oraz hokeja.

Z każdym rokiem o Viaplay na krajowym rynku robi się coraz głośniej. Nabycie nowych licencji do najlepszych transmisji sportowych sprawia, że w oczach każdego fana sportu, zakup subskrypcji w serwisie staje się obowiązkowy. Polski rynek dla skandynawskiego giganta jest bardzo ważny, co widać po tym, że krajowy kibic może liczyć na polski komentarz i opinie znanych ekspertów. Czym jeszcze w nadchodzących latach zaskoczy nas Viaplay?

About Tomi