Weekend ze skokami i kombinacją norweską w Ramsau na antenach Eurosportu

Puchar Świata w kombinacji norweskiej oraz kobiecy Puchar Świata w skokach narciarskich rozegrane zostaną w tym tygodniu w austriackim Ramsau. Zawody pokaże Eurosport. W rywalizacji skoczkiń w tym sezonie ponownie dominuje reprezentantka gospodarzy, Marita Kramer – z sześciu rozegranych do […]

Puchar Świata w kombinacji norweskiej oraz kobiecy Puchar Świata w skokach narciarskich rozegrane zostaną w tym tygodniu w austriackim Ramsau. Zawody pokaże Eurosport.

W rywalizacji skoczkiń w tym sezonie ponownie dominuje reprezentantka gospodarzy, Marita Kramer – z sześciu rozegranych do tej pory konkursów wygrała cztery. Ponadto Austriaczki prowadzą w klasyfikacji Pucharu Narodów – Kramer wspierają doświadczone Daniela Iraschko-Stolz czy Eva Pinkelnig, natomiast ich najgroźniejsze rywalki, Słowenki, prezentują bardzo nierówną formę – najlepiej spisuje się niespodziewanie Urša Bogataj, która jest trzecia w klasyfikacji generalnej. Kramer i Bogataj rozdziela Silje Opseth, która pod nieobecność Maren Lundby znakomicie wywiązuje się z roli liderki kadry norweskiej, nie ma jednak wielkiego wsparcia wśród koleżanek. W poprzedni weekend pierwsze punkty zapisała na konto Kinga Rajda, zajmując 29. miejsce w Klingenthal. Do Ramsau ponownie Łukasz Kruczek zabrał właśnie Rajdę, a także Nicole Konderlę i Annę Twardosz.

W austriackiej miejscowości rozegrana zostanie też kolejna odsłona rywalizacji w kombinacji norweskiej. Wśród pań bezkonkurencyjna jest Gyda Westvold Hansen – z kompletem zwycięstw prowadząca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także w zestawieniu najlepszych skoczkiń i biegaczek wśród dwuboistek. Podium walki o Kryształową Kulę uzupełniają jej rodaczki – Ida Marie Hagen oraz Marte Leinan Lund i tym samym Norwegia deklasuje resztę stawki w Pucharze Narodów. Mimo to dopiero przed tygodniem w Otepää Skandynawkom udało się zgarnąć komplet miejsc na podium – to wskazuje, że do walki o pojedyncze miejsca na „pudle” mogą włączyć się przedstawicielki innych nacji.

Nieco bardziej optymistycznie wygląda sytuacja u panów – wprawdzie tam wciąż na pierwszym miejscu zawody kończy Jarl Magnus Riiber, ale zaciętą walkę o miano primus inter pares toczą Johannes Lamparter oraz cała rzesza Niemców z Ericiem Frenzlem i Terence’m Weberem na czele. Ponadto pomimo braku miejsca na podium do tej pory na czwartym miejscu klasyfikacji Pucharu Świata plasuje się Ryota Yamamoto. W Ramsau jednak uwaga zwłaszcza kibiców gospodarzy skupiona będzie na Lamparterze, a także Mario Seidlu, który walczy z Riiberem o miano najlepszego skoczka. Na poprawę pozycji liczy też czołowy biegacz wśród kombinatorów, Ilkka Herola, który przed rokiem stawał już na podium zawodów Pucharu Świata.

CZWARTEK – 16 GRUDNIA 2021

10:50 Puchar Świata Kobiet, Ramsau, Austria: RUNDA PROWIZORYCZNA SKOKÓW na żywo

PIĄTEK – 17 GRUDNIA 2021

10:20 Puchar Świata, Ramsau, Austria: KONKURS SKOKÓW KOBIET na żywo


13:15 Puchar Świata, Ramsau, Austria: BIEG NA 5 KM KOBIET na żywo


15:30 Puchar Świata Kobiet, Ramsau, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

SOBOTA – 18 GRUDNIA 2021

09:20 Puchar Świata, Ramsau, Austria: KONKURS SKOKÓW na żywo


13:45 Puchar Świata, Ramsau, Austria: BIEG NA 10 KM na żywo

NIEDZIELA – 19 GRUDNIA 2021

10:05 Puchar Świata, Ramsau, Austria: KONKURS SKOKÓW na żywo


15:25 Puchar Świata, Ramsau, Austria: BIEG NA 10 KM na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.