Weekend ze sportami motorowymi w TV

Przygotujmy się na kolejne emocje wyścigowe. Sporty motorowe nie zwalniają tempa i podczas nadchodzących dni znów będą przykuwać naszą uwagę. Miejmy nadzieję, że czekają nas pełne emocji transmisje. Sprawdźmy zatem, co przewiduje program telewizyjny.  W ten weekend czeka nas ostatnia […]

Przygotujmy się na kolejne emocje wyścigowe. Sporty motorowe nie zwalniają tempa i podczas nadchodzących dni znów będą przykuwać naszą uwagę. Miejmy nadzieję, że czekają nas pełne emocji transmisje. Sprawdźmy zatem, co przewiduje program telewizyjny. 

W ten weekend czeka nas ostatnia odsłona zmagań w European Le Mans Series. Przed rundą numer sześć, odbywającą się w Portimao, wszystko jest już jasne. Belgijski zespół WRT, w którego skład wchodzą Robert Kubica, Louis Deletraz i Yifei Ye, w niedzielę będzie odbierał puchary za wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Wiemy to już od minionej rundy na torze Spa-Francorchamps, gdzie Team WRT zwyciężył i przypieczętował tytuł dla najlepszej załogi sezonu. Ostatnia runda będzie zatem nagrodą za trudny sezon, ale naturalnie nie będzie pozbawiona walki o zwycięstwo. Zespół Roberta Kubicy w pięciu odsłonach rywalizacji trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium. Dlaczego nie miałby dołożyć czwartej wygranej? W Portimao odbędzie się także ostatnia runda Michelin Le Mans Cup. 

W Teksasie oprócz zmagań Formuły 1 odbywa się także rywalizacja w żeńskiej serii wyścigowej W Series. W ten weekend czekają nas dwa ostatnie wyścigi sezonu 2021. Przed rundą wieńczącą tegoroczne zmagania sytuacja w tabeli jest niebywale emocjonująca. Prowadzące Alice Powell i Jamie Chadwick mają na ten moment taką samą liczbę punktów. Wszystko rozstrzygnie się zatem w Austin. Która zawodniczka wywalczy miano najlepszej? Przedstawicielka Racing X czy zawodniczka Veloce Racing?

Sobota i niedziela przyniosą nam dużo ścigania w Stanach Zjednoczonych. Czeka nas bowiem kolejna odsłona rywalizacji w serii NASCAR. Do końca sezonu pozostały trzy wyścigi, a my wciąż nie wiemy, którzy kierowcy wywalczą tytuły mistrzowskie. W Nascar Xfinity Series najbliżej końcowego sukcesu jest A. J. Allmendinger. Jego przewaga nad Austinem Cindriciem wynosi zaledwie cztery punkty. Większą przewagą może pochwalić się Kyle Larson, prowadzący w NASCAR Cup Series. Drugi w tabeli Ryan Blaney traci do niego 51 punktów. Teraz kierowcy przenoszą się do Kansas City.

Kibice sportów motorowych będą mieli także okazje do obejrzenia rajdów samochodowych i rywalizacji motocrossowej. Wszystko to zobaczymy na antenach Eurosportu. O czym mowa? W Sardynii odbędą się zmagania elektrycznych samochodów typu Suv. Wyścigi półfinałowe i finały Extreme E będziemy mogli śledzić w Playerze i Eurosporcie 2. Na antenie Eurosportu 2 zagości również kolejna runda Mistrzostw Świata Motocross. Tym razem rywalizacja przenosi się do Trydentu.

SOBOTA  23 PAŹDZIERNIKA 2021

15:00 European Le Mans Series, Portimao, Portugalia: KWALIFIKACJE 

Komentarz: Michał Fiałkowski

18:05 W Series – Austin: KWALIFIKACJE na żywo


21:00 NASCAR Xfinity Series, Kansas City, USA: WYŚCIG 

Komentarz: Michał Olszak – Jan Ciosek


NIEDZIELA  24 PAŹDZIERNIKA 2021

00:25 W Series – Austin: WYŚCIG 1. na żywo

10:05 Michelin Le Mans Cup, Portimão, Portugalia: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Michał Olszak

12:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Trydent, Włochy: WYŚCIG 1. MX2 na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

12:00 Extreme E, Sardynia, Włochy: WYŚCIGI PÓŁFINAŁOWE na żywo

13:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Trydent, Włochy: WYŚCIG 1. MXGP na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

13:30 European Le Mans Series, Portimão, Portugalia: STUDIO na żywo

Studio: Wojciech Zawioła

13:40 European Le Mans Series, Portimão, Portugalia: WYŚCIG na żywo

Komentarz w Sportklubie: Marcin Grzywacz – Michał Olszak
Komentarz w nSport+: Michał Fiałkowski – Sławomir Szymczak

15:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Trydent, Włochy: WYŚCIG 2. MX2 na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

16:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Trydent, Włochy: WYŚCIG 2. MXGP na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

16:00 Extreme E, Sardynia, Włochy: WYŚCIG FINAŁOWY na żywo
*(od 17:00 także w Eurosport 2 HD)

Komentarz: Grzegorz Gac

18:00 W Series – Austin: WYŚCIG 2. na żywo

Komentarz: Maciej Jermakow

21:00 NASCAR Cup Series, Kansas City, USA: WYŚCIG 

Komentarz: Szymon Tworz – Michał Budziak

22:30 Mistrzostwa Europy, Węgry: PODSUMOWANIE 

Komentarz: Grzegorz Gac

About Michał Winiarczyk