Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Jeden magazyn i cztery gale. Właśnie to będziemy mogli podziwiać w trakcie tego weekendu. Sportowe zmagania możemy oglądać na antenach Polsatu oraz FighKlubu.

Gala Boksu, Londyn, Anglia: W rankingu WBO Joe Joyce znajduje się na drugiej pozycji  i aspiruje na zostanie liderem tej federacji. Czekające nas starcie możemy nazywać starciem tytanów, gdyż będzie to walka w wadze ciężkiej. Charakterystyczne dla tej kategorii wagowej, są potężne ciosy, które zasypują gardę przeciwnika i posyłają go na podłogę. Carlos Takam jest francuskim bokserem pochodzenia kameruńskiego. Jest on znany ze swojej dynamiczności i wielkiej siły widocznej podczas oddawania każdego ciosu. Czy będzie to jednostronna walka, czy może miażdżące zwycięstwo jednego z zawodników? Wszystkie nasze spekulacje rozwiążą się lada moment. 

UFC Fight Night, Las Vegas, USA: W trakcie tego wydarzenia w oktagonie rękawice skrzyżują Cory Sandhagen (14-2-0) vs T.J Dillaszaw  (17-14-0). Młodszy, aczkolwiek dużo wyższy amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, Cory będzie próbował pokonać starego wiarusa T.J, który jest dwukrotnym mistrzem UFC w wadze koguciej. Typowa podczas walk w wadze koguciej jest duża prędkość wyprowadzania ciosów i nieprzewidywalność ruchów. Amerykanin wygrał swoją ostatnią walkę po przez KO, na pewno dodało mu to pewności i motywacji do wygrywania następnych pojedynków. 

Karta walk:
Kyler Phillips vs Raulian Paiva
Darren Elkins vs Darrick Minner
Miranda Maverick vs Maycee Barber
Adrian Yanez vs Randy Costa

CZWARTEK – 29 LIPCA 2021

18:00 Magazyn BOXING WORLD WEEKLY 

Redakcja: Edward Durda, Marcin Jędrych

23:30 Round Zero Fight Night, Monterrey, Meksyk: GALA 

Komentarz: Piotr Momot

SOBOTA – 31 LIPCA 2021

02:00 Bare Knuckle Fighting Championship 19, Tampa Bay, USA: GALA na żywo

Komentarz: Piotr Momot

20:15 Gala Boksu, Londyn, Anglia: JOE JOYCE – CARLOS TAKAM na żywo
*(od 22:00 również w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HD
Komentarz: Andrzej Kostyra

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

01:00 UFC Fight Night, Las Vegas, USA: CORY SANDHAGEN – T.J. DILLASHAW 
Polsat Sport HD