Weekend z narciarstwem alpejskim w Eurosporcie

W najbliższy weekend alpejski Puchar Świata zawita na olimpijskie trasy. Relacje z tych zmagań przeprowadzi Eurosport. Panie rywalizować będą w Roza Chutor, gdzie rozegrano konkurencje alpejskie igrzysk w 2014 roku. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się supergigant. […]

W najbliższy weekend alpejski Puchar Świata zawita na olimpijskie trasy. Relacje z tych zmagań przeprowadzi Eurosport.

Panie rywalizować będą w Roza Chutor, gdzie rozegrano konkurencje alpejskie igrzysk w 2014 roku. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się supergigant. Obok Mikaeli Shiffrin faworytkami są te zawodniczki, które pamiętają jeszcze rywalizację olimpijską – czwarta na igrzyskach Lara Gut-Behrami oraz dziewiąta wówczas Viktoria Rebensburg – a także uzyskujące świetne w tym sezonie wyniki w konkurencjach szybkościowych Włoszki.

Rywalizacja mężczyzn odbędzie się w Garmisch-Partenkirchen, które gościło olimpijczyków w 1936 roku. Trzeci weekend z rzędu rozegrany zostanie bieg zjazdowy. Po rywalizacji na Lauberhorn i Streifie największymi faworytami są Beat Feuz, Matthias Mayer i Vincent Kriechmayr, gospodarze jednak liczyć będą na wystrzał Thomasa Dreßena. W niedzielnym gigancie oczy kibiców skierowane będą głównie na Henrika Kristoffersena, Alexisa Pinturault czy Žana Kranjca.

SOBOTA – 1 LUTEGO 2020

09:25 Puchar Świata, Roza Chutor, Rosja: ZJAZD KOBIET 
Eurosport Player

11:00 Puchar Świata, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: ZJAZD MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 2 LUTEGO 2020

08:50 Puchar Świata, Roza Chutor, Rosja: SUPERGIGANT KOBIET 
Eurosport PlayerIpla

10:20 Puchar Świata, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

13:00 Puchar Świata, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.