Wales Open i The Northern Trust w Golf Channel Polska

Zawodami The Northern Trust rozpocznie się w czwartek seria FedEx Cup Playoffs. Z kolei Adrian Meronk kontynuuje starty w UK Swing turniejem Wales Open. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. FedEx Cup Playoffs to cykl imprez, którego główna nagrda jest […]

Zawodami The Northern Trust rozpocznie się w czwartek seria FedEx Cup Playoffs. Z kolei Adrian Meronk kontynuuje starty w UK Swing turniejem Wales Open. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

FedEx Cup Playoffs to cykl imprez, którego główna nagrda jest najwyższa w świecie golfa – za triumf można zgarnąć 15 milionów dolarów. Do tej pory jedynie dwóm zawodnikom udało się zdobyć to trofeum dwukrotnie – Tiger Woods i Rory McIlroy, który po raz drugi dokonał tego rok temu. Po startującym w najbliższy czwartek turnieju The Northern Trust, do którego zakwalifikowało się 125 golfistów, rozegrany zostanie BMW Championship z udziałęm 70 najlepszych zawodników, a czołowa trzydziestka zmierzy się w finałowym turnieju w East Lake. Tam do zawodów golfiści przystąpią z handicapem – lider cyklu już przed pierwszym dołkiem będzie miał wpisane na karcie 10 poniżej par.

Piąty turniej z cyklu UK Swing rozegrany zostanie ponownie na polu The Twenty Ten Course. Pole to w ubiegły weekend okazało się szczęśliwe dla Adriana Meronka, który zajął najwyższe w karierze, szóste miejsce w Celtic Classic. W klasyfikacji UK Swing zajmuje 20. miejsce, jednak strata do czołowej dziesiątki jest stosunkowo niewielka i powtórka wyniku z ostatniego tygodnia mogłaby dać mu kwalifikację do wielkoszlemowego US Open. Ostatnie wyniki dały Polakowi również awans w rankingu światowym – 234. miejsce oznacza zarazem 57. pozycję na liście kwalifikacyjnej do igrzysk w Tokio, na które przepustki dostaje 60 golfistów, przy zachowaniu limitu na kraj.

CZWARTEK – 20 SIERPNIA 2020

19:00 PGA European Tour – ISPS HANDA Wales Open, Newport, Walia: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person


21:00 PGA Tour – The Northern Trust, Norton, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 21 SIERPNIA 2020

19:00 PGA European Tour – ISPS HANDA Wales Open, Newport, Walia: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person


21:00 PGA Tour – The Northern Trust, Norton, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 22 SIERPNIA 2020

13:00 PGA European Tour – ISPS HANDA Wales Open, Newport, Walia: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person


21:00 PGA Tour – The Northern Trust, Norton, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 23 SIERPNIA 2020

13:00 PGA European Tour – ISPS HANDA Wales Open, Newport, Walia: IV RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person


21:00 PGA Tour – The Northern Trust, Norton, USA: IV RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.