Weekend z kolarstwem przełajowym w Eurosport Playerze

Czwarta runda Telenet Superprestige i siódma Pucharu Świata – to oferta dla fanów kolarstwa przełajowego na najbliższy weekend. Wyścigi obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze. Rywalizacja pań w cyklu Superprestige, który w sobotę przeniesie się do Merksplas, w tym roku […]

Czwarta runda Telenet Superprestige i siódma Pucharu Świata – to oferta dla fanów kolarstwa przełajowego na najbliższy weekend. Wyścigi obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze.

Rywalizacja pań w cyklu Superprestige, który w sobotę przeniesie się do Merksplas, w tym roku ogranicza się głównie do trzech zawodniczek – Lucindy Brand, Denise Betsemy i Annemarie Worst. Cała trójka mieści się w granicy jednego punktu, ale nad czwartą Inge van der Heijden mają aż jedenaście oczek przewagi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dopiero od niedawna na wysokich obrotach startuje Ceylin del Carmen Alvarado, która w ostatniej rundzie zajęła czwarte miejsce i pojawiła się w klasyfikacji generalnej Telenet Superprestige. U panów natomiast po trzecim miejscu w Gieten dwa zwycięstwa odniósł Eli Iserbyt i przewodzi on klasyfikacji generalnej cyklu, przed Toonem Aertsem i Quintenem Hermansem. Za nimi plasuje się Lars van der Haar, który prowadzi grupę pościgową za trójką Belgów, którzy od początku cyklu okupują podium.

Holender przed tygodniem mógł się w końcu cieszyć z wygranej w tegorocznym Pucharze Świata – zwyciężył w Taborze przed Elim Iserbytem, jednak w klasyfikacji generalnej, ze względu na 14. miejsce w Fayetteville, do lidera traci ponad 50 punktów. Sezon jeszcze nie osiągnął półmetka i jest to strata, którą można odrobić. Nic jednak nie wskazuje na to, aby forma Iserbyta miała spaść w najbliższym czasie. U pań stawka, choć zdominowana przez Holenderki, jest bardziej wyrównana. Na czele klasyfikacji znajduje się Lucinda Brand, jednak cały czas na czołowych pozycjach meldują się Denise Betsema czy Puck Pieterse. Ta druga ponadto walczy o triumf w kategorii U23 z Węgierką Katą Blanką Vas – jedyną zawodniczką, która jest w stanie przełamywać monopol Holenderek. Podobnych wyników spodziewać się należy w niedzielę w Koksijde.

SOBOTA – 20 LISTOPADA 2021

13:40 Telenet Superprestige, Merksplas, Belgia: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


14:55 Telenet Superprestige, Merksplas, Belgia: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

NIEDZIELA – 21 LISTOPADA 2021

13:30 Puchar Świata, Koksijde, Belgia: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


14
:55 Puchar Świata, Koksijde, Belgia: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.