Weekend z piłką ręczną w Eurosporcie

Mecze Ligi Mistrzyń i Ligi Europejskiej szczypiornistek, a także zaległe spotkania męskich rozgrywek oglądać będziemy w najbliższy weekend. Europejskie puchary w piłce ręcznej pokazuje Eurosport. Zaległe spotkanie drugiej kolejki grupy A Ligi Europejskiej zagrają w niedzielę szczypiorniści Orlen Wisły Płock. […]

Mecze Ligi Mistrzyń i Ligi Europejskiej szczypiornistek, a także zaległe spotkania męskich rozgrywek oglądać będziemy w najbliższy weekend. Europejskie puchary w piłce ręcznej pokazuje Eurosport.

Zaległe spotkanie drugiej kolejki grupy A Ligi Europejskiej zagrają w niedzielę szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski mieli udać się na wyjazd do Skopje, jednak ostatecznie mecz ten rozegrany zostanie nad Wisłą. Z kompletem punktów Nafciarze są liderami grupy A, z kolei Metalurg zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie jednym oczkiem na koncie, wywalczonym dzięki remisowi z Fivers Margareten. Na wyższym szczeblu rozgrywkowym zagra inna drużyna ze stolicy Macedonii Północnej – Vardar podejmować będzie MOL-Pick Szeged w zaległym meczu Ligi Mistrzów. Spotkanie to będzie jednak starciem rużyn z dołu tabeli grupy A, w której prowadzi Łomża Vive Kielce.

Spośród meczów kobiecych, które odbędą się w najbliższych dniach, polskich kibiców najbardziej interesować będzie poniedziałkowe starcie w Lublinie, gdzie MKS Perła podejmować będzie Kastamonu Belediyesi GSK. Mistrzynie Polski w grupie B Ligi Europejskiej zajmują ostatnie miejsce, jednak mając jeden zaległy mecz do liderek z Nantes tracą tylko trzy punkty. Wygrana z drużyną z Turcji da podopiecznym Kima Rasmussena awans na drugie miejsce i komfort przed walką o utrzymanie go przed meczem w Togliatti.

Oprócz wyżej wspomnianych spotkań, w Eurosport Playerze obejrzeć będzie można też niektóre mecze Ligi Mistrzyń, jak też starcia potencjalnych rywalek Perły w dalszej fazie rozgrywek Ligi Europejskiej.

SOBOTA – 13 LUTEGO 2021

15:50 Liga Mistrzyń EHF – faza grupowa. grupa A: METZ HANDBALL – CSM BUKARESZT


NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

11:55 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa A: ZWIEZDA ZWIENIGOROD – HERNING-IKAST HÅNDBOLD 


13:55 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa D: CJF FLEURY LOIRET – HC DUNǍREA BRǍILA 


15:50 Liga Mistrzyń EHF – faza grupowa. grupa B: SCM RÂMNICU VÂLCEA – BREST BRETAGNE HANDBALL


15:55 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa A: PARIS 92 – VÁCI NKSE 


17:50 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa. grupa A: VARDAR 1961 SKOPJE – MOL-PICK SZEGED 


20:40 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa A: HC METALURG SKOPJE – ORLEN WISŁA PŁOCK 

PONIEDZIAŁEK – 15 LUTEGO 2021

16:55 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa B: MKS PERŁA LUBLIN – KASTAMONU BELEDIYESI GSK 

About Wojciech Nowakowski