Vive zagra o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Transmisje w nc+ i Eleven Sports

W rozgrywkach Ligi Mistrzów została nam już tylko jedna drużyna. Jest nią Vive Tauron Kielce, które w pierwszej rundzie fazy play-off zagra z francuskim Montpellier. W walce o ćwierćfinał EHF Ligi Mistrzów emocji nie zabraknie.

Zwycięstwo nad Mieszkowem Brześć i korzystne wyniki w pozostałych spotkaniach ostatniej kolejki grupy B dały Vive 2. miejsce w grupie. Podobnie jak rok temu w pierwszej rundzie fazy pucharowej mistrzowie Polski zagrają z zespołem, który grał w rozgrywkach grup C i D. Tym razem będzie to dobrze znane kibicom piłki ręcznej Montpellier. W składzie francuskiego zespołu są m.in. mistrzowie świata Vincent Gerard, Valentin Porte, Ludović Fabregas i Michael Guigou oraz znani Słoweńcy Jure Dolenec i Vid Kavticnik. Montpellier wygrało grupę C, a potem w fazie play-off wyeliminowało Motor Zaporoże. W ostatnich latach Vive dość często grało z tą ekipę i zazwyczaj wygrywało. Liczymy na to, że teraz będzie tak samo.

Hitem nad hity tej fazy rozgrywek jest starcie dwóch świetnych niemieckich zespołów THW Kiel z Rhein-Neckar Loewen. Oba zespoły nie mogą zaliczyć fazy grupowej do udanej. Kiel zajęło dopiero 5. miejsce, a Rhein-Neckar 4. miejsce. Jednak emocji w niemieckim dwumeczu nie powinno zabraknąć.

Rywalizacja RK Zagrzeb z Telekom Veszprem powinna wyłonić rywala Vive w walce o Final Four. Zanosi się na to, że w ćwierćfinale będziemy świadkami finału rozgrywek sprzed roku. Mistrzowie Węgier w fazie grupowej zdobyli mniej punktów od Barcelony i Paris Saint Germain. Triumf w ostatniej kolejce nad Celje dał szczypiornistom z Zagrzebia awans do dalszej fazy zmagań. Faza grupowa w wykonaniu mistrzów Chorwacji była jednak bardzo słaba.

Paris Saint Germain tylko o punkt przegrało walkę z Barceloną o zwycięstwo w grupie A. Teraz rywalem mistrzów Francji będzie inny francuski zespół HBC Nantes. Nantes wygrało grupę D, a potem zdecydowanie pokonało La Rioję. Teraz wicelider ligi francuskiej będzie miał bardzo trudne zadanie, ale nie niewykonalne. W grudniu w Nantes w ramach ligi francuskiej wygrali gospodarze. W Lidze Mistrzów pierwsze spotkanie odbędzie się w hali ekipy z Nantes.

ŚRODA – 22 MARCA 2017

18:25 Velux EHF Liga Mistrzów – play off, 1/2 finału: THW KIEL – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo
Canal+ Sport Online
Komentarz: Piotr Bugajny – Michał Matysik

SOBOTA – 25 MARCA 2017

17:55 VELUX EHF Liga Mistrzów – play-off, 1/2 finału: RK ZAGRZEB – TELEKOM VESZPREM na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

20:40 VELUX EHF Liga Mistrzów – play-off, 1/2 finału: HBC NANTES – PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL na żywo
Canal+ Sport Online

NIEDZIELA – 26 MARCA 2017

16:20 VELUX EHF Liga Mistrzów: STUDIO na żywo


16:55 VELUX EHF Liga Mistrzów – play-off, 1/2 finału: MONTPELLIER HANDBALL – KS VIVE TAURON KIELCE na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

18:30 
VELUX EHF Liga Mistrzów: STUDIO na żywo