Weekend z piłką nożną w Polsacie. Mecze ligi holenderskiej i czeskiej

W Eredivisie znów „wielka trójka” będzie faworytem w swoich starciach. W Czechach będziemy świadkami meczu drużyn walczących o możliwość gry w Lidze Mistrzów. W sobotę zawodnicy Feyenoordu będą starali zbliżyć się do czołówki. Mistrzowie Holandii nie wygrali w lidze od […]

W Eredivisie znów „wielka trójka” będzie faworytem w swoich starciach. W Czechach będziemy świadkami meczu drużyn walczących o możliwość gry w Lidze Mistrzów.

W sobotę zawodnicy Feyenoordu będą starali zbliżyć się do czołówki. Mistrzowie Holandii nie wygrali w lidze od 5 meczów, a dołączając do tego mecze Ligi Mistrzów, ta seria to już 8 spotkań. W spotkaniu z Manchesterem City wydawało się, że mają szansę na zdobycie pierwszego punktu w tych rozgrywkach, ale stracili gola w 88. minucie. W poprzednich 2 meczach ligowych remisowali z Venlo 1-1 (gol stracony w 86.minucie) i ADO Den Haag 2-2 ( tutaj to zespół z Rotterdamu strzelił gola w ostatnich minutach). Do meczu z Groningen znów przystępują w roli faworyta, ale wiele razy w tym sezonie z taką rolą sobie nie radzili. Groningen zajmuje 13. miejsce i po serii kilku meczów bez wygranej, pokonali w ostatniej kolejce Vitesse 4-2, co było sporą niespodzianką. Ajax zagra z najsłabszym zespołem w lidze – Rodą i zwycięstwo przed własną publicznością jest ich obowiązkiem. Gospodarze niedzielnego meczu zajmują 3. miejsce z 3-punktową stratą do drugiego AZ Alkmaar i 8-punktową do lidera – PSV. Tydzień temu Ajax zagrał z przedostatnim zespołem – Bredą i rozgromił ich aż 8-0. W ostatnich meczach strzelają sporo goli i w kolejnym meczu możemy spodziewać się utrzymania tej formy. PSV ma bezpieczną przewagę nad resztą stawki, ale ani myśli o odpuszczeniu kolejnego meczu. 8 zwycięstw ligowych z rzędu stawiają ich w roli wielkiego faworyta, ale Excelsior na własnym stadionie spisuje się coraz lepiej. Po 3 porażkach zdobyli pierwsze punkty na własnym terenie remisując i wygrywając, choć były to mecze o których będzie opowiadało się wiele.

W lidze czeskiej Sigma Ołomuniec zagra ze Spratą Praga, która w tym sezonie rozczarowuje i zajmuje dopiero 5. miejsce. Taka pozycja nie zapewnia gry nawet w eliminacjach do europejskich pucharów, ale piłkarze z Pragi w ostatnich meczach notują lepsze wyniki i jest szansa że po najbliższej kolejce wrócą do walki o Ligę Mistrzów. Aby to się stało muszą zająć na koniec sezonu co najmniej drugie miejsce, na którym znajduje się obecnie Sigma. Wicelider ma 4 punkty przewagi nad najbliższym rywalem i serię 11 meczów bez porażki w lidze. W ostatnich latach Sparta była górą w starciach z mniej utytułowanym rywalem, ale ciężko przewidzieć rezultat najbliższego spotkania.