Walka o podium w Hiszpanii, hitem tygodnia w piłką ręczną w Sportklubie

Do końca sezonu klubowej piłki ręcznej w Europie coraz bliżej. Zacięta walka toczy się o ligowe pozycje i byty w przyszłym sezonie. Relacje z najbliższych kolejek Ligi ASOBAL i DKB Handball Bundesligi w Sportklub.  Tytuł mistrzowski w Hiszpanii już dawno […]

Do końca sezonu klubowej piłki ręcznej w Europie coraz bliżej. Zacięta walka toczy się o ligowe pozycje i byty w przyszłym sezonie. Relacje z najbliższych kolejek Ligi ASOBAL i DKB Handball Bundesligi w Sportklub. 

Tytuł mistrzowski w Hiszpanii już dawno zapewniła sobie FC Barcelona Lassa. Jednak za ich plecami trwa zacięta walka o srebrny i brązowy medal. Największe szanse na medale mają Abanca Ademar Leon i Bm. Logrono La Rioja i na dwie kolejki przed końcem czeka nas ich bezpośrednie spotkanie. Wydaje się, że bliżej srebrnego medalu jest ekipa z Leonu. Podopieczni Rafael Guijosa, mają dwa punkty przewagi nad Logrono i zwycięstwo pozwoli im się cieszyć z tytułu vice-mistrza Hiszpanii. Jednak w przypadku porażki, sprawa się bardzo skomplikuje i o wszystkim decydować będzie ostatni mecz sezonu. W tym sezonie obie ekipy spotykały się już dwukrotnie, w pierwszej części sezonu padł wynik 32:29 dla drużyny Logrono. Natomiast przed tygodniem w Copa del Rey ponowie lepsza okazałą się ekipa Logrono jednak wygrała już tylko jedną bramkę 21:20. W innym transmitowanym spotkaniu Ligi ASOBAL FC Barcelona Lassa zmierzy się z Helvetią Anaitasuną.

Oprócz transmisji z Hiszpanii czekają nas też emocje u naszych zachodnich sąsiadów. THW Kiel zmierzy się SG Flensburg-Handewitt, Rhein Neckar Lowen podejmie SC Magdeburg. W niedzielę czeka nas natomiast starcie MT Melsungen z HC Erlangen.

CZWARTEK – 10 MAJA 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 31. kolejka: THW KIEL – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo


20:45 DKB Handball Bundesliga – 31. kolejka: RHEIN-NECKAR LÖWEN – SC MAGDEBURG premiera.200

SOBOTA – 12 MAJA 2018

17:30 Liga ASOBAL – 29. kolejka: ABANCA ADEMAR LEON – BM. LOGRONO LA RIOJA na żywo


19:15 
Liga ASOBAL – 29. kolejka: HELVETIA ANAITASUNA – FC BARCELONA LASSA premiera.200

NIEDZIELA – 13 MAJA 2018

20:40 DKB Handball Bundesliga – 31. kolejka: MT MELSUNGEN – HC ERLANGEN premiera.200

About 0a60d0xx