Viaplay rusza 3 sierpnia

Nordic Entertainment Group ogłosiło datę uruchomienia platformy Viaplay w Polsce. Serwis ruszy 3 sierpnia. Platforma streamingowa pozyskała m.in. prawa do pokazywania piłkarskiej Bundesligi do 2029 roku, a także Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy do 2024 roku. W ich portfolio […]

Nordic Entertainment Group ogłosiło datę uruchomienia platformy Viaplay w Polsce. Serwis ruszy 3 sierpnia.

Platforma streamingowa pozyskała m.in. prawa do pokazywania piłkarskiej Bundesligi do 2029 roku, a także Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy do 2024 roku. W ich portfolio znajdują się też prawa do piłkarskich zmagań reprezentacyjnych w Afryce i Ameryce Południowej, kobiecego mundialu oraz kilku lig krajowych (w tym bardzo interesującej nas niemieckiej, gdzie grają liderki naszej reprezentacji), licznych serii wyścigowych (m.in. W Series, a od 2023 roku także Formuły 1), rozgrywek snookera, bilarda i darta, a także niedawno potwierdzona Bundesliga piłkarzy ręcznych. Ponadto z informacji ogłaszającej datę startu wynika, że NENT Group ma prawa do golfowego U.S. Open oraz koszykarskiej Euroligi kobiet. Pełna lista praw TUTAJ.

Szefem redakcji sportowej Viaplay został Paweł Wilkowicz. Do tej pory jest to jedyne nazwisko ujawnione przez NENT Group, która zapowiada najważniejsze transmisje z polskim komentarzem oraz studiem w Warszawie.

źródło: informacja prasowa NENT Group

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.