Weekend z piłką nożną na sportowych kanałach Polsatu

Pierwsze dni grudnia będą obfitowały w dużą ilość transmisji piłkarskich w kanałach grupy Polsat. Zostaną pokazane mecze między innymi holenderskiej Eredivisie oraz czeskiej i rosyjskiej ekstraklasy.

Sobotę rozpoczniemy pojedynkiem Lokomotiv Moskwa – Rubin Kazań w ramach 19. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. Gospodarze są faworytem starcia z racji na zajmowany fotel lidera tabeli oraz na dobrą formę, jaką prezentują w ostatnich tygodniach. Drużyna z Kazania radzi sobie zdecydowanie gorzej – ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, a ostatnie ligowe zwycięstwo zanotowała w połowie października. Transmisja od godziny 14:25 w Polsacie Sport News HD.

O 18:25 przeniesiemy się na boiska w Holandii, gdzie dojdzie do pojedynku FC Twente – Ajax Amsterdam. Goście mają osiem punktów straty do lidera z Eindhoven stąd nie mogą sobie pozwolić na potknięcie z drużyną, która notuje serię czterech porażek z rzędu. Transmisja w Polsacie Sport Extra HD.

Piłkarską sobotę zamknie starcie sąsiadów w ligowej tabeli – zajmujący siódmą pozycję w tabeli –  Feyenoordu zmierzy się z szóstym Vitesse. Oba zespoły po 13. kolejkach zgromadziły dwadzieścia dwa punkty oraz wygrały swoje ostatnie ligowe starcia. Początek transmisji o godzinie 20:40 w kanale Polsat Sport Extra HD.

Trzecią propozycją z Holandii na weekend jest starcie na Philips Stadion w Eindhoven. Lider tabeli – PSV podejmie czternasty zespół tabeli – Spartę Rotterdam. Goście tego pojedynku mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a ostatnie zwycięstwo odnieśli ponad miesiąc temu co w połączeniu z wysoką formą PSV nie wróży im sukcesu. Transmisja w kanale Polsat Sport News HD od godziny 14:25.

Propozycją dla kibiców ligi czeskiej będzie niedzielne starcie pomiędzy Spartą Praga a Mladą Boleslav. Gospodarze mają bardzo dużą stratę do liderującej Viktorii Pilzno, stąd raczej pozostaje im walka tylko o v-ce mistrzostwo. Oba zespoły w ostatniej kolejce musiały uznać wyższość swoich rywali, więc będą chciały wrócić na ścieżkę zwycięstw. Początek relacji o godzinie 17:55 w Polsacie Sport Extra HD.

Piłkarską niedzielę na sportowych antenach Polsatu zakończy pojedynek Dynama Kijów z FK Ilicziwiec Mariupol. Gospodarze notują serię trzech zwycięstw z rzędu, a mając w perspektywie do rozegrania jeden zaległy mecz śmiało mogą myśleć o walce o fotel lidera z Szachtarem Donieck. Transmisja od godziny 18:25 w kanale Polsat Sport Extra HD.

SOBOTA – 2 GRUDNIA 2017

14:25 Premier Liga – 19. kolejka: LOKOMOTIV MOSKWA – RUBIN KAZAŃ na żywo
Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski

18:25 Eredivisie – 14. kolejka: FC TWENTE – AFC AJAX na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk

20:40 Eredivisie – 14. kolejka: FEYENOORD – VITESSE na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz

NIEDZIELA – 3 GRUDNIA 2017

14:25 Eredivisie – 14. kolejka: PSV EINDHOVEN – SPARTA ROTTERDAM na żywo
Ipla
Komentarz: Cezary Kowalski

17:55 1.Liga – 16. kolejka: AC SPARTA PRAGA – FK MLADA BOLESLAV na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski – Marcin Kalita

18:25 Premier League – 18. kolejka: DYNAMO KIJÓW – FK ILICZIWIEC MARIUPOL na żywo
Ipla
Komentarz: Robert Zieliński