Walka o Mundial w strefie Conmebol na antenie Eleven

Większość lig piłkarskich ma w ciągu najbliższych dwóch tygodni przerwę spowodowaną meczami reprezentacji narodowych.  W związku z tym, już w czwartek na antenie Eleven będzie można zobaczyć trzy mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w strefie Conmebol. O 21:00 rozpocznie […]

O 21:00 rozpocznie się transmisja ze spotkania Kolumbii z Boliwią. Gospodarze, podopieczni Jose Pekermana, muszą wygrać to spotkanie, jeśli chcą być ciągle w grze o Mundial. W tej chwili zajmują szóstą pozycję w grupie eliminacyjnej, która nie gwarantuje nawet udziału w barażach. O zwycięstwo nie powinno być jednak trudno, ponieważ reprezentacja Boliwii w dotychczasowych dwunastu spotkaniach zgromadziła tylko siedem punktów, ma najgorszy atak – dziesięć goli zdobytych – oraz najgorszą defensywę – trzydzieści jeden straconych bramek. Nie powinien więc to być wymagający rywal dla Jamesa Rodrigueza i spółki.

Z kolei pięć minut przed północą rozpocznie się hit tej serii spotkań. Drugi Urugwaj podejmie lidera – Brazylię. Zmierzą się więc ze sobą dwaj koledzy z FC Barcelony: Luis Suarez i Neymar, którzy będą chcieli poprowadzić swoje drużyny narodowe do ważnego zwycięstwa. W tej chwili w o wiele lepszej sytuacji jest Brazylia, która zgromadziła dwadzieścia siedem punktów i ma cztery oczka więcej niż Urugwaj oraz osiem punktów zapasu nad szóstą Argentyną (pierwsze pięć miejsc w grupie eliminacyjnej gwarantuje bezpośredni awans). W przypadku wygranej, podopieczni Tite wykonają wielki krok ku turniejowi w Rosji. Ewentualne zwycięstwo Urugwaju może sprawić, że ekipa Celestes będzie do końca walczyć o wygranie eliminacji. Jedno jest pewne: szykuje się wielki mecz.

W nocy z piątku na sobotę odbędzie się trzecia transmisja z tej serii gier. Czwarte Chile zagra z piątą Argentyną. Jest to bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli, które może nawet zadecydować o tym, która z tych drużyn pojedzie do Rosji na Mundial. W przypadku ewentualnej porażki Leo Messi i spółka mogą poważnie zagmatwać swoje szanse na awans, a brak reprezentacji Albicelstes byłby z pewnością największą sensacją Mistrzostw Świata 2018.