Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

W ten weekend fanatycy sportów walki nie pośpią. Na antenach Polsatu, TVP Sport i FightKlubu będą odbywały się transmisje zmagań sportowców w oktagonie lub w ringu.

Professional Fighters League #8, w której walka wieczoru zabukowana jest dla kobiet. Kayla Harrison wchodzi do ringu jako mistrzyni PFL z 2019 roku. Jest ona z automatu faworytką tej walki, ale jej plany może pokrzyżować jedynie nowozelandzka zawodniczka kickboxingu Genah Fabian. Panie są już wyjadaczkami PFL i obie mają wielkie rzesze fanów. Będzie to walka, której nie warto przegapić.

Polsat Boxing Promotions, Gdańsk. W trakcie tej gali szanse na pokazanie się większej liczbie fanów dostanie grono młodych pięściarzy. Wydarzenie odbędzie się w budynku historycznej stoczni gdańskiej. Dla młodych zawodników tego typu imprezy są kluczowe, ponieważ dostrzegają ich włodarze bardziej rozpoznawalnych gal i fighterzy idą do przodu, a nie stoją w miejscu. Podczas sobotniej gali w walce wieczoru zobaczymy Radomira Obruśniaka tańczącego w ringu z Piotrem Gundelem. Obaj zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, zatem warto obejrzeć te zmagania.

Gala Boksu, Las Vegas, USA. Manny Pacquiao to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać. W trakcie swego 42-letniego życia zrobił oszałamiającą karierę i pozyskał tysiące kibiców. Manny zbulwersował się po tym, jak Yordenis Ugas zabrał ,,jego pas WBC”. Filipińczyk jest świetnym zawodnikiem, który doskonale prowadzi swoje walki i to on zawsze dyktuje zasady. Mimo, że Pacquiao zdobył niezliczoną liczbę trofeów, to na szczęście nie jest ślepo zapatrzony w siebie i z wieloma zawodnikami, z którymi walczył, ma teraz świetny kontakt. Zbliżająca się walka będzie bardzo trudna dla Ugasa. Kilkukrotny mistrz świata WBC w wywiadzie opowiadał o swoich długich i ciężkich przygotowaniach do zbliżającej się walki. Wiadomo kto jest faworytem, ale Yordenis nie jest spisywany od razu na straty, lecz Manny chce powalić przeciwnika na kolana w zabójczym tempie.

UFC Fight Night, Las Vegas, USA. Jared Canonier (13-5-0) w walce wieczoru zawalczy z Kelvinem Gastelumem (17-7-0). Jared to zawodnik zajmujący od 14 czerwca trzecie miejsce w rankingu wagi średniej UFC. Cannonier zaczął swoją przygodę ze sportami walki już w 2011 roku. Po trzech latach dostrzegli go włodarze UFC i w swoim debiucie walczył z Cyrilem Askerem. Kelvin zaś zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu, ale jego ostatnie walki pokazały nam, że jest w znakomitej formie. Gastelum jest sześć lat młodszy. Co wygra? Młodość czy technika?

CZWARTEK 19 – SIERPNIA

18:00 Magazyn BOXING WORLD WEEKLY 

Komentarz: Edward Durda, Marcin Jędrych

22:10 
Magazyn RING TVP SPORT 

Studio: Piotr Jagiełło

PIĄTEK – 20 SIERPNIA 2021

00:10 Professional Fighters League #8, Hollywood, USA: KAYLA HARRISON – GENAH FABIAN na żywo

Komentarz: Patryk Prokulski

15:30
 Polsat Boxing Promotions, Gdańsk: WAŻENIE 


23:30 
Bellator 265, Sioux Falls, USA: CHEICK KONGO – SERGEI KHARITONOV na żywo
*(od 02:55 również w TVP Sport HD)

Komentarz: Patryk Prokulski

SOBOTA – 21 SIERPNIA 2021

02:00 BKFC 20, Biloxi, USA: JOHNNY BEDFORD – REGGIE BARNETT JR na żywo

Komentarz: Piotr Momot

20:00 Polsat Boxing Promotions, Gdańsk: RADOMIR OBRUŚNIAK – PIOTR GUDEL na żywo
Polsat Sport HD
Komentarz: Andrzej Kostyra (z Gdańska)

20:00 Gala Boksu, Hamburg, Niemcy: ZHAN KOSSOBUTSKIY – JOEY DAWEJKO na żywo

NIEDZIELA – 22 SIERPNIA 2021

03:00 Gala Boksu, Las Vegas, USA: MANNY PACQUIAO – YORDENIS UGAS na żywo
Polsat Sport HD

04:00 UFC Fight Night, Las Vegas, USA: KELVIN GASTELUM – JARED CANNONIER na żywo