Napastnik Arsenalu Viktor Gyökeres przyznał, że przed rozpoczęciem nowego sezonu znajduje się w znacznie lepszej kondycji fizycznej niż przed rokiem. Szwed zdobył bramkę w przegranym 2:3 meczu z Borussią Dortmund o Emirates Cup.
Gyökeres z ważną deklaracją przed sezonem
Viktor Gyökeres dołączył do Arsenalu po imponującym okresie spędzonym w Sportingu Lizbona, dla którego strzelił 97 goli w 102 meczach. Jego pierwszy sezon w barwach „Kanonierów” nie był jednak pozbawiony wahań. Napastnik często spotykał się z krytyką, a w Premier League rozpoczął w podstawowym składzie 26 z 36 spotkań.
Mimo tego Szwed zakończył kampanię z 21 bramkami w 55 meczach we wszystkich rozgrywkach. Arsenal zdobył pierwsze od 22 lat mistrzostwo Anglii i dotarł do finału Ligi Mistrzów.
W niedzielnym spotkaniu z Borussią Dortmund Gyökeres wykorzystał rzut karny w drugiej połowie, ale jego zespół przegrał 2:3.
„Czuję się dużo, dużo lepiej niż prawdopodobnie podczas ubiegłego okresu przygotowawczego. Mam już za sobą więcej tygodni treningów i fizycznie czuję się świetnie”.
Viktor Gyökeres
Arsenal pracuje nad przygotowaniem całego zespołu
Przed meczem z Borussią Dortmund Arsenal zaprezentował kibicom swój nowy nabytek, Bruno Guimarãesa. Pierwsze minuty w okresie przygotowawczym zaliczył również kapitan zespołu, Martin Ødegaard.
Mikel Arteta oczekiwał, że w poniedziałek na treningu pojawi się cały skład po powrocie zawodników uczestniczących w mistrzostwach świata.
„To było niesamowite, że mogliśmy wrócić, poczuć atmosferę i ponownie zobaczyć kibiców. Oczywiście chcieliśmy również osiągnąć dobry wynik. Myślę, że jesteśmy w dobrej formie. Wszyscy wracają z mistrzostw świata, więc jestem pewien, że będziemy gotowi na wszystko, co nas czeka”.
Viktor Gyökeres
Arteta przekazał informacje w sprawie kontuzjowanych
Trener Arsenalu poinformował również o sytuacji kilku zawodników zmagających się z urazami. Prawy obrońca Jurrien Timber potrzebuje jeszcze kilku tygodni, aby wrócić do gry po operacji pachwiny.
William Saliba pozostaje natomiast w „trybie odpoczynku” z powodu kontuzji pleców, której doznał podczas zgrupowania reprezentacji Francji.
Najbliższe mecze Arsenalu
Kolejny mecz kontrolny Arsenal rozegra w środę z włoskim Como, prowadzonym przez byłego zawodnika londyńskiego klubu, Cesca Fàbregasa.
W niedzielę „Kanonierzy” zmierzą się w Cardiff z Manchesterem City w spotkaniu o Tarczę Wspólnoty. Sezon Premier League rozpoczną natomiast w piątek 21 sierpnia, domowym meczem z beniaminkiem Coventry.
Udostępnij w social mediach:

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.